Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 17 Oct 2010 - 19:10
First topic message reminder :

Me dhimbsesh,e thyer e vetmuar
nje stol i parkut te vjeter...
I zhveshur nga ngjyrat
i derrmuar nga te ftohtit dhe shirat.
Nje perberje e turbullt...
nje mase e qullet qe vetem loton,
nje gur i rende qe vetem godet
nje fjale e thene qe vetem vret...
Me dhimbsesh...

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Images?q=tbn:ANd9GcRdnegUPYZtXvyyCYlaGp_w-vfp5cgE38fUZLjSrapVWQh8QnI&t=1&usg=__NjXMLLGcrRzaSIa3iPoGFeF4jM0=

Burimi: FV


Edituar për herë të fundit nga Ariana në Mon 24 Dec 2012 - 22:44, edituar 1 herë gjithsej


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 19 Nov 2010 - 1:49
Zogu i plagosur

Edhe pse me shume palge
Edhe pse me krahe te thyer
S'e ndal fluturimin

Lart e me lart shkon
Qiejve te dashurise
Vule te pashlyeshme
I ve historise

Cicerimat i shndrron ne kenge
Qe dashuri mbjellin
Ne shpirtin tim


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 9 Dec 2010 - 14:49
13 urdherimet e jetes

1- Handikapi me i madh, eshte frika
2- Dita me e bukur, eshte e sotmja
3- Gjeja me e lehte, eshte te gabojme
4- Gabimi me i madh, eshte te braktisim
5- Difekti me i madh, eshte egoizmi
6- Zbavitja me e madhe, eshte puna
7- Falimentimi me i keq, eshte dekurajimi
8- Mesuesit me te mire, jane femijet
9- Nevoja me e madhe, eshte mirkuptimi
10- Ndjenja me shkaterruese, eshte xhelozia
11- Dhurata me e bukur, eshte falja
12- Njohja me e madhe, eshte ajo e vetes tende
13- Gjeja me e bukur ne bote, eshte dashuria


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 9 Dec 2010 - 14:51
Arsye e marrezi

Kur ishte e re, besonte se e nesermja do te ishte me e mire dhe me e mire akoma e pasnesermja, edhe pse jeta - atehere e varfer, e zymte - pa arsye - ne turme, ne ankth, me hije muresh, burgjesh, kampesh perqendrimi, siluheta gardhesh kufiri - jo e favorshme per optimizem, edhe pse e sotmja - hipokrite, zhgenjyese - i ben te gjitha te nesermet per vitet qe vijne te turbullohen nga dyshimi.

Por besimi ne te ardhmen (jo utopi), edhe pse tronditur disi, nuk eshte shakterruar (sa naiv), ende beson se shqiptari do t'i permbushe potencialet e veta - nisur nga ajo se njeriu mund te arrije çdo gje, vçev persosmeri, parajsa nuk eshte per kete bote.

Te gjithe njerezit nuk mund te behen pronare, por askush nuk duhet te jete i shtypur a skllav, ashtu si bote pa dhimbje nuk mund te kete, por pa vuajtje te panevojshme, po. Tragjedi gjithmone do te kete, persa kohe jeta nuk eshte e perjeteshme, por mjerimi mund te zhduket, ashtu si padrejtesi edhe do te kete, por tirani, nuk duhet; e keqja do te pushtoje zemrat e disave, intoleranca do te zere vend ne mendjet e te tjereve, por miresjellja a miresia eshte veti njerezore - e çdo njeriu - prandaj eshte e mundur qe nje dite te mbizoteroje jeten e perditshme, por jo pa arsyen - fuqine e mendjes - qe e ndihmon njeriun te perballoje problemet e jetes. Dhe arsyeja - jo rastesisht - eshte individuale' marrezite, mizorite, çmenduria i perkasin turmes, nga e cila edhe me i urti, nuk eshte i imunizuar, pavaresisht se ç'mund te thote.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 9 Dec 2010 - 14:52
Plot me emocione, ndjej zemren te me rrahe deri ne majat e gishterinjve, ndjenja atomike qe kane fuqi te hedhin konviktin ne ere...por prape jane shume pak, nuk mjaftojne! Me injektoni boje, ndoshta keshtu do me vije frymezimi...dhe pastaj kam nevoje te cirrem duke ulerire derisa te thyej mure ...zgjohem dhe ndihem sikur po pres te fundit Tik! dhe pastaj fluturoj me shpejtesine e drites drejt pafundesise
Tru i boshatisur, qyteti zhurme, aty ku qetesia oshetin me shume nga te tera dhe une perpiqem...ne nje nga ato momente kur e gjen veten mes te ftohtit dritherues nen nje xhakete lekure qe ste nxe mire...dhe ti vazhdon te enderrosh per shkalle, enderron se i ngjit ato me shpejtesi, besim, pa pengesa apo frikera te kota; por eshte vetem kaq sepse e gjen veten pertoke mbi rrenojat e atyre shkalleve dhe duke u sforcuar te dalesh e te peshtysh pluhurin...drejton me gisht -por aty sesht askush! Refreni i perhershem i jetes- vetmia, nen tingujt e nje fyelli qe vijne per se largu..


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
brunilda rojka
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : shkoder
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/03/2011

default me pelqejne fjalet e arjanes

prej Wed 9 Mar 2011 - 19:00
Arjana shkruajti:Une nuk iki..nuk fshihem siç mendojne ata..
thjeshte mbyllem ne dhome..ne guacken time..
Nuk eshte se nuk i dua o nuk besoj tek ata,
por kam nevoje te rri vetem..te degjoj vetveten..

Ajo dhome eshte gusha..flluska ime..
sa lote, mendime..e ndjenja
do te mbesin brenda atyre mureve..pergjithmone!..
[center][right]
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 14 Mar 2011 - 19:42
Zhgarravina dedikuar vetes....e sakte, megjithese ndonjehere nuk di se kush quhet zhgarravine, mos ndoshta ndonjehere vete ne jemi zhgarravine, fund e krye?!....sa e sa shume premtime te bera vetes, perfunduan ne kosh, sa e sa shume enderra u terhoqen zvarre, sa e sa shume dite, u zbardhen dhe u erresuan serisht, sepse ngjyrat nuk egzistonin....pyetja e vetme qe te vjen ne mendje: si eshte e mundur?!....asgje nuk ka shkelqimin qe mendojme, asgje nuk ka bardhesine qe supozohej te kishe ka vetem dicka, erresi dhe terr...e kote te mudohesh ta zbardhesh, e kote te mundohesh ti falessh ngjyra dhe e kote te mundohesh ta ekplorosh!!!......enderra mbaroi, kaq ishte......


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 16 Mar 2011 - 0:43
"...E di se neser do zgjohem ne te njejtin krevat te drunjte,te lemuar me boje te kafte,e do shikohem serish ne te njejten pasqyre te kohes!
E di se brenda shpirtit tim kam nje shpirt qe fle dhe qe me ndjek kudo me zerin e tij te bute,te embel dhe prekes...
E di se neser do behem dikushi ne jete,do jem e pavarur ekonomisht,do jetoj diku vetem ne nje shtet qe gjithmone kam enderruar dhe
do kem si mburoje arsyen dhe ndergjegjen time!Do kem si mburoje vetedijen dhe vetekontrollin!
E di se une nuk do mund te ndryshoj tip, do jem serish une-por me e pjekur ne mendime,me e qeshur ose me e vrenjtur se kurre,dhe hallet e jetes do mundohem t`i ndaj me njeriun e shpirtit tim!
E di se une do mbes e pavdekshme diku,ne nje zemer,ne nje lot,ne nje buzeqeshje,ne kete jete qe padrejtesisht na ve ne prove te mposhtim te pamunduren,-ndjenjen e dashurise!"


Besoj te mos ju kem merzitur me keto rjeshta qe shkrova!
Kam shkruar cfare kam ndier , dhe cfare vazhdoj te ndiej ne jeten time!


respekte, Arjana


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 16 Mar 2011 - 1:09
E mbushur me afshin e urrejtjes per shpirtin tim qe shume toleroi per zemren time qe dashuroi me gjithe forcen e saj te cmendur,
per vetveten qe kurre nuk kurdisa kohen time te cmuar te ndalja hapat e V....... te trishtuar!
E di se nje dite do ta kerkoj neper rruget e jetes,
E di se ia kam fal zemren perfundimisht!
E di se shpirti im gjendet ne shpirtin e tij!
E di se Fryma ime do jete me e ftohte,me e paket ne mungesen e tij!
E di se merzitem shpesh here nga vetmia..., me lodh loti,me lumturon nje ze i larget , i qeshur,i dashur...
E di se do ia dal jetes qofte dhe me grushte,do e shqyej fatin tim me thonjte e zgjuarsise sime,dhe do Behem vetem Arjana qe kam qen!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 14 May 2011 - 14:10
Hije e zeze...Perse me ndjek ti?
Gjithmone, atje ku shkoj. Ti fshihesh, futesh ne jeten time si nje litar i gjate qe nderthuresh ne ditet e mia, duke kerkuar mos te me lesh te qete.
Ndonjehere ti je para, ndonjehere pas meje, ndonjehere dhe ne ane. Ndodh dhe qe dyfishohesh, per te me provuar qe nuk ndodhem vetem me vetveten. Kur eci neper rrugicat e qytetit, ti rritesh pastaj ngushtohesh, derisa zhdukesh prej shikimit tim, por ti je gjithmone aty... e fshehur...
Pse?
Pse me ndjek? Cfare do nga une?
Edhe kur eci duke vapruar, ti arrin te me kapesh, cfaredo qe te bej. Nuk mundem dot as te te vras, as te te shkul prej meje, cfaredo te mendoj apo te bej, ti do jesh gjithmone aty. Edhe kur te vdes ... ti do jesh aty.
Po perse?
Kurre nuk mund te jem vetem, ti me perndjek, nje hije e heshtur dhe e zeze qe ke gjetur strehim, nen petkun e vetmise time, vetvetes time...
I vetmii moment ku nuk mund te shoh hijen tende te zeze, eshte erresira... eshte nata...
Ka shume te tjere, qe mund te kene problemet e mia, te gjithe kane probleme, por askush nuk te percepton ose ndoshta bejne sikur nuk te shohin....
Mos luaj me mua, duke me bere te besoj qe nuk je me aty, atehere kur atmosfera jote edhe pse e dobet ndodhet perseri aty... duke me pare ne heshtje... ne erresire....
Mos luaj me mua kur ti do te me imponosh dhe te lesh gjurmet e tua ne rrugen time te erret.
Nuk dua te luaj... nuk dua te humbas perballe teje...
Anna


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Xhoni_bravo
Xhoni_bravo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 59
<b>Postime</b> Postime : 3476
<b>Hobi</b> Hobi : SPORTI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/02/2011

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 14 May 2011 - 14:30
Arjana shkruajti:Hije e zeze...Perse me ndjek ti?
Gjithmone, atje ku shkoj. Ti fshihesh, futesh ne jeten time si nje litar i gjate qe nderthuresh ne ditet e mia, duke kerkuar mos te me lesh te qete.
Ndonjehere ti je para, ndonjehere pas meje, ndonjehere dhe ne ane. Ndodh dhe qe dyfishohesh, per te me provuar qe nuk ndodhem vetem me vetveten. Kur eci neper rrugicat e qytetit, ti rritesh pastaj ngushtohesh, derisa zhdukesh prej shikimit tim, por ti je gjithmone aty... e fshehur...
Pse?
Pse me ndjek? Cfare do nga une?
Edhe kur eci duke vapruar, ti arrin te me kapesh, cfaredo qe te bej. Nuk mundem dot as te te vras, as te te shkul prej meje, cfaredo te mendoj apo te bej, ti do jesh gjithmone aty. Edhe kur te vdes ... ti do jesh aty.
Po perse?
Kurre nuk mund te jem vetem, ti me perndjek, nje hije e heshtur dhe e zeze qe ke gjetur strehim, nen petkun e vetmise time, vetvetes time...
I vetmii moment ku nuk mund te shoh hijen tende te zeze, eshte erresira... eshte nata...
Ka shume te tjere, qe mund te kene problemet e mia, te gjithe kane probleme, por askush nuk te percepton ose ndoshta bejne sikur nuk te shohin....
Mos luaj me mua, duke me bere te besoj qe nuk je me aty, atehere kur atmosfera jote edhe pse e dobet ndodhet perseri aty... duke me pare ne heshtje... ne erresire....
Mos luaj me mua kur ti do te me imponosh dhe te lesh gjurmet e tua ne rrugen time te erret.
Nuk dua te luaj... nuk dua te humbas perballe teje...
Anna

anna me le pa fjale se dija qe me do kaq shume Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 45550 Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 45550

pse sma shpreh po e mban per brenda Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 1698836746 Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 1698836746 Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 1698836746 :OAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 14 May 2011 - 14:33
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 1698836746 Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 1698836746 Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 1698836746 oh se u shkriva
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 14 May 2011 - 23:39
E di c'eshte plakja? Eshte humbje!
Eshte humbje e mundesise tende te shkosh deri ne burim...dhe uj mos pish dot!
Te tjeret te presesh te te pershkrojne shijen e gllenkes tende....dhe ne sy ta shohesh deri sa etjen te harrosh! Eshte humbje e qenies energjike, hapave te tua te shpejta...mendja jote e kthjellet qe me nuk ekzistojne!
Humbja e njerzeve te tu te dashur...prinder, shok, idhuj!
Te ngelet te jetosh ne nje bote vec me te panjohur, dhe si te vetmen mbeshtetje, nje bastun imagjinar.
Humbja e ndjenjave... Vec bosh!Te ngelet vetem nje shpirt i gjymtuar!
Nje shpirt pa jete, shprese...dashuri! Asnje pale sy per te cilin te ndjesh...asnje rrafje zemre!
....Asnje gje me nuk e ngjall kete shpirt te akullt! Ky shpirt humbi... E derrmuan "Ata"! Ata qe jeten i grabiten!
Ata qe fryme te marri nuk e lane...Ata qe te gjalle nuk duan, ne nje bote viktimash! Ata...

Ej ti qe me lexon....E di c'do te thote: te te plakin qe femije?

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Rruutytuiytuoe


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 14 May 2011 - 23:47
Per nje moment akoma te fal shpirtin
per nje te tenden prekje zemren hap
per nje mengjes akoma e tera te falem...
prane meje te te ndjej vec...prane
Syte e mi te shohesh tek te flasin
e buzet te mi shijosh....pak nga pak
brendesine time te mbushesh, i ndezur vale..
peshen tende te ndjej vec per nje nate...
Te harroj kush jam dhe ku shkoj...
nje moment te lutem te me ngjalle
skllave ne duart e tua te behem dua...
aromen tende siper meje kam nevoje
te me kujtoj qe fryme je per mua...
te jetoj vec nje nate te kerkoj!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 199983_193732720657108_191197524243961_542028_6544320_n


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 15 May 2011 - 0:14
Lluksi nevoje...
Jane ato nete te zeza...qe heshtja mbreteron
Ne vetmine tende te bertashesh, por aty askush nuk te degjon.
Ato mbremje qe do dike, dy fjale te shkembesh
nje dore te prekesh...nje puls prane teje te ndjesh
Te dalesh rrugeve...ate shpirt te gjesh, ate...
ate qe heshtjen tende, me nje buzeqeshje do thyhej
Me nje cigare te ndezur nder gishta...si e marre kerkon,
dike te te degjoj...me lot ne sy ti thuash:
Nje got vere me jep, te lutem, dhimbjen me te dua te shuaj!
I panjohur te jesh mjafton...dhe eja!
Eja...mjafton te kesh sy te me veshtrosh,
tek te tregoj per mua,qe vetem ndjehem kete mbremje...
Nje zemer, nje shpirt vec...prane meje dua!
Ehhh keto mbremje te mbaruar s'kane,
me femra te vetmuara me ngjajne...si une si ti, si ajo jane!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 206977_10150233310670120_652520119_8907805_5040225_n


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 19 May 2011 - 2:03
Hije e trupit tend...une
fryme e ndjenjes time....ti
Behemi nje... etje...epsh...adhurim
dehje thurja...e helmet shija jone.
Buzen e kuqe kerkon ti...
afshin tend...une kerkoj

Endrra qe mendjen perkedhelin behen krahe dhe qiellin prekin
Endrra qe vuajtjen mjekuan...endrra te ndryshkura diku harruar.
Endrra liri, ushqim, oksigjen...jete. Endrra per ne qe urrejtjen luftojme...
endrrat tona, qe qe sa jeta vet kushtojne...
Ehhhh...ne femrat shume enderrojme?!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 19 May 2011 - 2:09
Dua fjale....
Kumbuese heshtja jone, burgim mendimesh...
hallka zinxhiri te pathenat tona...denim!
Fjala jone...e trembur renkon
strukur e perdhunuar nen gjuhe..
si klithma rrahjet e zemres degjon...
Me tremb kjo heshjte...me rendon
kjo heshtje qe me shume se fjala peshon...
...Dua fjale!
Dua te tenden fjale te degjoj...
ate qe tingull eshte per mua, dhe une jehona e saj...
Ate qe thesar ndjenjash mbart...ate qe kaq nevoje e kam!
Fjale dua....fjale!
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Njie


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 19 May 2011 - 10:12
Kujtohu....

Femer...sa shume je dashuruar kujtohu
Kujtohu femer sa epsh ke ndjelle
sa trupa meshkujsh ke rringjallur...
Femer...kujto sa shtrate ke djegur
Kujtohu femer flaka jote, sa ka ndezur
Trupin tend femer sa duar kane prekur
sa buze te kane puthur femer...kujtohu
kofshet e tua ke kane mbeshtjelle
ohhh femer sa afsh brenda teje ke ndjere
sa shume ne jeten tende je deshiruar
aromen tende ne c'qeliza ke lene..
Po ty femer?...ndjenjen tende,
kush ne boten tende ka udhetuar?
Kush mashkull thellsine tende ledhatoi
kush zemren tende puthi....shpirtin tend lendoi?
Kujtohu femer....mos harro!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 196158_146277598768393_100001584603304_309944_3750745_a


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 19 May 2011 - 10:13
Si ata...
Ehhh...u bera dhe une mbase ashtu
ashtu si ata...si ata qe urreja gjithmone
Duke peshtyre buzeqeshje fallco..
duartrokas ate qe duhet te perbuz
I shikoj nen vellon e zeze te gjithe,
te gjitha ata, qe nga une ishin ndryshe
Ehhh... mbase u bera dhe une njesoj
lekur e cjerre dhe tru i verber....
Qe nuk shoh me asgje te gjalle..
vec kufoma me maske veshur
Ehhhh mbase putha dhe une token
....ku ata rrenjet kishin mbjelle
Pa meri, pa turp pa cipe...
si hije e dhembezuar duke i lepire
Ehhhh u bera dhe une e pashpirt
e shita diku rruges dhe ate..
Ashtu sic me mesuan ata te bej..
do ta kem me te lehte...me thane!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Ju


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 22 May 2011 - 1:03
Prane...
Prane dallgeve do ta ndertoje pallatin tim
dyert mire me zinxhire do ti mbyll..
Ne detin palk do mbys shpirtin tim,
aty bashke me thesaret e humbura
aty ne fund.....si e marre aty
do shtrihem dhe syte do ti mbyll,
asgje me mos shoh, dhe as te ndjej me.
E lodhur nga rruget nje dallge adhuroj...
dhimbjen te me marre, se me nuk mbaj dot
Une qe krahasoj zeron me pafundesine
une qe ndertoj ate, qe "ata" e quajne dobesi
...une qe nje enderr ne realitet shoh!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Imagese


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 22 May 2011 - 1:04
C'te mundon?
E c'te bej une ty?...Kur buzet e mija prek
lehte gjuhen siper tyre kur kaloj...c'te bej?
Syte e mi kur siper teje udhetojne...
c'ndodh valle...aromen time kur e ndjen
mekat...te me thuash valle c'peson?
Kur frymarrjen time...prane teje enderron
e mbi floket e mi agimin kerkon...c'ndjen ti?
Kur afshi im te ledhaton....E'cte bej une ty
kur netet e tua, hija ime i shoqeron... i vetem vuan
i thyer renkon...pa gjysmen tende-femer
Me thuaj o mashkull...te lutem
Me thuaj c'te ndodh?...c'te mundon?


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Imagesuytejej


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 22 May 2011 - 1:04
Jo rralle me ka ndodhur te qaj !
Dhe ne vaje te besueshme.
Ne vajet e vdkejeve te prekshme.
Kam qare cuditerisht edhe per vdekjet e mia,
ose per friken se po vdes edhe une nga pak
tek cdo dite, tek cdo vdekje....

ps.
Ne grindjet me dike
kur me ndodh te grindem
Ne gjithe ulerimen e nervave...
me duket se grindem me apelet e mia.
(Nuk di ti bej apel vetes- vetem.
Dhe grindem me dike! Qe, te me degjoje vetja.
Vazhdon historia ne teposhte
-atij..me te cilin po zihem,
zemermi i eshte bere urrejtje,
mua nuk me ka degjuar vetja ,
as nuk me eshte bindur.
Mbaj humbjen ne dore, pa ditur
se nga me duhet te shkoj me te)
Megjitheate....
kam pase thene dikur...

(me kane humbur humbjet
e humbura
te gjej humbjet....?
kjo eshte me e pamundura
qe do te mund te humb!)

Duke iu kerkuar ndjese te gjithe lexuesve te tregimit, qe mbase ua dogja shijen e tregimit pa e lexuar ende.
Dhe sidomos Sokolit qe kujtoi se po rrotullohesha rreth tij, une ate as qe e pashe... pashe vetem burgun, ballkonin..dhe disa te tjere.
Diku e kam pare Sokolin.!..(ne krijimet e tij dhe e kam pare biles me vemendje, dhe kam thene per te dicka, ose me sakte per "Zhgarravinat e mija" .Faleminderit te gjitheve!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 23 May 2011 - 1:17
Te vuash....
Te vuash...te me kerkosh ne endrrat e tua,
deshire, dhimbje...etje te ndjesh per mua
ne netet e tua te ftohta...
hijen time te kerkosh flaken te te shuaj....
Me buze qe pervelojne...
me ze te mekur emrin tim te thuash...
Te me kerkosh si ujin ne shkretetire,
aty ne erresire me veten te luftosh,
aty ku aroma ime gjithcka ka sunduar,
epshin e trupit tim te ndjesh dhe te vuash...
Vullkan ne venat e tua te qarkulloj ashtu..
sic ne qelizat e tua kam depertuar.
Te vuash, te venitesh...te me kerkosh dua!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Black%2Cand%2Cwhite%2Ccouple%2Ckitsmumma%2Cmale%2Cman%2Cnight%2Cnude%2Cwoman-f30fa8eb636cdc2b43569f95653e3e5e_m


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 23 May 2011 - 1:20
Ftohte...
Larg....
Bota ngrin
bardhesia henes vret,
grric plaget e vjetra...
dhe hap plage te reja.
Diku larg shpirti endet..
levozhge e trupit tretet
ne perrenjte e akullt te mungeses.
Mbaj frymen!
Qetesi totale...
heshtje e eperme....
nje frike e pakuptueshme...
Jam vetem me zhgunin e mendimeve
Ato veshin muret e oreve
dhe ndjej eren e vetmise
tek ferkohet flegrave te hundes.
Mbyll syte, te pakten te mos shoh....


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Imagesmj


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 25 May 2011 - 19:21
Nje pale kepuce...

Duke ecur ne ato rrugicat e fshehta te qytetit ku jeton me kepucet e reja...
Ai i afrohet dhe e fton ta bejne bashke ate cope rruge duke degjuar kengen e saj te preferuar. Ajo duke i hedhur nje veshtrim plot ironi, ai e sheh ne sy dhe i thote: Hej mos me shiko ashtu, nuk kam faj une qe ti je kaq e ndjeshme!...Duke mos kthyher fare koken nga ai, i pergjigjet: Ehhh ti more djale!.... uroj te mesosh te duash, dhe ti falesh ndjenjat e tua aty ku do! Une nuk kam frike nga dashuria...Une nuk jetoj dot pa te! Mua me co deri ne shtepi tani dhe pastaj mundesisht fshiji ato gjurmet e mija ne shpirtin tend! Nuk i meriton...
Ai e shihte i cuditur dhe filloj te buzeqesh...He parap me nerva je?... i thote kur ajo hyp ne makine dhe ngre kembet drejt xhamit te makines...Pse nuk flet? Tani seriozisht i ke keto qe the?...e pyet duke veshtruar kepucet e saja te kuqe. Ajo me nje ton te eger pak i thote: Sic me premtove do me vesh te degjoj kengen time...apo jo?! Atehere ? Mos u lodh me me mua i dashur....Une sa po te zvendesova me nje pale kepuce!


p.s.E trishte do ngelet gjithnje idea qe mbajme prane vetes, prane zemres tone njerez te cilet nuk meritojne te jene aty...Nuk e di sa cfare ne shtyn ti pranojme aty, mbase pasiguria, frika e vetmise , vertet nuk e di! Ate qe di eshte se kur nje dite arrijme te kuptojme vleren tone, ajo e tjeterit mund te zvendesohet shume shpejt....mjafton ajo e "reja" te na beje te ndjehemi sikur dhe per nje moment kendeshem!
Pffff ca paskemi qene! Njerez me doza hiberbolike egoizmi!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Imagesnytreexcghju


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 25 May 2011 - 19:25
Nje...
Per te shpetuar nga vetja luftuan ate mbremje
U kafshuan, u corren dhe copa lekure u ngeli neper thonje
si dy armiq te pambrojtur ne nje lufte te cmendur
Britmat e tyre lutje per paqe degjoheshin jehone,
por thelle ne humneren e pafund ata u bene nje.
Dhe kur mengjesi erdhi me hapa gjigade...
as njeri as tjeteri nuk nuk ishte me gjalle.
Ata vec naten jetojne me thane...
luftojne si kafshe mes afshit te marre!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Images


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 25 May 2011 - 19:26
Kur koha ndalon,..neper zvarritjet e shpirtit ne thelle lendohemi,.
kur koha drejtohet drejt erresires se nje nate te ciklonte ,dallget e shpirtit lundrojne per te kapur nje vegim agimi,..
diku neper muret e errta te llumit moqalor te mendjes lekunden pucrra te hidhura ,qe mundohen ta helmojne kohen tone,..
ta ndalojne neper arteriet e thepisura te shpirtit njerzore,..kur shpirti del ne nje cep agimi pranvere me diell,..
atehre valvitjet e kohes ,.rreth nesh vertiten si petalet e nje lulje ne sythe,.ne lutemi qe shiu te mos bjer furishem,..dhe sythi te hape,.
pastaj perulemi dhe ngrejme duart po prape drejt kohes per te na marre,..me vete ,..qe mbrapa te mos na leshoje,..qe kujtimin te na ruaj,..dhe shpirtrat tan te na i pikturoj diku neper ererat e saje kohore per te derguar mesazhet tona nga nje brez tek tjetri,..tik taket e kohes zbehen,.ne ikjen e pa limit ndersa ne imazhet momentale te saje gjithmone ne vrapim,.lutje hidherim dhe gezim,..


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Fantasy


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 25 May 2011 - 19:28
Ne mendimet e mia je vetem ti
se sa te kam dashur vetem zoti e di
ti ne jeten time ishe me rendesi
nje zemer e vetme qe me sjelli dashuri...!!

Sa do te zgjase kjo agoni
kurr nuk do te mund ta di
kurr ne jete smunda ta mendoj
se vetem ty do te dashuroj.!!

Tash per ty vuaj e mbaj zi
tash te vajtoj dhe per ty mbaj ironi
tash te urrej apo ende te dua
tash ne zemeren time mbaj veq
kujtimet tua!!

S'di si te them me ndryshe
jeten time ti e prishe
zemren time te vetme ti e theve
kurr ne jetee me nuk mu ktheve !!

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Jun 2011 - 15:54
Pse erdhe?
Pse erdhe, c't solli? Asgje s’ke per te gjetur...
Erdhen, i moren dhe iken!
Dikush pak zemer, dikush pak shpirt,
dikush pak gjak.....boshe jam!
Kur te ikesh dhe ti...
lamtumire mos me thuaj,
se shembem dhe vuaj..
Me mire ashtu pa pritur ik....
sic dhe papritur erdhe.
Ate fije lumturie qe me fale,
mos ma merr te lutem.
Me ler dica te kujtoj nga ty.....
te lutem jo lamtumiren...ate nuk e dua!

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Jun 2011 - 15:57
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Freedom
Atehere kur liria merr dhene.
Ne shume vende te botes behen protesta po nderhyjne ne ato ku ka nafte.Ne shume vende te botes te rinjte kerkojne legalizimin e nje bime dhe mbyllen ato qe e lejojne kete.Ne cdo vend te botes kerkohet liri dhe merret diktature.Diku demokratike,diku mediatike dhe diku ne kuptim e plote fjales.Pra cfare duhet te beje rinia qe nje pjese e plakur dhe e gjeneruar e nje shteti qe rri ne parlament te kuptoj qe nafta nuk eshte energjia e duhur,qe hashashi vret me pak se alkoli dhe duhani,cfare duhet te beje rinia per ti thene qe lindim te lire dhe ashtu duhet te jetojme ketyre plehrave.
Sot eshte koha jone te vrepojme,ti leme kultet fetare,ti leme lideret politke te leme cdo gje dhe te ndjekim nje ideal lirine sepse nese nuk mund ta kemi sot atehere kur duhet ta pretendojme....
Eshte valle kjo bota qe duhet ti leme trashgimi atyre qe do vine pas nesh?
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Jun 2011 - 15:59
Koha ish errur e binte shi...
Buzët i kishte të ngrohta, duart i mbërdhinin..
e putha njëherë, për së dyti e putha
e kurrkush nuk na pa...përveç shiut.
Drita e syve më humbi, e mendja tutje iku...
Tani sa herë qe shi bje...
Kujtoj ate dhe turp jo, jo s'me vjen,
Buza me pervelon me djeg...e afshin ja ndjej.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Images?q=tbn:ANd9GcSZ1sZfVN0P4D31BeMFV-fJQIyfBog1IGKw7J0iPmIgqAccrqZN5g


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Jun 2011 - 16:00
E c'eshte ajo qe prane meje te sjell?
Ajo qe zemren time tundon c'eshte valle?
E kush je ti qe shpirtin ma ke pushtuar?
E une per ty kush jam?...
Jam fryma jote, a ti je per mua?
Jam buzeqeshja e fshehte kur ermin tim thua?
Ndjenje jam, apo nevoje per ty...tregome, te lutem
me thuaj c'jam une per ty valle?..
Jam dallga qe me force godet kraharorin tend...
Mos zeri im si tingull veshin ta ledhaton..
Fjala ne heshtje jam, kur une te mungoj?
Jam nje pjese nga shpirti yt valle?
Jo! Une nuk jam asgje...
Ne asnje tenden ndjenje une nuk jam!
Une jam nje me shume nga "ato " ne tenden jete!
Nga ato qe as emrin mend nuk ja mban...
Vec gjinjte e mi mbase te kujtohen,
ose ato pak fjale qe shkembyem ate nate!
E di qe asgje per ty nuk isha....Po per mua ?
Per mua e di c'ndjenje ishe ti valle?

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Oikpkjj


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Jun 2011 - 16:00
Nuk di - se ndoshta jeta s'ma mësoi
cfarë ndiejnë njerëzit kur braktisin
Një shpirt të ri që fort i dashuroi :
a preken , apo prap së pari e nisin ?

Të gjeta ty - a ti më gjete mua ?
këtë s'e di, vertet se si...
Di vec se shpirtin tim krejt te fala
e ti me fale tendin me ngashërim...

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Images?q=tbn:ANd9GcT0JovLwp-naroMRlFiFVNUulIZeUfHNxm544NJNnkdbScq1-1S


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Jun 2011 - 16:02
Me pelqejne minutat ne oret e vona,..qetesia,..melankolia e nates,..lirshmeria,..dhe gjdo fantazi qe sjell nata,..me pelqen tek rrukullisna ne minutat e mesnates zgjuar,,gjysem e perhumbur ne tingujt e nje melodie,..tek me perkunde embel ,sa ne nje kujtim ne tjetrin,..me pelqejn minutat e mesnates,..tek rreshkasin neper kujtimet e mija,..butesishte rikthejne ne nje forme valsi te shkuaren te tashmen dhe te ardhmen,..me pelqen mesnata,..me pelqejne ritmet e saje mistike,..
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Jun 2011 - 16:03
Besoj në ndershmëri, sepse i bën ndjenjat më të pastra, më të vërteta !
Besoj në lumturi, sepse ajo na bën të gjallë dhe të aftë të dhurojmë në mënyrë spontane pa pretenduar...
Besoj në respekt, sepse nuk kemi lindur për të gjykuar apo dënuar, por për të zbuluar vlerat e mëdha që të tjerët shpalosin para nesh...
Besoj në heshtje, sepse na ndihmon të kapërcejmë keqkuptimet e fjalëve, të reflektojmë, të kuptojmë, të dëgjojmë më qartë. Qetësia na ndihmon të kuptojmë më mirë se të dëgjuarit me veshë...
Besoj në dashuri , në pafundësinë e saj , na mbush zemrat plot gëzim dhe na jep guxim të përballemi me jetën...
Besoj në Lirinë e vetvetes, sepse na bën të veçantë, realë, dhe të lirë...Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 11085d1308085919t-zhgarravina-dedikuar-vetes-764rcygghb


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 16 Jun 2011 - 16:04
Heshtje! Asnje fjale....
Vetem dy sy te laguar nga lotet e fshehura
dhe nje zemer qe me dhimbjen vetmine mundohet te thyhej.
Peshe e rende! Trishtim emocionesh...Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 15:20
Shpirti i një njeriu është i fshehur në një shikim , për këtë arsye shpesh kemi frikë të shihemi sy për sy...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 15:22
Ajo ishte e gatuar keshtu
Nganjehere e mendonte veten cdo gje vec perfekte jo
Dashurohej me cdo gje
Dashuronte lulet,dashuronte yjet dashuronte naten, diellin
Dashuronte lotet
Dhe ndryshe nga cdukej ajo ishte ndryshe
Ajo keshtu ishte e gatuar
Nganjehere qante pa pushim pas 1 sek qeshte me te madhe
Skalonte ne cmenduri por kishte nje shpirt te lire
Buzeqeshte edhe i magjepste te tj, e kur ia thonin ajo e besonte
Vuante dhe donte edhe te provonte vuajtje
Dashuroi vertete dhe kur mbaroi nuk provoi urrejtje
Ajo ishte me e forte se sa mendonte
Syte e saj kishin humbur shkelqimin e dikurshem
Por femija brenda saj akoma nuk ishte rritur
As donte ta bente!
Ajo keshte ishte e gatuar
Qante dhe qeshte njeherazi
Enderronte ndersa ecte me hapa te avashte
E kur rrinte prane nje lumi?
Mendonte te hidhej apo te shijonte bukurine
I dukej vetja si personazhet e librave
Mbeshtillej ne nje bote cudirash
Mbeshtillej me petkun e endrrave e te tj e zgjonin mizorisht
Ajo keshtu ishte e gatuar
Qante dhe qeshte njeherazi
Jetonte..kthehej femi.. behej femer e pjekur..
Prekej por serish i duhej te kthehej ne bote e ‘’piset’’
E njollosur nga realiteti
Ajo keshtu ishte gatuar


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 16:08
Era fryu hirin,
e zbuloi thengjijte qe digjen zjarr.
Ndjenjat e vjetra na dolen zbuluar,
shikimet e fjalet na kapen si ne cark.
Ca tinguj te njohur.. si ne enderr
nisen te capiten nga larg...
Me ty oret-jane sekonda;
A te duken pak?! shume pak...
...koha sheron plaget,
por prape mban ne gji:
Dy zemra, distancen dhe nje Dashuri!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 20:49
Perseri nate...
Nga ato qe yjet qendisin qellin..
Nate e trishte qe mendjen udheton,aty ku gjurmet e tua kan shkelur
Hene qe shkrihet dhe shpirtin ta pervelon...Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 20:50
Ekziston pak e vërtete pas c'do "ishte shaka"...pak kuriozitet pas c'do " jo thjesht pyeta"... pak dije pas c'do "nuk e di"...pak emocion pas c'do " s'me intereson" dhe pak dhimbje pas c'do "e kam harruar"!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi