Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 17 Oct 2010 - 19:10
First topic message reminder :

Me dhimbsesh,e thyer e vetmuar
nje stol i parkut te vjeter...
I zhveshur nga ngjyrat
i derrmuar nga te ftohtit dhe shirat.
Nje perberje e turbullt...
nje mase e qullet qe vetem loton,
nje gur i rende qe vetem godet
nje fjale e thene qe vetem vret...
Me dhimbsesh...

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Images?q=tbn:ANd9GcRdnegUPYZtXvyyCYlaGp_w-vfp5cgE38fUZLjSrapVWQh8QnI&t=1&usg=__NjXMLLGcrRzaSIa3iPoGFeF4jM0=

Burimi: FV


Edituar për herë të fundit nga Ariana në Mon 24 Dec 2012 - 22:44, edituar 1 herë gjithsej


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 27 Oct 2012 - 15:42
Nuk dua nje puthje te pare, dhe pse natyrshem me nje puthje nisin gjerat. Une dua nje perqafim te pare , nje perqafim ku duart e tua lene gjurme mbi kurirzin tim dhe krahet e mi ngulen fort pas shpines tende. E pikerisht aty ku fryma nis te mungoj, te rrahurat e zemrave tona bashkohen si te ishin nje orkester e sinkronizuar nen drejtimin e nje dirigjenti te vetem, dashurise. E pas ketij perqafimi une do e ndjej veten te roberuar dhe vete dashuria do roberohet prej nesh …


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 27 Oct 2012 - 19:03
Të lutem kushtoi pak sekonda këtyre rreshtasve.....
përpara se të gjykosh jetën time apo karakterin tim...
-vish këpucët e mia dhe kalo në rrugën që kalova unë...
-jeto dhimbjën time...
-dyshimet e mia...
-të qeshurat e mia...
-jeto vitet që jetoj une dhe rrezohu atje ku rashë une dhe ngrihu sic bëra unë...
-cdo njeri ka historinë e tij...
-dhe nuk kemi aspak të drejtë t’i gjykojmë të tjerët...!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 74537453
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 27 Oct 2012 - 19:05
Kur isha e vogel, me pelqente te ndiqja gjithmone vijen e drejte qe te diktonin pllakat e trotuarit. Por kishte raste kur ajo rruge nderpritej, pllakezat mbaronin dhe une per nje moment ndjehesha e humbur. Me kalimin e kohes kuptova se nuk do kishte gjithmone nje rruge te gatshme qe te me drejtonte. Edhe atehere kur pllakezat mungonin, duhet t'i shtoja une, ta plotesoja une, ta shtroja vete rrugen time.
E sot, duke kaluar mbi trotuar, ndjeva nostalgji tek e perserita nje gjest te tille.
Sa shume pllakeza i kam shtuar rruges se jetes sime qe nga ajo kohe...!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 0:13
Cdo dite e njejte vetem nje dite me shume ne jeten time, sot me ndryshe e neser kush e di si do te jete.. E rrethuar me njerez afer vetes qe me duan dhe i dua por neser do te jete me ndyshe ndoshta mund te jem ne nje ambient tjeter por me njerez te tjere , por e di qe dita do te jete e njete me te njejtat pune dhe me te njetit njerez.. Lodhja e pranishme cdohere e njerezit si te eger shikojne njeri- tjetrin.. Nuk mund t'a kuptoj jeten ndonjehere !!! Sa budallaqe qe jam !!!
Kush e kuptoj jeten qe une t'a kuptoj ?Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 8:59
Nga fjalet e tua te bukura,
preka gradacelat e dashurise,
harrova veten time,
se tingellonin aq embelsisht.

Jemi larg,si dy brigje pa ure,
malli im endet ne rruget me shi,
zemra ime lagur me dhimbje,
shoqeruar vec nga lotet e mi...


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Mbresa
Mbresa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 13566
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kendej rrotull,,
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/04/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 17:17
Vijne njerez ne jeten tende ..!RRin per sh kohe ..
Me pas largohen ,dhe kjo si per dreq ndodhe ne momentin kur ti je afeksionuar ..
Ikin e perplasin deren me gjithe forcen e krahut qe mund te kene ..
Ti lendohesh ,kjo ikje te befason ..Por pas shume kohesh kur ti je mesuar me mungesen ,kur ti i le disa njerez ne harres ..
Ata kthehen ...Luten ,duan qe ajo dere te hapet prap ..
Dhe per me shume duan qe gjerat te jen si me pare ,A thua se ikja e tyre ty ste lendoje ,ste la shenje ..!!
por nuk mund te rifusesh ne jeten tende njerez te cilet iken ...
Jeta jote dhe aq me teper zemra jote smund te mbaje brenda njerez qe ikin dhe vijne kur u do qejfi ...


Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse une jam thjesht une.respektoj ata qe me respektojne.me pelqejne shakate por jo ate qe prekin dhe ulin personalitetin tim.nuk me pelqen te luaj mendjenjat e te tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me zemer dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat troc.nuk me pelqen te gjykoj jeten e te tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten timejam me mendimin qe duhet te bejme ne jete ate qena ben te lumtur.nuk dua tja di kush ka lek dhe kush nuk ka.urrej ata njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe pasurine qe kane.shpesh here e fsheh merzitjen time.nuk jam perfekt dhe nuk dua njerez perfekt ne jeten time.nuk ndryshoj per asgje dhe asnjeri.kush me do me pranon keshtu si jam.

Dikush më pyeti: - Pse e ke kaq të vështirë t'i besosh njerëzve?
Iu përgjigja: -Po njerëzit, pse e kanë kaq të vështirë të mbajnë një premtim...?!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 17:38
U bënë kohë që jam larguar,
e në zemër vazhdoj të të mbajë!
Ndoshta edhe ndjehesh e lënduar,
por të lutem më beso se unë s'kam faj!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 19:11
Lexojmë , shkojmë në teatër , shikojmë filma , sidomos filma pasionant.
Sepse në pëlqen të marrim pjesë në jetët e të tjerëve .
Është inkurajuese të braktisësh pikërisht ekzistencën tënde për ato 60 minuta dhe të rrethohesh nga persona që nuk i njeh por që ,së shpejti do të jenë si të afërm.
Jemi të pakënaqur , gjithmonë , sepse gjithçka që jeta na dhuron nuk është kurrë e mjaftueshme .
Situatat idilike të librave na shfaqin se si duhet të jetë jeta jonë me ata që jeta akoma na e mohon .
Dashuri ?
Liri ?
Para ?
Shpejt e thënë , shpejt edhe e bërë .
Dhe mos u shqetësoni sepse ekzistojnë rreth 400 faqe plot intriga dhe konfuzion ,dhe në 90% të rasteve "dhe jetuan të lumtur" është e sigurtë .
Tmerrësisht e mërzitshme .
Na pëlqen , mos ta mohojmë pse jo edhe ta pranojmë , adhurojmë të transformohemi në diçka tjetër , më e mirë apo e keqe se ne, do të jetë me siguri më interesante .
Ndoshta me më shumë probleme por me shumë mundësi të shpejta zgjidhjeje .
Kemi nevojë për figura të tilla në ditët e sotme , me të vërtetë .
Hmm, ka mbaruar epoka e heronjve , ka filluar ajo e filmave .

Dhe unë ,megjithatë , jam gjithnjë e më e bindur se të fiksohesh në personazhe imagjinar është një e keqe për karakteristikën e tyre kryesore :ata janë fiktivë .
Asnjë njeri , kurrë , mbi sipërfaqen e tokës nuk do të ketë një histori magjepsëse dhe emocionuese si e tyrja sepse ata janë krijuar enkas për të na magjepsur dhe emocionuar .
Kjo është epoka e njeriut të përbashkët .

Tani ngrihuni nga të bekuarit , shtrati , kolltuku , karrigja ,apo ku di unë çfarë, dhe dilni në rrugë !


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 22:12
Puthmë i dashur këtë mbrëmje,
Më puth dhe nata do të shuhet,
Puthma shpirtin gjer në dhembje,
Në tënden puthje…e dhimbja zhduket!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 22:39
Pasqyre...
Ja ku jam perseri!Jam perseri ajo vajza qe ti ke pare cdo
mengjes dhe i ke thene se je e bukur...jam perseri ajo vajza qe ka qare para teje dhe ti nuk ke bere ze...Jam perseri une..kjo fytyre..keta sy..ky trup...vetem se dal para teje me e dashuruar se
kurre...me e lumtur se me pare...

Arsyeja?!!
Eshte Ai! Eshte ai qe kur me prek me rrenqeth...kur me shikon me dorezon..kur me flet me roberon..kur me puth me le pa fryme!

Eshte Ai!
Shpresoj qe dhe sot te me thuash qe jam e bukur se do te takoj ate!Dhe ne syte e tij...dua te jem e vetmja...ta magjeps...ta fiksoj...ta bej te dashurohet.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 23:24
Dedikuar dashurise se pare ,por jo atij ...!!

Mua gjithmone do me marre malli per dashurine e pare dhe kur e them kete nuk i referohem njeriut ,por ndjenjes .Sepse kur dashuron per here te pare ,zemra jote eshte e lire ti hapet cdo ndjenje ,per here te pare zemra jote nuk ka frike nese thyhet .
Dhe keshtu ndodhi dhe me mua .
Njoha dike i cili nuk ishte as prince i kalter ,blu apo jeshil ,por ishte Princ .Te pakten ne piedestalin e endrrave te mija ishte i till .Me dhuroje emocione te forta ,shtime te rrahje se zemres ,ose me sakte ate kohe rrahjet e zemres sime ishin vetem per te .Cdo qelize e trupit tim egzaltohej teksa degjonte te permendej emri i tij .Kisha degjuar qe meshkujt jan idiot ,mashtrues ,tradhetare ,te bejne te ndjesh per ta dhe me pas largohen .
Por jo ,une kurresesi s'doja te mendoja se ai ishte si keta tipa meshkujsh qe egzistonin .
Jo ai ishte ndryshe ..!
Te pakten un kete doja te besoja .Por sic do vajze dhe une fillova te flas me frazen ne fillim te lidhjes " Ai eshte ndryshe " dhe ne fund te saj " Edhe ai eshte nje trap si gjithe te tjeret " Ditet kur isha me te fluturonin si nje flutur ,oret nuk ndiheshin fare ,gishterinjt e mije as qe lodheshin nga te shkruarat me te .Ne ishin thjeshte 24 ore aty per njeri -tjetrin .Bente surpriza te vecanta ,jo si ato surprizat qe jemi mesuar ti degjojme shpesh nga te tjeret .
Ai me beri te ndihesha se perpara meje femrat e tjera i dukeshin si burra .Eshte bukur kur mendoja se sa i dhene ishet pas detajeve ,pas fjaleve te bukura ,pas surprizave qe me linin me goje hapur .
Ishte si te jetoja brenda nje fllucke sapuni .Ku isha vetem une dhe ai ,por si cdo ligj fizik ,edhe asaj fllucke i erdhi koha te cahej .
Dhe renia ime ne realitet ishte e dhimbshme .Ditet pa te ishin bosh .Te zbrapsta ,me nje shije te athet .
Cdo keng dashurie ,me bente te perfytyroja fytyren e tij .Per te mos folur pastaj per kenget te cilat ti mi dedikove .Me dukej sikur ne cdo note ,ne cdo tingull degjoja ate duke me thene " te dua "
Bashke me ikjen e tij ai mori dhe nje pjese te qenies sime .Nje pjese e cila me ndryshoj mua si qenie .Me beri te jem me me kemb ne toke ,me beri te sillem ftohte me njerzite .Te nxjerre ne fillim anen time me te keqje ,per te pare nese ata meeritojne anen time me te mire .Por pas gjithe atyre loteve te panumerta ,pas gjithe atyre neteve ,kur une kisha frike te shtrihesha ,sepse u trembesha vete mendimeve te mija .
Pas gjithckaje te mire dhe te keqje ,une bere nje kompromise me veten dhe me zemren time .Ashtu sic futa ne nje kuti te gjitha gjerat e dhuruara prej tij ,ashtu futa dhe ate aty .Kjo ne mendje funksionoj .Por zemra ime pavarsishtcdo gjeje do e kete nje cep te saj bosh per ty ,thjeshte per te treguar qe ti dikur ishe ai qe e mbushje ate zemer .
Une sigurisht qe do te dashuroj ne te ardhmen ,dhe ta premtoj qe do e bej cmendurisht por uroje qe ai te me tregoje qe ka dhe meshkuj te vertet me plote gojen .Deri atehere zemra ime do jete sheruar nga goditjet ,zhubrosjet dhe gervishjet qe i le ti ...
Une mundem t'ja dal ...
Dreqin ,une jam femer !!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbresa
Mbresa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 13566
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kendej rrotull,,
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/04/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 29 Oct 2012 - 23:49
-Gjumi vjen dhe më largohet....Mendja mundohet të ndalohet por diku harrohet. Dhe fantazia merr krahë diku larg të shkojë, harron të kthehet, harron të ndalojë! Ëndrrat e mia pale -pale, rradhë-rradhë, valë-valë, & unë s'pranoj të shqetësohem! Mos më zgjoni, nuk dua të zgjohem ! Atje jam ai/ ajo që dua të jem, atje kam gjithcka që dua të kem,atje të gjithë më duan, askush s'më urren. Atje askush s'vuan,asnjë s'gënjen ! Ëndrrat e mia ,botë tjetër...Të ëndërroj, një ves /virtyt i vjetër...


Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse une jam thjesht une.respektoj ata qe me respektojne.me pelqejne shakate por jo ate qe prekin dhe ulin personalitetin tim.nuk me pelqen te luaj mendjenjat e te tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me zemer dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat troc.nuk me pelqen te gjykoj jeten e te tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten timejam me mendimin qe duhet te bejme ne jete ate qena ben te lumtur.nuk dua tja di kush ka lek dhe kush nuk ka.urrej ata njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe pasurine qe kane.shpesh here e fsheh merzitjen time.nuk jam perfekt dhe nuk dua njerez perfekt ne jeten time.nuk ndryshoj per asgje dhe asnjeri.kush me do me pranon keshtu si jam.

Dikush më pyeti: - Pse e ke kaq të vështirë t'i besosh njerëzve?
Iu përgjigja: -Po njerëzit, pse e kanë kaq të vështirë të mbajnë një premtim...?!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 1 Nov 2012 - 7:56
Dua të shkruaj dicka

Jo për ty.
As për mua.
As për ne.
Por për kohën...

Për atë kohën që ka kaluar.
Për atë kohë që nuk do kthehet më kurrë.
Për ditët që ikin sa hap e mbyll sytë.

Për ato sekondat që ngjajnë me vite.
Për ato ditët e zymta plot kujtime të trishta.
Për ato netët që gjumi të trazohet nga kujtimet.
Për kohën, që fluturon sa hap e mbyll sytë!

Për ato kohërat "e arta" të jetës time, që më dhanë mundesinë të flisja me dikë, me dhanë mundesinë të isha me dikë, më dhanë mundësinë të dija vetë se cfarë doja.

Edhe për ato ditët "joperfekte" që kam kaluar në vetmi, i zhytur mes dhimbjes, dhe pa asnjë fije shprese ku të mbërthehem.

Për të gjitha ditët që kanë kaluar...

Koha...
Koha ikën fluturon, dhe e gjithë ajo që mbetet është vetëm e djeshmja si një kujtim i bukur ose i hidhur por që gjithmonë peshon në zemrat tona.

Dicka mbetet e pashmangshme nga e gjitha kjo, Atë kohë nuk do mundemi ta harrojmë asnjëherë...

Ndoshta do ta kujtojmë me lot në sy ose me buzëqeshje në fytyrë, por do ta kujtojmë përgjithmonë.

Gjithmonë do kemi mall për ato ditë që lëmë pas. .


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 1 Nov 2012 - 21:23
Lotin mos ma prek.
Se ai mua me perket.
Kur nje dit un te vdes,
ne jeten tjeter ty do te pres.. .
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 2 Nov 2012 - 9:00
Dikur VENDOSA TË NUMEROJ LOTËT DHE BUZËQESHJET...gjatë numërimit kuptova se lotet ishin rrjedhë e dobësisë, ndërsa buzëqeshjet pasojë e lumturisë... Kjo më tregoi se jeta më ka dhënë më shume asrye për të qënë e lumtur sesa e trishtuar! Çdo ditë sapo zgjohem falenderoj Zotin, çdo natë para se të fle, i lutem dhe i falem! Asnjëherë s'duhet të harrojmë sesa mirënjohës duhet t’i jemi ATIJ edhe jetës!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 7 Nov 2012 - 18:20
Ka kaq shume ne bote , shume meshkuj .

I shikoj ata :te shkurter , te gjate ,gazmor ,interesante , sensuale ,te shemtuar , te bukur , terheqes , te vetmuar , te dashuruar ...
Flas me shume meshkuj gjate dites : ne bar ,ne pune , rruges .
Me bejne te qesh ,me qetesojne ,disa jane me te vertete njerez te mire , te tjeret te keqinj ,genjeshtare .
Kam shume "miq" meshkuj , e di si mendojne , si arsyetojne , di si dashurojne dhe e di edhe si shpresojne .
Gjithesesi janë meshkuj ,dhe kur ne femrat i mendojme , ngjallin pak frike ...
Cdo moment eshte i pershtatshem per te takuar nje mashkull.
Jam e sigurte se te gjithe jane te ndryshem , qe secili ka dicka per te dhene ,secili ka nje histori , te mire apo te keqe , kush dreqin e di ...
Jam e sigurte qe jane te ndryshem , por une i shikoj te gjithe njesoj .
Nuk i kane vitet e fundit , vitet e mia te fundit , ata me te miret .
Nuk kane kohen qe ke patur ti .
Nuk me kane falur kurre .
Nuk me kane pare kurre lakuriq .
Nuk me kane pare kurre me te vertete .
Ti je ndryshe , ti me ke mua .
Ti nuk je ne konkurim , ti nuk rrezikon qe dikush te me coje larg , te dashurohem pas tij dhe te te harroj ty .
Ti nuk je si ata .
Ata me rrine rrotull , ndersa ti perballe .
Dhe une , me beso , une nese dua , te dua vetem ty


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 7 Nov 2012 - 23:23
Per here te pare ne jeten time kam duruar ne kete menyre dhe te them te drejten e kisha nga ajo qe nuk me lejohej se ishte vend i punes, se po te ishte diku tjeter, neser qe ne mengjes e shikoja veten ne faqen e pare te gazetes.. Per here te pare ne jeten time ndjeva urrejtje ndaj nje vajze.Nuk di a mund t'a quaj keshtu "urrejtje" por do te thoja me hynte aq nerva sa qe thoja o Zot me jep durim e mos te humb durimin...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 7 Nov 2012 - 23:57
Nje gje qe nuk kam me nevoje,Eshte te me kerkosh falje.
Sapo mora nje email ndjese ne posten time ,Keshtu qe mund te mbash te tuat.
Sepse nuk e di se cfare te bej me me to:
Ato nuk hapin dyer,..nuk te kthejne diellin,
Ato nuk me bejne te lumtur.As…marrja e nje letre ne mengjes
Asnje njeri nuk rreshti se perdoruri lotet e mi per te lare makinat e tyre…vetem sepse ty te vjen keq!
Jam thjesht e lodhur,Duke koleksionuar..
Nuk e dija qe isha kaq e rendesishme per ty..Duhet te flak sado pak..
Nuk mund t’u besoj me as rrobave ne dollap..…per shkak gjithe atyre ‘’me fal’’
Do te vendos nje shenim te dera;Do te le nje mesazh ne sekretari:
''Nese telefonon per te thene se te vjen keq…….telefono dike tjeter,mua nuk me hyn me ne pune!''
“Me vjen keq/ nuk doja/ dhe si mund ta dija per kete…”
Bej nje shetitje ne rruget e erreta dhe te mykura te qytetit,Sepse une do bej pikerisht ate cfare dua te bej
Dhe nuk do te me vije keq aspak.Fjala ‘’me fal’’ le te qetesoje shpirtin tend sepse une do te qetesoj timin.
Ti ishe gjithnje i pandergjegjshem..Te besh dicka dhe me pas te kerkosh ndjese..Te shkaktosh nje rrahje zemre sa e ben te vdese..Duke folur sesa keq te vjen…Epo…
Une nuk do te te telefonoj,
Nuk do te jem e mire,
Do te ngre zerin tim,
Do te uleras
Do te therras,
Do te thyej gjera,
Do te ndez motorrin,
Dhe do te perplas gjithe sekretet e tua ne fytyren tende..
Dhe do te listoj me detaje perpara te gjitheve te dashurit e mi te mrekullueshem..Dhe menyrat e tyre..
Do luaj pjesen ‘Oliver Lake’’…me ze te larte..Dhe nuk do me vije keq per asgje
Te desha qellimisht..
Isha e jotja qellimisht..…madje ende jam e dobet..
Dhe nuk me vjen aspak keq qe ty te vjen keq.Mund te marresh te gjithe fajin dhe zhulin tend nese deshiron,
Vetem mos mi jep mua,nuk mund te perdor nje tjeter ‘’me fal’’.Heren tjeter duhet ta pranosh:
Ti je nje burre i ulet i vogel...Pa asnje ceshtje te drejte..Duke kerkuar falje gjithe kohes..
Shijo te qenurin vetvetja ,shijo HIV-AIDSIN tend gjithashtu


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 8 Nov 2012 - 0:04

Dhe dashurohesh keshtu rastesisht, me nje cune me radhe....Dashurohesh keshtu: meson ta kesh xhan, duke i folur, duke i buzeqeshur si shoqe, dhe nje dite kupton se ndihesh keq nese nuk e shikon.....Dhashurohesh keshtu: duke kaluar ore te tere me te, duke degjuar zemren qe rreh fort kur afrohet, dhe nje deshire e madhe ta puthesh kur te afrohet
DASHUROHESH KESHTU


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 12 Nov 2012 - 1:20
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 406955_509007575785608_1971539541_n

Me shikon qe qaj....edhe qesh....!!!
Jam e dobet.???..- jo jam mjaftueshem e forte per te qendruar perball teje....!!!
Vertet mendon se me ke mundur....?!
Kaq pak dije te beje...???
Ah i mjeri ti....!!!Sa pak me njeh ....apo jo???
SA here t kam thene se une nuk jam tip qe dorezohem kollaj...!
Luftoj zemer...rrezohem...por ngrihem perseri 1000 here.....!!!
Po ti cke bere....??
Ti nuk e di cdo te thote te luftosh ashtu si une...!
Ti di vetem te besh hile....te mashtrosh....te genjesh...te hiqesh dikush qe nuk je....!!
Te vesh maska.....keto di ti i mjeri "miku" im ....!
E di njerezit si ty....nuk ecin perpara...ata thjesht mundohen qe te mos lene t tjeret te ecin...te ngecin diku....!!!
VErtet mendon se une u lendova aq shume nga ty....sa as mos te ngrihem perseri....!!
Jo i mjeri ti...jo.....!!!
Goditjet e tua...thjesht me treguan realitetin...!!!
Me godit me forte....me hidh ne toke...dhe une prape do ngrihem perseri...!
Mos mendo se mund te me mundesh me 1 lot fallco....me nje fytyre engjellore....me nje ze te embel...apo me nje buzeqeshje te shtirur...!!
Te rrjedh ne deje aftesia jote per te mashtruar.....une nuk genjehem perseri....!!!
Ah i mjeri ti....!!!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 12 Nov 2012 - 10:07
... dhe kur mendon se sot as buke n'sofer nuk mundet me i sigure familjes t'vet, me ju a njome barkun e thate, don me plas. Neveria ndaj vetes ja fashit shpirtin. Dhe pikllimin, shpirtin e trazuem t'fashitun n'neveri, shikimin e amel lyps t'fmise, hallet, mendimet i mbyt n'fundin e gotes t'rakise. -Se njerezit e deshpruem me veten apo me jeten, zakonisht ngushllimin hyjnor e gjejn vetem n'goten lozonjare... E masi njeriu me shue etjen e shpirtit t'deshpruem, pin e s'din sa pin, mundet me gjet neper vedi force t'vdekun me u ngerdhesh (buzqesh), e masi asht i shtriem mbi tavoline me mendjen nga pija t'helmueme ndjen lumtuni. Dhe tuje u berkund neper tavolin si nji lunder neper dallg't detit, her qesh, qan, zgerdhihet n'form paljaçdheske, tragjikomike. E me shfry nervat, merzine, dhimbjet qe shpirtin ja kan xan njak, shan e trun, Zot, krisht e dreq. Gerset dhamt per dham, kafshon buzt deri sa i çon gjak , per rriskun e ikun, per dit - netet, paret e humuna. E zemra i pelset sikur geshteja. E kujt i plas zemra nuk mund te quhet njeri, njerezit pa zemer mund t'quhen kufoma frym'marrse...


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 16 Nov 2012 - 22:12
Jam akoma ne cepin e rruges qe ti me le. JO nuk jam duke te pritur thjesht jeta ime ka ngecur ketu me ditet maratone te merzitshme.E di? un vazhdoj te kendoj ate kengen tone kur perendon dielli dhe para se te fle i them nje ylli 'naten e mire' me shembellimin tend aty te perhumbur ne hapesire.Vazhdoj te mendoj x te ardhmen tone dhe akoma memorizoj ngjyren e shtepise tone te endrrave dhe emrat e femijeve tane :) Ne fakt nuk kam si ti harroj se me shfaqen cdo nate ne enderr dhe un ndjej qe prek cdo gje, te ndjej dhe ty e di? te perqafoj cdo nate ne enderr.Nuk eshte se jam e trishtuar po kete e di?! Jojo vertet nuk jam :) vetem se ky cep rruge ku u ndame eshte shume me i rehatshem se cdo realitet vrases qe me pret atje jashte..


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 17 Nov 2012 - 16:00
Buzëqeshja kudo na shoqëron,
na lumturonte dikur, tani na trishton.
Sa e shtrenjtë qenka lumturia,
ajo nuk duhet të kishte çmim,
sa lehtë e pakuptuar të vret dashuria,
e ëmbël kur nis, helm në largim...
Sa mirë do ishte të mos donim,
e as të tjerët mos t'na donin ne,
se di, a më mirë do jetonim,
apo si të vdekur përmbi dhe...?!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 19 Nov 2012 - 11:30
Të lutem mos, mos...
Buzët ndjeja në shpirt!
Të lutem mos, mos...
Një përgjërim që të të puthja,
deri në amshim të qenies ...
Nuk dëgjoja, Unë puthja,
Puthja teksa dridhesha si një fëmi’
Në një kohë pa kohë, pa zhurmë, pa...
Zgjim, rilindje...
...dhe Unë putha, përsëri e përsëri...

Dëgjohej vetëm një ritmikë,
si një heshtje e zhurmshme!
I ngjante mijëra yjeve që digjeshin në dëshirë,
Ishte, më e mrekullueshmja e mundshme...

Oh, Sytë e tu që qeshnin,
si të qiellit në perëndim Dielli,
si një muzg, që çel me ndriçim Hëne...
Buzët, një katarakt vullkani në epsh,
Llavë e ndezur gati në shpërthim...
...dhe gjoksi...
Oh, gjoksi yt që ulej e ngrihej,
me ritmin e një frymëmarrje gulçuese...
U dorëzova...
Thirra Zotin me lutje shpirti!
Të lutem mos, mos...
Ai heshtte,
Ndoshta përjetonte këtë skene hutuese!
Ndoshta edhe Ai, ish mrekulluar si Unë!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 27 Nov 2012 - 12:41
Gjendem ne kembe , me shpatulla mbeshtetur pas murit .
Me bllokon , me krahet e tij perqark meje .
Me shikon ne sy .
Me shikon ashtu si vetem ai di te shohe .
Sikur shikimi te depertoje nen lekure , pertej syve , trurit ...

Afrohet afer gushes , me jep nje te puthur , fillon te me shkopsise komcat e kemishes , por une largohem pak , afrohet , me kafshon lehte qafen , me rrengjethet mishi .
Serish fillon te me veshtroje , ndersa une serish i largohem .
Nuk te puth , qendro ne nje vend !
Hmm , une qesh , afrohem prane fytyres se tij , e ve ne prove .
Afrohem afer buzeve , i arrij ato .
E shikoj qe leviz.
Ulem poshte ne qafe , e kafshoj .
Eshte e bute , e bukur .
Eshte njesoj si e mbaj mend .
Kerkon nje puthje timen .
Ia mohoj .
Gjithmone.
Nuk do te kete ate qe kerkon .
Jo kete nate .


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 27 Nov 2012 - 12:49
Nje breng te poshter kam tek zemra ime.Nje ndjen e pa pershkruar qe do perfundoje jeten time... E DI qe ti per mua nuk ke me dashuri, por un shum te doja tash jam be gjysem njeri...Sa shum kam per tet thene por fjale nuk gjej dot, nuk dua te jetoj me, dua te zhdukem nga kjo bot...te vdes e te fle i qet , ty mos tet bezdis, zemra im pac fat ne jet rrugen tim asnjeher mos e nis...neqoft se te kam lenduar te lutem me fal, kurr skam dash per tet keqtrajtuar...Kur mo sdo jem ne ket bot, e ti do kerkosh te me flasesh, gjithmon don jem afer tye te mjafton te bertasesh..


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:31
çkam kështu,unë i mjeri
hidhët më vjen dhe sheqeri
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:36
Dua te jem diku e fshehur,
te di ç'ben ti pa mua.
Te endem pas teje si e perhumbur,
te di per mua pas kraheve ç'thua
Dua te jem aty kur syte te mbyllen per gjume,
te te perkedhel floket pa me ndjere,
te pershperis ne vesh "Te dua shume",
pastaj te iki, siç kam bere te tjera here.
Dua te jesh ti ai qe me zgjon,
ashtu siç ben duke qene aq larg.
Dua te degjoj se me do,
te ndjej se jam i yti fat.
Dua te jem prane teje kur te vjen merzia,
te bej si femije vetem per ty.
E di, do qeshesh me fjalet e mia,
do jesh mire sapo te me shohesh ne sy.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:39
nuk duhet vrare zemren fort
per ty zemra rrahë,e syri derdhë lot
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:49
E megjithate ende ka shprese...!

Kaq e pafuqishme, ne udhekryqin e jetes, te perplasen nga cdo ane lajme, te reja, te vjetra, ndodhi, te bukura, te qeshura, me lot, me dhimbje.

Dhe gjendesh serish aty, vetem e pafuqishme dhe me ate pyetjen e madhe... PSE?

Cfare kane bere ata per te merituar kete?
Po une a nuk meritoj pak me shume, te pakten nje fat ndryshe nga ata?
Po une?
Po ne?
Po ata qe duam?

Te priten krahet sa here merr vesh nje lajm te hidhur per nje te ri apo te re, qe nuk ndodhet me mes nesh.
Dhe ti e ke njohur dikur, ke qeshur me ate, ke bere shaka me ate... dhe sot nuk eshte me...dhe ti as nuk e dije...gjithcka mund te imagjinoje rreth largimit te papritur te tij... por jo kete...

E sado te pyes veten pse?... ai prape nuk eshte me.
E si ato, kushedi sa shume te tjere, do te na lene ne momente te ndryshme te rrotullimit tone ne karuzel... do te zbresin... e do te ngelen hije te largeta.

E megjithate ende ka shprese...!

Une besoj qe ka nje shprese, nuk mund ta le shkendijen e fundit te forces te me shteroje ne vena.
Nuk mund te le kurajon time qe frika te ma avulloje ne ajer.
E megjithate kam ende frike.
E megjithate kam gjithmone shprese!
Nje dite e re do te lind neser.
Rreze te reja dielli do te perkedhelin.
Nje buqete buzeqeshjesh do te me dhurohet si cdo dite.
Do te jem si cdo dite mes njerezve te zemres dhe miqve qe me duan dhe me falim mijera buzeqeshje dhe shume qetesi.
Do te shkruaj nje kapitull te ri... me mendime pozitive si perhera... sepse une nuk do te dorezohem asnjehere se dashuri kete jete, keto dite qe vijne dhe ikin...

Nuk do resht per asnje moment, se shpresuari, qe nje dite gjithcka do te behet me mire.
E une do te gjej forcen serish te ece perpara... sepse ajo qe nuk me vret, vetem me ben me te forte.


….dhe une e di....ENDE KA SHPRESE.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 27 Nov 2012 - 13:50
Kam mesuar qe te rritesh nuk do te thote te festosh pervjetore.
Qe heshtja eshte pergjigjja me e mire kur degjon nje budallallek.
Qe te punosh nuk do te thote vetem te fitosh para.
Qe miqte fitohen kur shfaqim kush jemi ne te vertete.
Qe miqte e vertete qendrojne me ne deri ne fund.
Qe gjerat me te keqia shpesh fshihen nen nje dukje me te mire.
Qe natyra eshte gjeja me e bukur e kesaj jete.
Qe kur mendoj se di gjithcka akoma nuk di asgje.
Qe nje dite e vetme mund te jete me e rendesishme se shume vite.
Qe mund te bisedosh me yjet.
Qe mund ti rrefehesh henes.
Qe mund te udhetosh ne pafundesi.
Qe eshte e shendetshme te degjosh fjale te mira.
Qe edhe te jesh i sjellshem i ben mire shendetit.
Qe eshte e nevojshme te enderrosh.
Qe mund te jesh femije tere jeten.
Qe qenia jone eshte e lire.
Qe Zoti nuk ndalon asgje ne emer te dashurise.
Qe te gjykohemi nuk eshte e rendesishme, kur ajo qe ka rendesi eshte paqja e brendshme.
E se fundmi kam mesuar qe nuk eshte e nevojshme te vdesesh qe te mesosh te jetosh.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 6 Dec 2012 - 1:37
Romantiket te lodhin (ndonjehere).
Dikur me pelqente fakti qe ai mendonte per mua. Me sillte lule cdo fundjave, te cilat nuk me pelqenin, sepse nuk ishin ato qe une preferoja, por ato qe ai deshironte te me dhuronte.
Me kerkonte ne tel. cdo 10 minuta, "cfare ben", "ku je", "me ke je"?
Ishte i perkujdesur per mua, madje kur dilja pa make-up, ose ne blue jeans ishte vdekja e tij. Une per ate duhet te isha femer ne cdo orar te dites.
E imagjinoni sa te lodh nje romantik i semure? Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 721253
Tani dua vetem nje te shperqendruar,te shkujdesur, arrogant... vetem king te jete ama kkk

(Autorja ma dha te drejten e postimit pa copyright Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 721253 )


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 6 Dec 2012 - 9:16
Cdo sekond ty te mendoj
cdo sekond ty te dashuroj
ti je ajri i jetes time
ti qe zemren e mbush me gezime
Dhurata me e bukur ishe ti
se un per ty ndjej dashuri
ndjej ate qe ti me thua
dhe un te pergjigjem ,Te Dua te dua
ne zemren time je e vetmja per mua,,


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Mbresa
Mbresa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 13566
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kendej rrotull,,
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/04/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 7 Dec 2012 - 0:16
Sot nuk po ankohesh !...E shoh ne syte e tu qe s'je as e acaruar,e nuk do te qash me....Je e lenduar,thua gjith kohes se je
mire dhe pse neveria per boten qe te rrethon te lexohet ne sy! Po ke te drejte e shtrenjta ime,ishe shume e vogel dhe e brishte;nderkohe qe jeta te sprovoi pa pushim. Ti ke buzeqeshje te embel,dhe duket sikur do qe me te,te zbutesh helmin qe fati te perplas ne fytyre cdo dite...Ndoshta ja ke dale,por gjithsesi shijen e hidhur s'mund ta largosh mengjeseve nga goja.
Esht e deshperuese,por ti mos hiq dore! Kapu pas jetes.Nguli thonjte e mos e ler te te shpetoje. Ke shpirt luftarak,e dim te gjithe qe ashtu eshte.
Mos u dorezo tani!...Mos thuaj qe sja vlen;qe tashme e di qe cdo gezim esht thjeshte nje blits e zhduket ne cast;se Zoti te esht vene prapa e ka vendosur te te mohoje lumturine;e se ne jeten tende ska asgje qe tja vleje vertet. Jo,mos i thuaj keto...Qendro e forte akoma. Ndoshta nje rregull hyjnor do te jete ai qe te vendos gjerat ne vije. Ti ke ardhur ne jete me nje mision,mos prano te largohesh e zhgenjyer. Lufto,mposht te gjitha barrierat.E nese tregimet per ata qe nisen nga zeroja e u ben te famshem,kane qen fund e krye trillime;ti tashme i ke besuar. Nuk mund te terhiqesh tani;beji reale ato qe njerzit guxuan vetem ti imagjinonin...


Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse une jam thjesht une.respektoj ata qe me respektojne.me pelqejne shakate por jo ate qe prekin dhe ulin personalitetin tim.nuk me pelqen te luaj mendjenjat e te tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me zemer dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat troc.nuk me pelqen te gjykoj jeten e te tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten timejam me mendimin qe duhet te bejme ne jete ate qena ben te lumtur.nuk dua tja di kush ka lek dhe kush nuk ka.urrej ata njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe pasurine qe kane.shpesh here e fsheh merzitjen time.nuk jam perfekt dhe nuk dua njerez perfekt ne jeten time.nuk ndryshoj per asgje dhe asnjeri.kush me do me pranon keshtu si jam.

Dikush më pyeti: - Pse e ke kaq të vështirë t'i besosh njerëzve?
Iu përgjigja: -Po njerëzit, pse e kanë kaq të vështirë të mbajnë një premtim...?!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 7 Dec 2012 - 0:28
Me mungon,
Ashtu si henes yjet kur nuk jane me,
Aq sa dhe minuti ndalet e duket shekull,
Aq sa zemra rreh dhe ngelet e vdekur,
Me mungon,
Te te dua e te me duash,
Me mungon,
Qe kur shiu bie ti te jesh me mua …


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 8 Dec 2012 - 14:58
Kur ne zemren tende,
dashuri per mua do te ndjesh
dergo nje petal trendafili
qe ta mare vesh
nese petali ketu nuk vjen dot
dergo zemren tende qe mua te ma thote....


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Mbresa
Mbresa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 13566
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kendej rrotull,,
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/04/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 8 Dec 2012 - 15:00
Askush nuk esht i pazevendesueshem. As ti. Wink
Problemin e kemi ne. Ne nuk duam qe te zevendsojme disa persona. Edhe kur ato e bejne. Vetem ne jemi fajtoret. Jo sepse nuk duam. Sepse thjesht nuk mundemi. Un se kam ate force ta bej. Ti ndoshta e ke. Te kam zili per kte. Ti ben sikur ste plas fare. Dua dhe un te jem ashtu. Nuk dua te ndjej. Ndjehesh keq kur sti kthejne ashtu si do ti. Ndjehesh keq kur te shperfillin sikur te ishe aq e vogeel dhe e parendsishme. Ndjehesh keq. Dhe vazhdon te ndjehesh keq. Deri sa te genjesh veten se nuk e do. Se nuk e ke dashur kurre. Se nuk do ta duash me kurre.
Gjepura -.-' por ndihesh me mir kur i mendon.


Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse une jam thjesht une.respektoj ata qe me respektojne.me pelqejne shakate por jo ate qe prekin dhe ulin personalitetin tim.nuk me pelqen te luaj mendjenjat e te tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me zemer dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat troc.nuk me pelqen te gjykoj jeten e te tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten timejam me mendimin qe duhet te bejme ne jete ate qena ben te lumtur.nuk dua tja di kush ka lek dhe kush nuk ka.urrej ata njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe pasurine qe kane.shpesh here e fsheh merzitjen time.nuk jam perfekt dhe nuk dua njerez perfekt ne jeten time.nuk ndryshoj per asgje dhe asnjeri.kush me do me pranon keshtu si jam.

Dikush më pyeti: - Pse e ke kaq të vështirë t'i besosh njerëzve?
Iu përgjigja: -Po njerëzit, pse e kanë kaq të vështirë të mbajnë një premtim...?!
Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 8 Dec 2012 - 15:24
Only once in your life, I truly believe, you find someone who can completely turn your world around. You tell them things that you’ve never shared with another soul and they absorb everything you say and actually want to hear more. You share hopes for the future, dreams that will never come true, goals that were never achieved and the many disappointments life has thrown at you. When something wonderful happens, you can’t wait to tell them about it, knowing they will share in your excitement. They are not embarrassed to cry with you when you are hurting or laugh with you when you make a fool of yourself. Never do they hurt your feelings or make you feel like you are not good enough, but rather they build you up and show you the things about yourself that make you special and even beautiful. There is never any pressure, jealousy or competition but only a quiet calmness when they are around. You can be yourself and not worry about what they will think of you because they love you for who you are. The things that seem insignificant to most people such as a note, song or walk become invaluable treasures kept safe in your heart to cherish forever. Memories of your childhood come back and are so clear and vivid it’s like being young again. Colours seem brighter and more brilliant. Laughter seems part of daily life where before it was infrequent or didn’t exist at all. A phone call or two during the day helps to get you through a long day’s work and always brings a smile to your face. In their presence, there’s no need for continuous conversation, but you find you’re quite content in just having them nearby. Things that never interested you before become fascinating because you know they are important to this person who is so special to you. You think of this person on every occasion and in everything you do. Simple things bring them to mind like a pale blue sky, gentle wind or even a storm cloud on the horizon. You open your heart knowing that there’s a chance it may be broken one day and in opening your heart, you experience a love and joy that you never dreamed possible. You find that being vulnerable is the only way to allow your heart to feel true pleasure that’s so real it scares you. You find strength in knowing you have a true friend and possibly a soul mate who will remain loyal to the end. Life seems completely different, exciting and worthwhile. Your only hope and security is in knowing that they are a part of your life.”


Prayer is an open line to ALLAH..

No cards to use,
No low battery problem,
No network error,

No charging,
always good signal and all messages sent.

▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓▓▓▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓▓▓█░▓▓▓█░▓█░▓█░▓█░▓█

──────────██
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
──────██▒█▒▒█
────██▒▒██▒▒█
──██▒▒█▒█████
─█▒▒█▒▒█▒▒▒▒▒█
█▒█▒▒█▒▒███▒▒▒█
─█▒█▒▒█▒▒█▒█▒▒█
─█▒█▒▒███▒▒▒▒█
──█▒██▒▒▒▒▒▒█
───█▒▒▒▒▒▒▒█
────█▒▒▒▒▒▒█
[/b]
my Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Zemer beats for ALLAH
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 8 Dec 2012 - 18:55
Fshehtesisht dashuronim njeri-tjetrin ne boten e pafajshme te lirise , pershkonim Atlantikun neper endrra ... ndalonim pak ne Bermude e ktheheshim nga ekuatori . Ne cdo meridian te globit qe preknim , njihnim nje ndjenje te re te panjohur ... Pastaj ngjiteshim lart ne pafundesine e qiellit , vozitnim galaktiken e preknim cdo trup qiellor qe na dilte perpara . Ah , me kujtohet hena qe na falte buzeqeshje te plote ! Ktheheshim ne toke per te fjetur ne hapesirat e gjelberta e te virgjera . Zgjoheshim nga zhurma dhe ftohti qe na sillte deti . Flladi i cdo mbremje ishte korrieri yne . E njohem cdo gje te pakufijshme , humbem aq thelle sa u beme te padukshem , madje as neper horizonte nuk dukej te pakten hija jone ...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 8 Dec 2012 - 20:56
Pasioni. Shpaloset në gjithë qenien tonë... Na flet, na udhëzon. Pasioni vendos rregulla dhe ne i bindemi. Çfarë zgjidhje tjetër kemi? Pasioni është burimi i momenteve tona më të mira. Gëzimi i dashurisë, qartësia e urrejtjes, ekstazia e pikëllimit. Ndonjëherë na shkakton dhimbje më të mëdha nga ç'mund të durojmë. Nëse do të jetonim pa pasion, ndoshta do të gjenim pak paqe, por do të ishim bosh; si një dhomë e zbrasur, e errët dhe me lagështirë. Pa pasionin, jemi pothuajse të vdekur.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 5 N
Sponsored content

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi