Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sun 17 Oct 2010 - 19:10
First topic message reminder :

Me dhimbsesh,e thyer e vetmuar
nje stol i parkut te vjeter...
I zhveshur nga ngjyrat
i derrmuar nga te ftohtit dhe shirat.
Nje perberje e turbullt...
nje mase e qullet qe vetem loton,
nje gur i rende qe vetem godet
nje fjale e thene qe vetem vret...
Me dhimbsesh...

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Images?q=tbn:ANd9GcRdnegUPYZtXvyyCYlaGp_w-vfp5cgE38fUZLjSrapVWQh8QnI&t=1&usg=__NjXMLLGcrRzaSIa3iPoGFeF4jM0=

Burimi: FV


Edituar për herë të fundit nga Ariana në Mon 24 Dec 2012 - 22:44, edituar 1 herë gjithsej


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 22 Dec 2012 - 19:43
Sa monotoni.. Kur jam ne pune them ash sikur te jem ne pushim.. Tani ne pushim nuk me rrihet.. Sa keq qe as Zoti nganjehere nuk na kupton se cfare deshirojme.. Cdo dite te njejtat gjera e te njejtit njerez... Monotoni...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 22 Dec 2012 - 20:36
me fal pushimin mua,nese nuk te pelqen ty
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 22 Dec 2012 - 20:40
shaban cakoli shkruajti:me fal pushimin mua,nese nuk te pelqen ty
Jo qe nuk me pelqen pushimi . Pas nje lodhje te madhe eshte e nevojshme, por te rrish kot tani eshte monotoni per kete e kisha fjalen per 2-3 dite do ndryshoj por per keto dy dite monotoni do te jete...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 22 Dec 2012 - 20:44
kur te duket kotesi,hyn ne forum te engjujt,hehe
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Thu 10 Jan 2013 - 21:44
Te tregosh per vete duket sikur mekaton...''Nese ka vdekur shpirti,mosha s'ka me rendesi''....''Sa shume dhemb te duash''....''A nuk eshte krim qe femra te vetmohohet per burrin, per familjen,femijet vetem per hir te tradites''....''Grate nuk mund te rrefejne''...Sikur ta dinim sa force kemi brenda qenies tone do te kishim marre vendimet e duhura ne castin e volitshem...Familje nuk do te thote vetem te banosh nen nje cati me nje burre..''Pse ne femrat falim kaq shume ...te rralle jane burrat qe e vlersojne sic duhet gruan''...A ka te drejte shoqeria te nderhyj brenda nje familjeje qe qendron ne kembe formalisht.''Pse ne qindra e mijra familje problemet familjare nuk dalin ne rruge''A duhet te pajtohemi me kete fshehtesi qe shkaterron qysh heret frytet e dashurise se poshteruar qe zhurit zemra.....Nuk eshte vetem shpirti i dalldisur i nje gruaje tragjike......por pjese e realitetit te sotem ,qe ky realitet duhet te ndryshoje sepse nuk jeton dy jete.Sepse realiteti nuk eshte ai qe imagjinojme,por ai qe jetojme....Gjarje te tilla perjetojne shume familje...Kjo u kushtohet shume zonjave dhe zonjushave te dhunuara psikofizikisht...Gruaja si qelize e
shoqerise,meriton nderim dhe mirenjohje..!!!!!!!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Thu 10 Jan 2013 - 21:48
Bukur,po kujt ja drejton?????A ndihesh dhe ti pjes e saj apo jasht saj?????
Apo thjesht nje predikim shoqeror?????


Mbresa
Mbresa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 13566
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kendej rrotull,,
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/04/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Thu 10 Jan 2013 - 23:32
Si atehere kur ishe e vogel, shikoje diellin dhe mami te thoshte te mos e beje. Ti vazhdoje dhe ajo te thoshte "Nuk e di qe te ben keq?". Atehere i ulje syte, po e kishe akoma ate drite te fort ne sy, ne rruge, te kepucet e tua, te targat e makinave qe kalonin. Nuk shikoje me dot asgje. Vetem diell.
Keshtu ndodh. Fillon te shikosh ne kujtime - "nuk e di qe te ben keq?" - i mbush syte me te kaluaren dhe... nuk sheh me asgje.


Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse une jam thjesht une.respektoj ata qe me respektojne.me pelqejne shakate por jo ate qe prekin dhe ulin personalitetin tim.nuk me pelqen te luaj mendjenjat e te tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me zemer dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat troc.nuk me pelqen te gjykoj jeten e te tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten timejam me mendimin qe duhet te bejme ne jete ate qena ben te lumtur.nuk dua tja di kush ka lek dhe kush nuk ka.urrej ata njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe pasurine qe kane.shpesh here e fsheh merzitjen time.nuk jam perfekt dhe nuk dua njerez perfekt ne jeten time.nuk ndryshoj per asgje dhe asnjeri.kush me do me pranon keshtu si jam.

Dikush më pyeti: - Pse e ke kaq të vështirë t'i besosh njerëzve?
Iu përgjigja: -Po njerëzit, pse e kanë kaq të vështirë të mbajnë një premtim...?!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 12 Jan 2013 - 0:56
Krejtesisht e kote te flas me ty
me mire te flas per kostumin tend
I shtrenjte, ne fakt eshte, sinqerisht
se kuptoj pse e vesh, e meriton ?

Harxhoj kohe me ty dhe fjale
noton i lumtur ne injorancen tende
Perpiqesh mos besh pis kostumin,
kujdesu pak mos besh pis zemren tende!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 N
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 12 Jan 2013 - 0:58
krejtesisht pa kuptim
po me shkon moti
perdite ne koke me zbardhet
fije floku
mendo,enderro,bene veti
qejfin
ti me tjetrin
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 26 Jan 2013 - 19:19
Nuk te humba une ty. As ti mua. Ne te dy humbem njeri-tjetrin. Ne te dy, humbem ne rruget e jetes pa njeri-tjetrin te kapur per dore sic kishim premtuar. PO TANI C'FARE? Te qajme si idiot te dy? Po pse, do rikthehet ndonje gje edhe nese e bejme? Do mundemi dot t'ja rikthejme buzeqeshjen fytyrave tona? Edhe nese qajme, ulerasim, bertasim me te madhe, c'fare? Do jemi te lumtur? Do jemi te cliruar? Apo ndoshta bashke me lotet do harrojme kujtimet e njeri tjetrit... ?! Jo... Se besoj. Do jemi po keta dy humbes qe jemi sot. Ti, qe ke humbur mua, dhe une qe kam humbur ty. Asgje me teper se kaq... Ne te dy, ndoshta nuk ishte e destinuar te ishim bashke. Duhej te njiheshim, per te prekur lumturine, por asnjehere per te qene bashke...!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 26 Jan 2013 - 19:45
Më kujtohet si sot,
E tëra që sillej rreth meje,ishte njohëja me ty.Kështu e mundoja trurin,zemrën,gjumin që s´më mirrte dot.Një njohëje sipërfaqësore nisi,me pak shkresa urime,përgëzimi.Më pas lindën tërmetet,grindjet,fyerjet,sharëjet
nga të tjerët,thonin je mollë e ndaluar.Sa e sa kam rrëpatur vetën,nga ju as një fjalë,as mollë e ndaluar,as fryt i paprekur.Kam lexuar në shkrimet e shejta,se mollë e ndaluar nuk hahet,tani jam përbetuar,në gjërat e ndaluara nuk prekë,jam mbetur si zog i hutuar,n%n hijen e një kaçube.....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Fri 1 Feb 2013 - 17:13
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 601197_520364708014200_1297908892_n
Pa emer dashurite,
pa emer urrejtjet,
pa emer kenaqesite,
pa emer qejfmbetjet,
pa emer epshi dhe sperma e derdhur,
pa emer e gjelberta aq papritur zverdhur,
pa emer veshtrimi, pa emer syte,
pa emer gjumi kur behet vet' i dyte...
pa emer enderra, pa emer zgjimi,
pa emer perkedhelja, pa emer perqafimi...
pa emer loti qe faqes rreshket,
pa emer dhe zeri qe heshtjes i flet...
pa emer femijet qe vijne ne jete zbuluar...
pa emer te vdekurit varrezes se harruar...
pa emer dhe rruga qe ti e quan jete,
pa emer dhe turma qe mua me tret...
pa emer pulebardha dhe shkum' e valeve pa emer...
pa emer dhe gruaja qe dot s'u be femer...
pa emer e verteta qe nuk doli kurre,
pa emer mashkulli qe hiqet per burre...
pa emer perbuzja, nderi dhe poshterimi,
pa emer piedestalet ku permut adhurimi...
pa emer e nesermja drejt se ciles renda...
pa emer e djeshmja qe iku si endrra...
pa emer premtimi qe unazes sime fle...
pa emer dhe balta ku gjurmen tende le....
pa emer keto rreshta qe ti lexon perseri...
pa emer dhe emri qe me vune prinderit e mi...
pa emer buzeqeshja qe nganjehere vret,
te gjitha pa emer... e asgje s'humbet...

Pa emer gjithcka eshte ne kete bote...dhe ato qe kane...nuk kane vec nje emer...valle mundi kush te gjeje emrin e sakte ne gjendjen civile qe quhet "zemer"?


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 2 Feb 2013 - 10:27
Dua…
Dua të vdes, në qiell,
gjatë lindjes së një ylli,
por më dhimbsesh ,
se je brenda meje …
Dua të lind, në qiell,
kur dëshpërimi planet ,
të shënojë njollë të zezë,
në zemrën time…
…O dashuri e dashuruar ,
që s’të lë të vdesësh!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 N
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 12 Feb 2013 - 23:47
Sa keq... Pse ndonjehere behem aq e padrejte me veten ? Kete nuk arrij t'a kuptoj, gjithmone thurri iluzione per gjerat qe me nuk ekzistojne.. Uff cfare ndjenje e bezdishme te kap nganjehere qe nuk deshiron te kesh asnje njeri afer vetes.. Urrej te jem e tille por pse njerezi me bejne te ndihem keshtu.. Pse une cdohere duhet te mendoj per te tjeret kur ne fakt askush nuk mendon per mua ( upss harrova qe kam dike)... Jeta sa mizore eshte nganjehere por nuk ka fajet jeta kur nuk dine se si te sillesh me te.....Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Thu 21 Feb 2013 - 22:43
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 482518_563301613689537_1469041045_n
Sepse une jam e para dhe e fundit
Jam e nderuara dhe percmuara,
Jam prostituta dhe shenjtorja,
Jam gruaja dhe virgjiresha,
Jam nena dhe jam bija,
krahet e nenes sime jam une.
po,jam sterile,po femije kam shume.
Une jam gruaja e martuar dhe beqarja,
jam ajo qe jep drite e ajo qe nuk sjelle ne drite te tjere
Jam vete lehtesimi i dhimbjeve te lindjes.
Une jam nusja dhe dhendrri.
dhe ishte burri im qe me krijoi,
Une jam nena e babait tim,
jam motra e burrit tim,
ndersa ai eshte biri im i mohuar.
TE ME RESPEKTONI GJITHMONE,
sepse une jam skandalozja dhe e mrekullueshmja.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 2 Mar 2013 - 20:37
Message reputation : 100% (1 vote)
Sikur te mund te te Rishihja
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 549173_534463453270992_981158372_n
Keshtu mbyllet historia, mbi buzeqeshjet e tua dhe kohen e nje mungese. Ndjej akoma gishtat e tua mbi pianon e femijerise time. Te kam kerkuar kudo edhe jashte vendit. Te kam gjetur; kudo ku ishe , me zinte gjumi mbi veshtrimin tend. Mishi yt ishte i imi. Me gjysmat tona kishim shpikur premtime; bashke ishim te nesermet tona. Tani e di qe endrrat me te cmendura shkruhen me bojen e zemres. Kam jetuar aty ku kujtimet formohen nga dy, mbrojtur nga veshtrimet, ne sekretin e nje besimi te vetem aty ku akoma ti mbreteron.Me ke dhene ate qe nuk imagjinoja, nje kohe ku cdo sekonde nga ti do te kete rendesi ne jeten time me shume se cdo sekonde tjeter.Une isha copeza vendesh ti krijove nje bote. Do te kujtohesh nje dite? Te kam dashuruar ashtu si nuk besoja te ishte e mundur.Hyre ne jeten time ashtu si hyhet ne vere.Nuk provoj as inat as dhembje. Momentet qe me ke dhene kane nje emer:magji. E kane akoma, jane te perbere nga perjetesia jote. Edhe pa ty nuk do te jem kurre me vetem, sepse ti ekziston diku.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Thu 7 Mar 2013 - 0:00
Nuk me intereson nese ne te kaluaren ishte e shenjte apo jo,por UNE E URREJ ATE QE BEJ.
Po me shkaterron shpirtin,po me prish kontaktet me veteveten po me meson se dhimbja eshte nje shperblim dhe se paraja blen dhe justifikon gjithcka.
Rreth meje askush nuk eshte i lumtur.Klientet e dine se jane te detyruar te paguajne per dicka qe duhet ta kishin falas dhe kjo i shtyp.Grate e dine se kane nevoje te shesin ate qe do ta jepnin vetem per kenaqesi dhe kjo eshte shkaterruese.Kam luftuar shume perpara se ti shkruaja keto rradhe, te pranoja,se nuk isha e lumtur,se isha e pakenaqur-kisha dhe kam ende nevoje te rezistoj edhe ndonje jave tjeter.
Por,tani,nuk arrij te jem e qete,te bej sikur gjithcka eshte normale,qe behet fjale per nje periudhe, per nje epoke te jetes time.Dua te harroj,kam nevoje te dua-vetem kjo:kam nevoje te dua.
Jeta eshte e shkurter,ose eshte shume e gjate qe une ti lejoj vetes luksin per ta jetuar kaq keq.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 12 Mar 2013 - 0:18
Beje dhe ti...!!!

Peshperita me dike, disa thashetheme, e kisha te nevojshme te shfryja. I thashe dikujt nje genjeshter, e kisha te domosdoshme te fshihesha. I fala dikujt shume dashurh, duhej tja jepja dikujt.
Ja ndjeva dikujt mungesen, u justifikova se askujt nuk i mungoj.

U bera ure per disa, kalova vete mbi te tjere, brodha vetem rreth botes time, takova njerez te ndryshem
I pershendeta, me pershendeten.
I ironizova, me perfolen
I desha me deshen.
Me urryen.
Me percmuan.
Me vleresuan...
..akoma vazhdoj eci... rreth botes time.
Shpresoj tE dal dikur nga ky rreth, te hyj ne boten e madhe te te gjitheve, te bej nje udhetim me te tjera sfida, me te tjera dashuri, urrejtje, mosbesime, percmime, ironi, lot, inat, fjale...

Po vazhdoj me hapa te shpejt, per te qene pjese e realitetit, dhe per ti bere balle cdo pengese, nese mund ta quaj te tille...

E gjithe kjo force, gjendet brenda meje, brenda teje, brenda kujtdo...

Une po e vazhdoj kete udhetim me hapa me te shpejte, por me te sigurt... Dua qe ta besh edhe Ti, te lesh menjane lotet, pesimizmin, urrejtjen qe ndjen per dike, keqardhjen qe ndjen per dike tjeter, dhe te shpejtosh hapat per ne ate rrethin e madh, qe quhet Jete...

Une po e bej, beje dhe ti...!!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 12 Mar 2013 - 0:35
..Ne erresiren e kesaj nate humbas...Mendoj per ty, e humbur ne ndjenjat e mia..Dua te mbyll syt e te fle e qet..por malli dhe dashuria per ty sme lejon...Ku je, ku ndodhesh e cpo ben se di..Shpresoj te jesh i qet, lem mua te lodhem per te dy...por te lutem me kthe dashuri... Zemer e thyer, shpirt i lodhur...lotojn syt e mi, sikur nje femi i pafajshem qe kerkon nenen...po un te kekoj ty...Ku ndodhesh o i dashur, pse sje ketu me mua,...te mbeshtes koken, ne gjoksin tend dua...krahet ti kesh hedhur rreth mua...Pse sje pran meje, pse me lodh shpirtin kur kaq shum ty te dua....Ne zemren time ke zen vend te par, por pse e ke len bosh...Edhe pse larg ke shkuar un vendin per ty ruaj.....Mundohem te te mos te kujtoj keshtu, por te fle e qet...Por mungesa jote sme lejon , malli shum me ka marr per ty...te lutem kthehu me qendro pran afer se kam nevoj per ty....Pse e lejon zemren time te thyhet,kur ke munci copat e zemres ti formosh.... Pse e lejon shpirtin tme lodhet,...kur ti ke munci tme qetesosh...Pse me lejon te qaj ,...kur ke mundesi lotet tmi fshish e tmi ndalosh...Pse sje me mua e pyes veten,...a mendon per mua ndonjeher...a me do sic te dua un ty....


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 12 Mar 2013 - 9:22
Më pëlqejnë njerëzit, të cilët kur të pyesin "Si je?" pyesin me të vërtetë. Më pëlqejnë ata njerëz që të dëgjojnë, që të dëgjojnë edhe me sy. Më pëlqejnë ata njerëz që të shikojnë në sy dhe të buzëqeshin, ndoshta edhe pa një përse.
Më pëlqejnë ata njerëz... dhe...

Çfarë kupton me njeri të bukur?

Një njeri që shfaq njerëzoren në sytë e tij, me kaq shumë përulësi për t'u mësuar, saqë nuk mjafton një jetë për ta kuptuar. Një njeri, i cili edhe nëse nuk është, herë pas here, të bën të kthesh kokën pas në rrugë, sepse të duket sikur po i përgjigjet mendimit që e bluan në mendje prej ditësh.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 N
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 12 Mar 2013 - 10:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Oh moj shoqe
se cme gjeti
me ka rene
popullariteti
jo perse nuk jam i zgjuar
po sárrij te jem i lazdruar
kur hyra ne kete lloj forumi
popullariteti,me shtohej si brumi
ngadal haperoja si rosat
por me rane ne shpine,gjitha gocat
me u desh te fshihem nen shkurre
se per te gjitha,sísha vule komune
si forumist i urter e aktiv
popullariteti,me ra negativ
u be nje kohe e gjate
ah,nuk shtohet,popullariteti i ngrate
si te e qelloje me shpate,mbeti vetem 67 grrrr
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Fri 15 Mar 2013 - 12:44
Per ty do te jepja jeten. Per ty do te rrenoja boten. Per ty do te vrisja njerez nese se te lendojne. Per ty do te punoja dite e nate vetem qe ti te jetoje si princeshe. Per ty do te jepja edhe gjakun neqofte se do te ishte e nevojshme. Per ty do te udhetoja me kilometra vetem qe te isha prane teje. Per ty do te blija gjthe lulet e botes vetem per te uruar ty. Per ty Nene do te jetoj sepse ti ke jetuar per mua. Te dua, te them se je engjell qe jeten ma zbukuron.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 16 Mar 2013 - 14:12
Me duaj sic jam
Ruaje ashtu siç është
të bardhën re aty në cep
nuk është shtrat petalesh shtruar
me epshe shuar përmbi të.
Pikat e vesës në mëngjes
margaritarë mos i kërko...
se përmbi fletëz kur rrëshket
prekur nga rrezet e agimit
kanë jetë më shumë se ato...
Dhe kur të prek një krah pëllumbi
nuk është zjarr por është dritë...
e vogla lule kamomile
në mes të barit e shpërthyer
nuk mund të bëhet margaritë...
dhe nëse bota ku une jam
ty larg të duket dhe e huaj
në botën tënde bëmë vënd
veç, mos më ndrysho
siç jam më duaj.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 16 Mar 2013 - 14:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Dje , po drejt dje ...
me premtove se nuk do me ndiqje , nuk do vije me mua !
Por e theve fjalen tende dhe ashtu si i marre me ndoqe .
Arritem deri atje , siç kemi 3 muaj te gjate qe merremi pas ketij problemi .
Ti perhere ke qene i pandare nga une ndoshta dikur une te beja pjese te timen , tani jam une ajo pjesa jote .
Dje , me shume keq me vinte per ty se sa per veten , kur ika dhe te lashe vetem .
Ndersa isha vetem , pas nje diskutimi te vogel me kompetenten e problemit , mendoja serisht ty , ato cfare kemi lidhur bashke, enderrat tona , realizimet tona , forca jone per te arritur deri ketu ,,dhe papritur te dridhura me pershkonin trupin , kur ne mendjen time kalonte nje mendim .... ajo qe ne kemi frike .

Mes dhimbjeve dje , lotoja thjeshte nga mendimi se ndoshta une s'do arrije te jem e afte te jem ajo qe ti kerkon ??!

Kam vertete shume frike zemra ime :( .
Kam frike , nqs ne nuk do arrijme dot te jemi te lumtur , ndoshta une nuk te beje te lumtur ....
Jam munduar te qetesohem , por perbrenda vetem bluaj ne heshtje kete semundje . Kam frike , nuk dua te me kalbi perpara kohe, dua te me leri pak kohe te te fal ty disa gezime , ato qe jane detyra ime .

Fakti eshte qe s'dua te shqetesoje njeri dhe pse ndihem disi shume vetem , por nga nje ane nuk dua qe njeri te shqetesoje me NE !!
MJAFT te tjere kane futur hundet per NE .
MJAFT te tjere kane patur shance te shprehin Ide , mendime , Gjykime dhe paragjykime mbi Ne .

Ajo qe kam nevoje tani eshte thjeshte QETESI dhe kete e gjeje vetem tek TY , tek Vetja ime qe je Ti , tek Dashuria , Perkujdesi , Mbeshtetja qe me fal ti .

Shpresoje t'ia dalim dhe njehere , kete here per NE dhe jo per nj-tj !!
Shpresoje qe PERENDIA mos te na mohoje nje Gezim , si eshte ai i themelimit te nje Familje , ashtu sikurse ne duam dhe enderrojme .

Nuk mund t'ia kesh idene se si me ke kthyer e si te shof .
Dashuria me Ty me ka mesuar , te ndihem ende e pafajshme , e paprekshme , e paster , me ka mesuar te te shof jo thjeshte nje Burre , por te te shof GJITHCKA TE BUKUR QE JE TI , nje person FANTASTIK , qe shume te rralle e te rralla , arrijne te gezojne nje Lidhje plot Sakrifica si ajo e jona e me pas te jene ende te forte , per te perballuar , veshtiresite tona .

Je vertete i Veçante Jeta Ime !!!
Faleminderit qe Ekziston ,
Faleminderit qe me qendron prane si Nene , si Baba , si Vella , si Shok , si i Dashur .
Faleminderit qe nuk me le Vetem .
Faleminderit qe me ndihmone per gjithcka .

Te dua !! Ky eshte minimumi i nje ndienje te mrekullueshme .
Jam me fat qe jam me ty ... !


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 705491909
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 16 Mar 2013 - 15:32
JETO! Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon! JETA ESHTE SHUME E BUKUR PER TE QENE E PARENDESISHME!!! ...
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 16 Mar 2013 - 15:36
Te kujtohet
atje mbas pishave
ta thitha cigaren
mes gishtave
e ti me the
u befsh shpuze
po s´me puthe edhe ne buze
me pas rreshqiti,nga buza ne gushe
e keshtu ngadal te poshte
sa mire ishim joshe
keshtu ishte vetem njehere
pastaj u zhduke sikur ne humnere
e une se harroj,asnjehere
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 16 Mar 2013 - 15:43
Sa i bukur je
syt e kalter mi ke
mos mendo se te harroj
vetem per ty mendoj. Very Happy
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 16 Mar 2013 - 15:45
ti mendon per mua
une mendoj per ty
deri kur ,a thua?
Iku kjo rini
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Sat 16 Mar 2013 - 18:26
‎"O zot! Cili eshte qellimi i dashurise sime?
Ah sikur ta dija! Ai me ka mbyllur rrugen e ikjes.
Me ka marre zemren e mendjen dhe ka ikur.
O zot! Ai eshte gjithckja imja.
Eshte sulltani im i meshires.
Sikur ta dija pse eshte kthyer ne te pameshirshem!
O Zot! Ky tym qe del, keta lote qe derdhen
a do mund t'i shkojne ne vesh te dashurit tim?
Sikur te dija nese do t'i kuptonte?
O Zot! C'eshte kjo ndjesi?
C'eshte kjo perde qe me eshte vene para syve?
Sepse ti je gjithcka per mua.
Ti je i vetmi, je gjithcka per mua.
Edhe kur hesht, edhe kur flas, ne syte e mi!
O Zot! Ku ndodhet shtepia e trupit te bere
nga balta? Ku ndodhet shtepia e shpirtit
dhe zemres?
O Zoti im! Kam mbetur mes klithmash ne kete boteZ
te piste. O zemra ime! Ti je debuar nga vendi yt.
Ketu je ne mergim.
O Zot! Fytyra e zeze e nates se kesaj bote
nuk mund te jete njelloj me driten e fytyres sime.
Pas pranveres sime s'mund te vije nje vjeshte mizore.
Ju buzet e mia qe jeni bere perde e ndjenjave!"


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Mon 18 Mar 2013 - 8:42
Më pëlqejnë njerëzit, të cilët kur të pyesin "Si je?" pyesin me të vërtetë. Më pëlqejnë ata njerëz që të dëgjojnë, që të dëgjojnë edhe me sy. Më pëlqejnë ata njerëz që të shikojnë në sy dhe të buzëqeshin, ndoshta edhe pa një përse. Më pëlqejnë ata njerëz... dhe...

Çfarë kupton me njeri të bukur?

Një njeri që shfaq njerëzoren në sytë e tij, me kaq shumë përulësi për t'u mësuar, saqë nuk mjafton një jetë për ta kuptuar. Një njeri, i cili edhe nëse nuk është, herë pas here, të bën të kthesh kokën pas në rrugë, sepse të duket sikur po i përgjigjet mendimit që e bluan në mendje prej ditësh.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Mon 18 Mar 2013 - 17:28
Kisha frike, por nuk e dija nga se. Thjesht kisha nje ndjesi frike pa njohur motivin.
Ndihesha e trembur, plot me ankthe dhe e gjeja veten te zgjuar.
E zgjuar sikur kisha fjetur shume ore.
Deshiroja vetem pak qetesi. Nuk kerkoja shume. Doja vetem te isha mire. Disa here me ndodhte edhe pergjate dites, kur isha e ulur ne tavoline, apo mbase kur isha vetem ne makine. E ngasja makinen dhe me vinte si per te qare, me sulmonte kjo ndjesi dhe nuk e kuptoja cfare ishte.
Nuk dija ta menaxhoja, nuk kishte doreza, nuk mund ta kapja, ta kontrolloja, nuk kishte rruge daljeje.
Ndjeja nje peshe mbi gjoks dhe desha te dilja nga vetvetja, te grisja lekuren time, te ikja.
Dicka brenda meje ishte ne rremuje.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 26 Mar 2013 - 15:14
Nuk kisha shkruar kurrë më parë për një temë të tillë,që më fut edhe mua brenda në këtë lëmsh…po them lëmsh sepse nuk di as se si t’a quaj.Pikërisht pra,kjo është një pjesë e asaj ngatërrese të pafund,atë që një mashkull ndoshta kurrë nuk e ka ndjerë,ose ndoshta po,por nuk mund të lëndohet njësoj një shpirt mashkulli ashtu si një shpirt i butë femre,që struket shpesh në qoshet e kësaj bote duke mos ditur për forcën shpirtërore që jeton brenda saj.Dua të them që nuk është aspak e lehtë të mos dish se cfarë do.
Të dinin bota se sa lotë derdhen atëherë kur vetëm errësira i bën shoqëri atij trupi që nuk i ka mbetur më fuqi,atëhere kur një zemër femre kërkon që akrepat e orës të ndalen e të tregojnë përgjithmonë mesnatën….sepse ai shpirt ka frikë dritën ngase ajo i nxjerr në pah sytë e skuqur e të ejtur nga të qarit,që ajo s’do që dikush ti shohë….sepse kjo është ajo që një femër e ndjen për detyrë…të qëndisë nga dita kur lind një buzëqeshje në fytyrë edhe kur shpirtin e ka të lënduar e zemrën të thyer.Do e vërente vallë dikush atë buzëqeshje të shtirur….një mashkull ndoshta?Jo,kurrë….sepse fytyra ëngjëllore që do kishin përpara vetes nuk do të u’a lejonte,sepse një mashkull dehet vetëm nga shikim i një femre,nga një buzëqeshje.Nuk do ishte e lehtë të dalloheshin sytë e ejtur sepse Zoti i fali bukurinë një femre për të mahnitur një mashkull përgjithmonë....e kur dita agon,mund të shihen vetëm flokë të gjata e të zeza deri në bel,sy të zinj që të bëjnë të humbesh duke i shikuar dhe shëndrisin si kurrë më parë,buzë të kuqe e gjithcka që e bën atë të duket perfekte….
Femër…sa mund duhet për të bërë që ky emër të të qëndroj pas gjatë gjithë jetës,sepse një femër e pamoralshme nuk quhet femër,ajo ndoshta dhe është mësuar dhe nuk i mungon aspak ai emër “femër”.E ka të lehtë ajo vallë,që dikur zgjodhi t’u jepej ëndrrave,t’i jepej epshit të saj,të mos ndihej e shkelur? Eshtë ajo që bën një femër të ndjehet e lumtur,fakti i të qënit e mbrojtur dhe e dashuruar….kjo shumë shpesh është edhe arsyeja përse humbasin emrin “femër”.Sa shumë gabime rëndojnë zemrën e një femre,gabime që vazhdimisht i përsëriti vetëm për një aftësi që Zoti u’a dha gjinisë së kundërt dhe një boshllëk që la tek një femër….sa shumë herë moj femër ke ra pre e zemrës sate,sepse u gënjeve nga dy fjalë goje dhe nga një puthje…..por ti s’ke faj,s’është faji yt që ti edhe pas shumë zhgënjimesh vazhdon të besosh një mashkull që të robëron me një shikim….zemra yte nuk është në gjendje të kontrollojë edhe këtë….
E kur u rrëzove më thuaj ku gjete atë forcë për t’u ngritur përsëri? Si vallë i fshive lotët dhe durove të gjithë ato fjalë? Por një shpirt që brenda teje jetonte,s’do lejonte që të dorëzoheshe , sepse ajo që një mashkull kurrë s’do ndjejë është shpirti i një qënie brenda qënies së tij….forca e një femrë për të duruar të gjithë përbuzjet e botës….
Dhe mos u mundo kot që të ia bësh të qartë vetes atë që ti do sepse s’do arrish kurrë,do vazhdosh të rrëzohesh e më shumë të të dhembë zemra se sa gjunjtë e vrarë,do ngrihesh përsëri e pavarsisht se cilën rrugë do ndjekësh….do të vazhdojë të të gënjejë një shikim mashkulli…


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Wed 27 Mar 2013 - 13:11
Kam humBur njeRez,shaNce, munDesi,kOhe, vePra , por asnjEhere krenArine !!!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 2 Apr 2013 - 13:45
Gjej nje vajze qe lexon. Do ta kuptosh qe eshte e tille sepse ajo ka gjithmone nje liber te palexuar ne cante. Eshte ajo qe shikon me dashuri raftet e librave ne librari edhe ajo qe leshon nje pasthirrme te ulet kur gjen librin qe do. E sheh ate vajzen e cuditshme qe nuhat fletet e nje libri te vjeter ne nje dyqan librash te perdorur? Ajo eshte lexuesja. Ato nuk i rezistojne kurre tundimit te nuhatjes se faqeve, sidomos nqs ato jane te verdha.
Ajo eshte vajza qe lexon teksa pret tek kafeneja ne fund te rruges. Nqs i hedh nje sy filxhanit te saj qumesht pluhuri pluskon ne siperfaqe sepse ajo eshte perhumbur qe tani. Ka humbur ne nje bote te krijuar nga autori. Ulu. Ajo mund te te hedhi nje shikim, sepse shumica e vajzave qe lexojne nuk duan ti nderpresin. Pyete nqs i pelqen libri.
Bliji nje tjeter filxhan kafe.

Deshto ndaj saj. Sepse nje vajze qe lexon e di qe deshtimi gjithmone con ne kulminacion. Sepse vajzat e kuptojne qe cdo gje e ka nje fund. Se ti gjithmone mund te shkruash nje vazhdim. Se ti mund te fillosh serish e serish e prap te jesh heroi. Se jeta duhet ta kete nje a dy personazhe negativ.
Perse te kesh frike nga gjithcka qe nuk je? Vajzat qe lexojne e kuptojne se njerzit, si personazhet, zhvillohen.

Nqs gjen nje vajze qe lexon, mbaje afer. Kur e gjen ne oren dy te nates me nje liber shtrenguar ne kraharor duke qare, beji nje filxhan caj edhe perqafoje. Mund ta humbasesh per nja dy ore por ajo do te kthehet gjithmone tek ty. Ajo do te flasi sikur personazhet ne liber jane te vertet, sepse per pak kohe ata gjithmone jane.
Ti do ta propozosh ne nje balon. Ose gjate nje koncerti rrok. Ose shume rastesisht heren tjeter qe ajo do te jete semure. Ne Skype.
Do te buzqeshesh kaq shume sa do te vrasesh mendjen pse zemra jote ende nuk po shperthen edhe s'ka rrjedhur gjak gjithe kraharorit tend. Ti do shkruash historine e jetes suaj, do keni femije me emra te cuditshem edhe me shije akoma me te cuditshme.

Shoqerohu me nje vajze qe lexon sepse ti e meriton.. Ti e meriton nje vajze qe mund te te japi jeten me me ngjyra qe mund te imagjinohet. Nqs ti mund ti japesh asaj vetem monoton edhe ore te mykura edhe propozime gjysmake, atehere je me mire vetem. Nqs deshiron boten edhe botet pertej botes,
DIL ME NJE VAJZE QE LEXON

_Rosemarie Urquico
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 483988_551254364925234_870232606_n


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 2 Apr 2013 - 15:36
zhgarravin ? https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSxjNK8eaT7AJzTPAwIJzyTV-chZdZY9ojePWM2yzr9TBnl-qwy

hahahaha...i cuditshem titulli i temes Razz
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Tue 2 Apr 2013 - 15:55
Buzëqesh gjithmonë, qesh, madje bëji të mendojnë që je i çmendur, por kurrë i trishtuar.
Qesh, edhe nëse bota po të shembet nën këmbë, vazhdo të buzëqeshësh.
Disa njerëz jetojnë për buzëqeshjen tënde.. dhe disa të tjerë do të nxihen kur të kuptojnë që nuk arriten ta shuajnë atë!

| Roberto Benigni |
Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Wed 3 Apr 2013 - 14:44
Kjo eshte jeta ime,
Ku kam ber shume gabime,
ku kam derdhur lot pa mbarim,
ku kam heshtur por vetem un e di sa kam vuajtur edhe shpirti im. Jam ngritur edhe pse shume here u rrezova,
kam qeshur edhe kur u trishtova,
kam fituar edhe kur humba njerez qe desha,
kam loz edhe kur nuk kisha deshire te lozja me ndjejat e tjerve por ja qe e bera.
Kam kerkuar falje dhe nganjeher falje nuk kam marr, kam falur edhe kur dikush nuk ishte per te fal.
Mesova te eci me koken lart edhe kur disa mendonin qe un duhej te ecja me koke te ulur,
kam pas dhe kam shume krenari, pervec zotit dhe familjes time nuk perulem per asnjeri.
.!!


Prayer is an open line to ALLAH..

No cards to use,
No low battery problem,
No network error,

No charging,
always good signal and all messages sent.

▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓▓▓▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓▓▓█░▓▓▓█░▓█░▓█░▓█░▓█

──────────██
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
──────██▒█▒▒█
────██▒▒██▒▒█
──██▒▒█▒█████
─█▒▒█▒▒█▒▒▒▒▒█
█▒█▒▒█▒▒███▒▒▒█
─█▒█▒▒█▒▒█▒█▒▒█
─█▒█▒▒███▒▒▒▒█
──█▒██▒▒▒▒▒▒█
───█▒▒▒▒▒▒▒█
────█▒▒▒▒▒▒█
[/b]
my Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Zemer beats for ALLAH
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Wed 3 Apr 2013 - 22:21
Kur edhe shpresa vdes...
Te shikosh veten ne pasqyre e te ndjesh neveri prej vetes,sepse humbe toruan nje minute dhe per nje kohe jeta jote do marre kahje tjeter,te frigohesh nga vetvetja.....mos valle po cmendem ?
Po pikerisht,kjo jete po me cmend,vetja ime po me cmend.Them fjale qe me pas pendohem qe i thash,bej vepra e me pas pendohem per to,bej gabime qe nuk po ma lene te qete shpirtin,sado te mundohem te largohem nga ato....c'po them ....e pamundur....te largohem nga to.
Ajo qe me tremb me shume eshte qe koha nuk po ndalon,nuk me pret mua,tik-taku i ores nuk po ndalon .....e kur syte fillojne te djegin nga lotet,rahjet e zemres pershpejtohen....ndodh qe nuk mund te marr as fryme....Gjersa e gjithe kjo po ndodh shoh muret qe po me veshtrojne...me kuptojne ato valle ? Ata kane qene shoqeruesit e mi te perhershem...ata dhe erresira...
Erresire po them....erresira qe me ka pushtuar brendine time....pyes veten "Ç'po bej?" "Ç'po ndjej?".....e kush valle duhet te me jep pergjigje per pos vetes time....
Po kerkoj nje fije optimizmi ne cepat e kesaj bote....por s'po e gjej!! Ose e gjej dhe e humbas,cuditerisht!!
Do thoni ju...e si eshte e mundur,nje vajze qe shperndane optimizem tek tjeret te ndjehet keshtu? Po u'a them pra...mos mendoni si une sepse jam gabim...jam gabim e nuk mund ta ndal veten....ju buzeqeshni nga brenda sepse une mund te vesh vetem nje buzeqeshje te shtirur....dhe per kete nuk ka askush faj...askush pos vetes time....
Do kaloje them...por s'po kalon.Sikur akrepat e ores kane ngelur ne te njejtin vend per mua...e per tjeret po punojne.....valle eshte vetem iluzion e gjithe kjo ? S'besoj.
Gjithmone kam pasur frike te shpreh ndjenjat,nga frika se mos me gjykojne...por tani po e bej....dhe kjo nuk ka qene gjithmone gjendja ime....keto ndjenja jane te reja per mua,por shpresoj mos te jene kurre pjese e nje trupi tjeter,sepse dhemb.....te vendosesh te jetosh ne nje monotoni dhe te mos besh asgje per te ndryshaur ate,dhemb....
E pikerisht,ne keto kohera humb njerezit me te dashur per ty....me vetdije dhe pavetdije njekohesisht...po cmendem,u'a thash...mos u mundoni sepse s'do e kuptoni,as une nuk e kuptoj...
Kurse shpresa vazhdon te me beje te ndjehem fajtore,sepse e vrava ate,thonin qe ajo vdes e fundit,po ajo vdiq....sepse ky ishte fundi....
Fundi i nje dickaje pa emer dhe fillimi i nje monotonie.Tanime jam mesuar te kem edhe kete pak shpirt qe me ka mbetur,te trazuar....


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 6 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Wed 3 Apr 2013 - 23:37
bobooo.....si nuk lodheni qe i shkruani vetes kaq shum hahahahaha

vetes sime i them......qe e dua shum.....dhe e puth fort .... fort.... : P
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Thu 4 Apr 2013 - 11:13
E shkëndija, hyjet, të tanë qiella arbnore
në nett e argjenta, të reja - posi hark kunore
zbret mbi shtëpia tona...
e na gzohna, gzohna...
dhe puthim agimin...
- qashtu rrfejmë gëzimin.

Migjeni
Sponsored content

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi