Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default E pa besueshme, në Meksikë zihet një Zanë e gjallë

prej Sat 28 Jul 2012 - 11:49
Meksikë: Edhe pse mund t’ju duket e çuditshme akoma edhe sot e gjithë ditën shumë njerëz besojnë në Zanat e bukura.
E pa besueshme por e vërtet, një i ri nga Meksika u bë i pasur brenda
një nate, pasi ai pohoi se ka zënë një Zanë të vërtet e cila është e
gjallë.

Bëhet fjalë për të riun Jose Maldonado, Një i ri i pa papunë, me
profesion teknik ndërtimi. Ai, tek po qëndronte i ulur në një vend të
bukur, pa një zanë që po fluturonte pranë tij dhe menjëherë u vërsul për
ta kapur. Ia arrti qëllimit, ai mundi ta ‘burgosë’ Zanën e bukur me një
vazo qelqi, formal.
Më t’u bërë i ditur ky lajmë, menjëherë shtëpinë e tij e vizituan mbi 3000 njerëz për të parë Zanën e Bukur të zënë rob.
Shtëpia e të riut, ndodhet në një nga lagjet më të varfra të qytetit dhe më të lënë pas dore.

Pamja e bukuroshes Zanë, i ngjan asaj të një kukulle shumë të bukur, të izoluar me mjeshtëri në fundin e një vazoje.
Pas atij ‘lumi’ të madh njerëzish të cilët vizituan dhe vazhdojnë të
vizitojnë shtëpinë djaloshit, shumë komshinjtë të tij, filluan të
shfrytëzojnë duke nxjerr banak të vegjël të mbushur plotë me fotografi
të Zanës së vogël, dhe gjithë farë soj tjetër produktesh, vetëm e vetëm
për të fituar ndonjë grosh.
Edhe pse djaloshi, nuk ka vendosur ndonjë tarifë shitjeje karshi këtij
fenomeni të çuditshëm, ai nuk e ka refuzuar faktin se të gjithë shitësit
e tjerë ambulant ndodhen në oborrin e shtëpisë së tij./alb-observer/

Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZlJg799VLm0


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 E pa besueshme, në Meksikë zihet një Zanë e gjallë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: E pa besueshme, në Meksikë zihet një Zanë e gjallë

prej Sat 28 Jul 2012 - 14:32
Ca eshte zana,ajo xixellonja qe nxjerr dritke ne erresire e del vec naten apo tjeter kjo...kjo me ngjan me "neraidha" qe ben magji m e shkopin magjik tek borebardha mua...ahaha kam cene cfare kujtova prap E pa besueshme, në Meksikë zihet një Zanë e gjallë 2585209286


E pa besueshme, në Meksikë zihet një Zanë e gjallë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi