Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Ja Reklama e frikshme… që merr 341 denoncime (VIDEO)

prej Sat 28 Jul 2012 - 11:51
Phones 4U, kompania telefonike angleze qe paraqitet si kolose i
tregut te celulareve, eshte kritikuar sepse ka shperndare nje spot
publicitar qe tremb shume, sidomos femijet.
Spoti paraqet nje grua ne parking qe ndiqet nga nje vajze e vogel.
Pra, ngjan shume me Samaren, vajzen e tmerrshme tek ‘The Ring’.
Rezultati ishte se spoti, i ka trembur per vdekje femijet, te
terrorizuar nga vajza sa kane shperthyer ne lote, bertitur dhe kane
dashur qe me cdo kusht te nderrojne kanalin televiziv.

E njejta gje per prinderit, te trembur si nga te bertiturat e
femijeve dhe nga pamja e vajzes. Si pasoje e ketyre reagimeve pati plot
341 denuncime ne Autoritetet e Standarteve te Reklamave (ASA) nga
prinderit e femijeve te tmerruar. Ne fund te spotit thote “Nese nuk i
merr ofertat tona, do t’ju ndjekim”.

Te njejtin efekt ka pasur edhe nje reklame tjeter por e te njejtes kompani celularem ku nje djale ndiqej ne pyll nga nje zombie.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N2oL_gXECtg


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Ja Reklama e frikshme… që merr 341 denoncime (VIDEO) 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi