Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 17 Oct 2010 - 19:10
First topic message reminder :

Me dhimbsesh,e thyer e vetmuar
nje stol i parkut te vjeter...
I zhveshur nga ngjyrat
i derrmuar nga te ftohtit dhe shirat.
Nje perberje e turbullt...
nje mase e qullet qe vetem loton,
nje gur i rende qe vetem godet
nje fjale e thene qe vetem vret...
Me dhimbsesh...

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Images?q=tbn:ANd9GcRdnegUPYZtXvyyCYlaGp_w-vfp5cgE38fUZLjSrapVWQh8QnI&t=1&usg=__NjXMLLGcrRzaSIa3iPoGFeF4jM0=

Burimi: FV


Edituar për herë të fundit nga Ariana në Mon 24 Dec 2012 - 22:44, edituar 1 herë gjithsej


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 20:51
Qenie femer...e brishte
zane malesh shetit ne burime dashurie
shpirti yt-flutur krahet hap i lire jeton
kenga jote melodi pyjesh- cicerima zogjsh
Qenie femer-lajkatere reflekton
buze mekat-lekure te bardhe
Je kudo!...Ujvare loti yt-dhimbje
ndjenje qe zemren te cjerr..
Pikon- nektar lulesh e jotja plage,
grimca ciltersie i joti mjekim
qenie e brishte...ti! Qenie femer!Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Images?q=tbn:ANd9GcQEQtZkijFsOOM5UW2IklyDmqpIcoqjsFITefSRi7-NBOpy4ElWOA


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 20:53
Perse terbohesh o kohe nga kujtimet,..qe te shoqerojn ne hapat e frymarrjes tende,..citatet e grimcave te tyre jane shperndare neper ty,..si kristale te bardha te zeza,..me jete pa jete,..ti cke qe terbohesh nga keto copeza te vogela,..te vogela,,kaqe te lehta ne peshe,..cke qe sillesh eger,..perse shfren ne brigjet e nje deti te qete te patrazuar tashe sa vite,..
Si bishe e terbuar sillesh nganjehere kundrejt ketyre grimcave kaqe te lehte,..te vogela,..sa te vogela.. te brishta,..
perse,.terbohesh,..o kohe,..??/
T o e embela kohe merre jete ,.kuptim dhe fryme per te ardhmen nga keto,..kristalina te mermerta qe zhuburiten neper frymarrjet e tua..te thella dhe plote fuqi..
Kohe me mua mos u terbo ne ato kujtime qe ti vete i ke krijuar,..mos aborto qenjen tende qe e rrite ne barkun tende neneshore,..qetesou,.
pervelimet e momenteve kohore sdo djegun dote ate cfare ti ,..po vete e shkrove ne muret e tua ne forme frymore dhe te gjalle..ti nuk mundesh ta vdesesh femijen tende,..ndaje pusho se qenuri tutore,..ndaje asaj qe ti vete nderton,.dhe dashuron,..tradhtare e mallkuar,...
ti kohe tradhton,..mua,..te tjeret..kujtimet,..boten...dhe gjithesin...ti i tradhton te gjithe,..je veq se nje ****** qe ste paguajne,..dhe ti i denon klijentet dhe krijesat e tua me vdekje te perjetshme..pusho se punuari pune te pista dhe se denuari,.,..se u terbove ,..
Terbes e embel..dhe e pishme nga te gjithe,..!
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 20:54
Çfarë është lumturia?
Tani unë e di se është një gjë e thjeshtë....
Mbase lumturi është të gjesh gëzim edhe në gjërat e vogla, të kesh besim te vetja akoma dhe ne momentet me te veshtira,të frymosh me bark ,të ndjesh trupin tënd ,të ndash ,të komunikosh me kafshët ,të ndjesh erën mbi lëkurën tënde,të humbësh nëpër qiell ndërsa je akoma i pranishëm , të qeshësh dhe të qash, të kujdesesh për një bimë, të shikosh dritë aty ku të tjerët shikojnë errësirë, të shikosh pastërtinë e një fëmije në veprimet e tij, të jetosh në harmoni...Lumturi është të duash dhe të dhurosh dashuri! Mundemi te gjithe valle ta ndjejme lumturine?

Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Images?q=tbn:ANd9GcTzFQi6wWy0_Dih7Jg0FcpFCtbaTisz04dQEOn29ZBoq6PP9YRZ


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 20:56
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 11242d1308958946t-zhgarravina-dedikuar-vetes-il_mio_tempo
Koha e humbur.... e kerkejme,e ndjekim por nuk e rrimarim.Por ajo eshte akoma aty e pranishme,si nje kujtim,dhe me shepjet te godet si nje çekiç ne mendje.
Po eshte ne te vertete e pa arritshme,e hidhet dhe poshteruese? Gjendemi ne momente te jetes kur duhet te bejme disa zgjedhje.Koerence kunder impulsit.Regull kunder rremujes.Dhe rremuja, e dime, eshte nje jete e copetuar. Si ja arrinin greket antike qe te jetonin nje jete me proporcionet e duhura te rregullit dhe harmonise?
Eshte cdo gje kam e pamundur...jo njerzore.
Eshte njerzore te gabosh,vetem nese do ishte i ditur kufiri midis gabimit dhe te drejtes,aty do ishte me e lehte te llogarisje kohen e humbur.Eshte veshtire per mua te flas per zgjedhjet qe kam bere ne nje forum....te kohes time te humbur...per ngjarje personale,perballje,emocione qe ndodhen ne nje pjese inteme te mendimeve personale.Por eshte e lehte te pranosh qe zgjedhjet e para ato qe shfaqen perseri si zinxhir te koshiences personale kane rrenjet qe nga adoleshenca,nga gjimnazi te cilin po e mbaroj dhe mbase disa do vine ne universitet.Mbase te parat e nje kohe qe do behet me e pergjeshme nga kercenimi i humbjes.....
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 20:58
Ka dallga ze?
Ka shkembi dhembje ne perplasje me te?
Ka dallga ngjyre? E nese ka atehere cila eshte ajo?
Mos ngjan gje me ngjyren e mendimeve te mija? Mos i ngjan ngjyres se trishtimit?
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 20:59
Boll....
Largohuni pergjithmone mendime te mallkuara.
Nuk ju lejoj te me mposhtni.
Jam me i forte se ju.
Kujtimet e bukura do t'i ruaj ne baule.
Do t'i hap here pas here,te buzeqesh me momentet e bukura.
Ne ate baule do te mbyll edhe ty,edhe kujtimin tend.
Do ruaj vetem te mirat,nga ty.
Do harroj gjithcka te keqe.
Une nuk mbaj meri.
Nuk kam pse ta helmoj te ardhmen time,me merira te kota.
Une do te jetoj!!!
Une do buzeqesh!!!
Do shikoj perpara,duke ecur me koken lart,drejt sfidave te reja...drejt aventura te bukura...drejt personazheve te rinj,qe presin te hyjne ne jeten time...
Mos kujto se nje fund,eshte edhe fundi i jetes sime...
Ky fund,me jep mundesine te rifilloj...
Fillim i ri...!!!Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 12 Jul 2011 - 21:00
Mua me mjafton nje xhest i vogel per te me rrembyer, Nje buzqeshje per te me bere te lumtur. Me mjafton nje fjale per te me bere per te qare, Mjafton nje shikim per te me bere xheloze se xhelozia nuk eshte mungesa e besimit por frika e humbjes. Me mjafton me te vertet pak. Sepse ne jete gjerat me te vogla jane ato qe vine nga zemra, Jane ato me te sinqerta. Pamja e jashtme me intereson, si per te tjeret dhe per veten, por nuk eshte ajo qe me ben te dua njerez. Ndonjehere jam perkushtuar aq shume per nje njeri sa kam harruar veten time. Une gjithmone jap, por e verteta mbi te gjitha dua te marr. dhe kam mesuar qe sa me shume jep aq me pak merr. Gezohem edhe me pak. Merzitem shume shpejt dhe me shume sepse shpesh bota behet shume e vogel dhe e ngushte per mua qe te kaloj. A e dini pse nuk jam perfekte ? Sepse ndoshta jo cdo veprim i imi tregon natyren time te vertete. Para se te fal dike per diçka qe me ka bere e bej te ndihet shume keq, Por kur fal dihet se nuk harroj kurr. Kam mesuar qe bota rrotullohet por atehere kur ste behet me vone. Jam kokeforte, kam nje karakter te veshtire dhe shume pak njerez arrijne te me kuptojne. Kam falur gabime gati te pafalshme, kam provuar te zevendesoj persona te pazevendesueshem dhe harruar persona te paharrueshem. Kam reaguar edhe keq, jam zhgenjyer nga persona qe nuk e prisja. Kam mbajtur dike ne krahe per ta mbrojtur, jam bere shok deri ne perjetesi. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme. Me donin dhe nuk kam mundur tia kthe me te njejten monedhe. Kam bertitur e kam kercyer per shume gezime. Kam jetuar me dashurine dhe kam bere premtime te perjetshme, por me eshte djegur zemra shpesh here. Kam qare duke degjuar muzike ose duke pare nje foto. Kam telefonuar vetem per te degjuar nje ze ♥♥♥ . Kam mesuar se lotet te ndimohjne te rritesh, se kujtimet nuk fshihen kurre, qe fjalet e hedhura ne ere te lendojne. Kam mesuar se dashuria e vertete nuk vdes kurr jan personat qe dorezohen. Une jam serish e dashuruar pas nje buzeqeshje. Serish kam besuar se do vdes nga dashuria dhe kam pasur frike se mos humb dike qe gjithsesi e kisha humbur, Por kam mbijetuar, Dhe jetoj akoma. Per njerez dikur do te kisha dhene dhe jeten Por tani e kam kuptuar qe do kisha bere nje budallek!♥


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 27 Sep 2011 - 12:48
Kam deshire...deshire...perseri deshire
Deshire per te fluturuar...
I perqafuar nga era,nga rrezet e diellit,
nga rrahja e flatrave te zogjve,
mes reve te qiellit.
Kam deshire...deshire...perseri deshire
Qe te ndjej aromen e lartesise
Qe lekura ime te preke dekorin qiellor
Te zhytem.... lart e me lart...
Te ledhatoj henen me dore...
Shpirti im rizgjohet,
ndjej frymemarrjen e detit,
Marr fryme edhe vete...
thelle e me thelle,
lart e me lart,
Mbyll syte duke ndjekur rrymen e ajrit...
Mbyll syte dhe hap mendjen time,
Per te hapur zemren,
Dhe ne cdo rrahje krahesh
Nje emocion i ri,
Nje lartesi e re,
Se di ku jam as vete,
Por ne cdo moment,
Ne cdo frymemarjje,
Ne cdo kthese mes reve,
E di qe jam mire,
Jam gjallerisht hareshem,
Jam.....ne jete.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:09
Jetoj per ate mengjes ,
kur ai do zgjohet e do me thote ,
se i mungova serish gjate gjumit

Jetoj per ate cast,
kur ai s'do mund te lundroje dot i vetem,
ne anen tjeter te lumit

Jetoj per ate dite kur ,
te ndodhem perballe ndjenjave te tij

Jetoj me luften kunder pushtuesve te mi

Jetoj per naten kur ai do mbetet krejt i vetem
Per t'u hakmarre e qete pastaj
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:17
Kush t'i sheh ty ata sy???
kush t'i puth ty ato buze???

Ku po prehet shpina jote ???
Ke po ve sonte ne gjume???

Kujt ja fale shpirtin sonte ???
ke ke sot nen ate strehe???

Kush valle trupin po ta prek ???
Kush po ndjehet mbretereshe??Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:18
I kenaqur nga ndarja besoj....
dhe nga mos kontakti gjithashtu

Me ashpersi mosperfillese po perpiqesh te me largosh

dhe ne dashuri po kerkon triumf.....


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:19
Tashme te ndajne vetem ore
nga ikja jote e fundit pergjithmone

Jo sikurse mua kilometra nga ty me ndajne

Po iken "ndoshta" duke mos e ditur si po me le

Ik,"jete te lumtur"

dhe rruge te mbare megjithate ...

-------------------------------------------------------------------------------

Frika se te humb me plaku
Dhimbja po me con drejt vdekjes

E heshtur fshihem pas se vertetes...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:22
Hej ti, i shtrenjte i larget...
Qe i dhe drite asaj nate te erret
......dhe zgjove yjet!

Hej ti,o diell djeges qe i dhe ngrohtesi trupit tim
dhe nxehtesi deshirave te mia

Jete ndjenjave te mia te vdekura ....afrohu!Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:23
Ngushellome nese mundesh sonte
dashurome po munde ndonjehere
kerkome nese humb neper labirinthet e kesaj bote
vec mos me lere te dua,e te me duan te tjere....

Ngushellome kur mall per ty te ndjej
dashurome pa frike nga dashuria
kerkome nese neper terr kam humbur keq
te lutem,mos me lere te me gllaberoje vetmia....!Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:24
Me thuaj........
ku shterrin keto rreke lotesh ?
kur do vdese ky deshperim?
perse ti me le vetem ?
perse s'je ti fati im???Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:26
Oh si nuk kam pak force,
te behem ere e te te pushtoj trupin
ket' mall qe dhemb ta shkri

oh si nuk behem ere e forte ,
te fryj per tek ti
keto lote dhimbjesh, t'i kthej ne lote gezimi
kete mall...ta shkri

Oh sa s'po me dalin krahe
nga mendimet drejt teje
mezi pres te gdhihet.
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:28
Deshira po don te te preke
enderra po me lutet te te shoh
Une shtratin cjerr mos te te ndjej
E pameshire ....veten po vras sotZhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 22 Oct 2011 - 16:32
Te kane vjedhur zemren shpirt?
apo dashurine te kane burgosur???
Te lutem ,falme pak nga dashuria rezerve

Tek e fundit per miqte ruhet ajo.....
Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 11 Nov 2011 - 20:55
Bravo.
Ja arrite qellimit...
Perseri arrite ta prishje sistemin e vetmise time te qete...

Per nje moment mendova te kujdesesha vete per zhdukjen tende nga jeta ime. Por jo. . . Tani qe e mendoj mire, nuk eshte kjo zgjedhja e duhur. . .

Eshte me mire qe ti te jesh pjese e saj, deri sa te 'vritesh' aq shume nga fjalet e mia sa te vendosesh te ikesh vete!

Qendro, shif se si jetoj une.
Shif per se largu se si ato cfare te dhurova ty, do ti marri dikush tjeter.
Shif se si dikush do ndjehet i lumtur qe me gjeti, aty ku ti me le. . .
Shif per se largu pa pasur mundesine te me prekesh. . .

Ne fund te fundit, ti e zgjodhe vete vendin e spektatorit. Edhe pse kishe nje super mundesi per te qene protagonisti e perjetshem. . .

Me lejo qe ne fund te te uroj fat, mbaresi ne rrugen tende.

Uroj te gjesh dike qe, si qellim primar te kete faktin qe te te beje te ndjehesh mire, dhe si qellim perfundimtar, te kete faktin per te qene ne shtratin tend.

Uroj qe te mos kesh ftohte kete dimer. . . Dhe te mos njohesh me "mosmirnjohese" si Une ne Jeten tende... !!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 25 Jan 2012 - 1:41
Leter..dedikuar ..?!

Jam ulur perballe dritares, jashte filloi te bie shi;kam menduar shume per ty keto dite dhe mund te them qe me mungon shume.
Sa shume mendime me vijne ne koke dhe sillen rrotull,eshte kujtimi yt. Shpesh me duket se do hysh ne dere me buzeqeshjen tende si te mos kishe ikur kurre.
Por ky iluzion iken aq shpejt ashtu siç dhe vjen dhe kthehem ne realitet, nuk je ketu dhe nuk do jesh me.
Faji dhe pendimi me ndjekin. Perse , perse nuk te thashe sa shume qe te doja?
Sot je shume larg meje,deshiroj shume te merrja doren tende dhe te ulesha bashke me ty,pa then asnje fjale me goje dhe te thosha gjithçka me zemer.
Ne fakt me jep ankth kjo largesi, po te mundja ne kete moment do isha ne krahun tend, te te thosha qe je shume i rendesishem per mua dhe qe te adhuroj.
E di se pse nuk ta kam thene asnjehere? Pergjigja eshte e thjeshte, sepse mendoja se ndoshta fjalet ishin teper.
Po vuaj shume qe nga ikja jote, me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje dhe per me shume sepse nuk te thashe kurre ate se sa te doja prandaj dhe sot po e shkruaj kete leter.
Kam nevoje te qaj , te shfryj,sepse nqse vazhdoj qe para te tjereve te dukem sikur jam mire, sikur asgje nuk me preokupon,trishtimi qe me hap nje boshllek gjithmone e me te thelle ne shpirtin tim do me shkaterroj.
Perse nuk kthehesh tani? Kam nevoje per ty per te vazhduar te jetoj.
Do isha shume e lumtur po te mund te shihja perdite pasqyrimin tim ne syte e tu ,te degjoja zerin tend qe te shqiptonte emrin tim, te thithja ajrin qe thith ti, vetem me keto do ndihesha mire dhe te siguroj qe do ndihesha e lumtur.
Nqse e lexon kete leter , do ta shohesh se çdo fjale e shkruar ne te eshte nje lot dhe nje frymemarrje dashurie per ty(mgjse e di qe nuk ke per ta lexuar kurre).
Sa mire do ishte sikur ta kisha shkruar me pare kete leter sepse, nuk do ikje pa e ditur sa te doja .


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Mon 13 Feb 2012 - 19:07
Te kam pasur ndonjehere?
Ke dashur ndonjehere vertete te jemi bashke?
Me ke dashur ndonjehere vertete aq sa ke thene?
Por, te me doje, domethene, ta ndjeje, jo vetem ta thoje?

Keto jane ato gjerat qe me vene gjithmone ne dyshime, gjera qe tani avash avash zbulojne ate egon tende per te pasur kontrollin e plote tek dikush.

Por, me thuaj nese mundesh, perse zgjodhe mua?
Tu duka valle preja e duhur per te me mposhtur me fjale dhe premtime boshe?
Me skena xhelozie, dhe interesi te kota?
Tu duka si dikush qe kam bere mjaftueshem keq neper njerez, aq sa ti e ndjeve veten 'me fat' dhe superior qe more hak ne emer te te tjereve?

He... Mbreselenese gjithe historia po ta rikujtosh me kujdes...
Ok Zoteri, dua te ta dorezoj vete medaljen e fitores tende.
Me ler ta kem kete kenaqesi, por me nje kusht.

Me premto qe nuk do kete asnje si une, asnje qe ti do ta mbushesh me ndjenja fallco dashurie, dhe sapo te ndihesh superior te marresh rrugen e kthimit duke qeshur si nje hijene ne ate strehen tende te dashur.

Me premto qe heres tjeter do ndjesh kur te thuash 'Te dua' ose 'Mos me ler' . . .


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 14 Feb 2012 - 1:33
Ne, banoret e 'shekullit XXI';
E hodhen poshte ndjenjen. Luajten me te si me nje top futbolli ne nje fushe me gure. E gervishten, e copetuan! Madje i vune etiketen e 'dobesise'.

Humbi romanticiteti. U quajt 'i pavlere'. U zhduken nga harta letrat e dashurise, u mbyt zeri i poezive te vjetra!
Njerezimi reshti se ndjekuri melodine e baladave te ndjera dhe filloi te vrapoje i terbuar pas ritmit te muzikes se cmendur.
U banalizua ndjenja e dashurise. Duart, tashme kaq pak 'rezistente', lodhen duke shkruar nje mesazh te vetem pa pike e pa presje, e sidomos, pa ndjenje!

Tanime dashurite nuk jetohen, por 'numerohen'!

Por ne jemi banoret e shekullit XXI, apo jo? Ne ecim drejt se rese.
Prandaj, c'rendesi ka sa gure te cmuar po shkelim per te arritur prane te ashtuquajturit 'modernizim'?


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 14 Feb 2012 - 3:14
Me vjen inat me veten time, me budalleqet qe kam ndjere, sidomos me ato qe nuk i kam fshehur. Eshte bukur te shprehesh ate qe ndjen, por eshte idiotesi tja thuash dikujt qe do te te degjoje e me pas do ktheje kurrizin per te fshehur te qeshuren.
Eshte idiote dhe e dhimbshme, poshteruese sepse nuk kontorllohet zemra dhe kete beteje do e humbesh gjithmone, vazhdimisht e vazhdimisht.
Derisa te kaloje kohe, te kaloje shume kohe, mjaftueshem per te harruar njerezit, ndjenjat, dashurine. Dhe pastaj do i ulerasesh vetes, do e qortosh si munde te bije aq poshte. Do e besh kur te mundesh te shohesh gjerat objektivisht, kur te te hapen syte dhe te te mbyllet zemra, kur te jete shume vone... Nuk do e duash me, do I thuash "JO" njeqind here pa dyshime, do e injorosh sa te duash, por sa do ja vleje?
Je perseri humbesja...


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 2 Mar 2012 - 1:44
Ate mengjes u zgjova ngadale, me shume pertim, me kockat qe me rendonin dhe nuk me lejonin te levizja dhe muskujt e ngrire. Eca ngadale drejt tualetit per te njomur fytyren. Syte e enjtur, sa shume kishin qare ate nate. Buzet dridheshin,peshperisnin "nuk mund te jete e vertet". Dukej kaq e pabesueshme,kaq bote tjeter... Kishte mbaruar gjithcka ate nate. Vazhdoja ti perserisja vetes se 'nuk mund te ishte e vertet'. Si mund te mbaronin gjerat keshtu, pa shpjegime, pa falje?
Zgjata duart tek uji dhe I hodha fytyres nje grusht. Perseri me dukej se ndodhesha brenda nje endrre. Perseri une qe e pyesja "Pse ma bere kete?" dhe ai qe nuk thoshte "Me fal". Perseri une qe nuk shqiptoja dot fjalet e mbytur ne lote,e shkaterruar dhe ai me zerin pa shprehje: Nuk kishte ndodhur asgje per te.
Ishte ndjesi e cuditshme, ishte nje bote kaq bosh, nje dite e ftohte dimri dhe nje stuhi debore brenda shpirtit tim njemije here me e ftohte. Dicka ishte krisur,dicka ishte keputur aty brenda.

Nuk ishte nje mengjes si ata te zakonshmit, ata te cuditshmit,ata mengjeset kur je i dashuruar, qe te gjejne te lumtur pa arsye, ata kur ndjen nevojen te buzeqeshesh madje edhe perball asgje-se vetem sepse te buzeqesh shpirti.
Ishte nje mengjes nga ata te hidhurit, nga ata ku mungon shpresa, nga ata me nje ndjenje te thelle humbjeje dhe pafuqie per te kerkuar sepse ne fund e di qe nuk ka asgje qe mund te gjesh, nga ata mengjeset kur ndihesh komplet bosh.

Fillova te qaj, ose mbase nuk kisha ndaluar se qari gjate gjithe asaj nate, ose mbase ishin lotet e syve qe nuk ishin thare ende sepse kerkonin driten e tyre, ate te pavlerin qe e dashuronin,ate qe i verboi. Zemra ime uleriste emrin e tij, e kerkonte, donte te pakten nje dite me shume te mundej ti thoshte "Te dua" pa u ndjere humbese e poshteruar, nje dite me shume bashke si me perpara, per ti thene qe jetonte nga ai, qe e donte prane per te qene e plotesuar. Vetem nje dite me shume dhe pastaj le ti duhej te hiqte dore, le ti duhej te harronte. Nje dite, ti thoshte "Te dua" edhe nje here, sepse pasi te perfundonte gjithcka, do e kaperdinte dashurine, do e mbyste mallin, do e fshihte kujtimin e tij ne cepin me te humbur te saj dhe do thoshte se po jetonte, do thoshte se ai eshte nje mashkull me teper dhe asgje tjeter.
Nuk do te thoshte, jo! Nuk do te thoshte qe e kishte marre malli. . . qe diten e pare qe u ndane.

Ate mengjes nuk do e harroj kurre, mengjesin pas nates kur e humba.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 8 Mar 2012 - 19:13
Me kerkuan te shkruaj dicka per jeten;

Te them te drejten nuk dija nga tja nisja; ka kaq shume per te thene. Nuk dija nese duhej te shkruaja nga kendveshtrimi i te lumturve qe e konsiderojne jeten "dhurate" dhe veten me fat, apo nga kendveshtrimi i atyre qe e konsiderojne ate nje barre te rende, te cilen jane te detyruar ta mbajne mbi shpinen e kerrusur deri ne fund te udhetimit.
Duke qene ne kete "udhekryq", vendosa te shkruaj nga kendveshtrimi im. Cfare mendoj une per jeten!
Le te hedh syte pas.
Vogelushja e brishte u rrit mese e mbrojtur nga prinderit e saj, duke harruar se nje dite do te duhej te perballte gjithcka e vetme. Prandaj, ndersa vitet kalonin perpara saj me nxitim e ajo njihej me ashpersine e te ashtuquajtures "dhurate jetë", ndjente se kishte nevoje per nje superfuqi sepse nuk mund tja dilte mbane e vetme.
Keshtu kerkoi per ate formulen magjike qe do te mund ta ndihmonte dhe mendoi se e gjeti. Quhej 'Dashuri'. Dashuri per njerezit, dashuri per miqte, dashuri per dike ne vecanti... E pergatiti me kujdes ate porcion, e ruajti dhe e deshi. I fali gjithe perkushtimin e botes dhe e shperndau midis njerezve qe e rrethonin. Por...
Me pas e gjeti veten te shkaterruar perbrenda, te zhgenjyer e te braktisur.
Neper rruget e erreta te "dhurates jete" nuk dukej askush i gatshem ta ndihmonte dhe ajo pyeste veten sesi kishte mundesi qe nje "dhurate" te ishte kaq e shemtuar.
Ajo nuk mendonte kurrsesi ta quante veten me fat. Ajo nuk ishte kurresesi me fat!
Per te, jeta eshte gjeja me e shpifur qe egziston. Per te jeta eshte "dhurata" me e padobishme, pergjegjesia me e madhe, vuajtja me e rende!
Dhe fatkeqesisht, na takon ta pranojme e ta jetojme!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 15 Mar 2012 - 20:38
Nje puthje e bute, jo nga ato ne buze. Nje puthje ne faqe, nga ato te heshturat, nga ato puthjet e mbushura me shume ndrojtje por me gjithe dashurine e botes. Nje nga ato puthjet memece qe nuk shoqerohen me fjale,por te pergjerohen, ne fshehtesi, te qendrosh. Nga ato puthjet lutese, nga ato te mbushurat me frike dhe me lote, qe po shohin dashurine te marre kontrollin, dhe mposhten per ta pranuar ne heshtje se tani, gjithcka eshte ne duart e atij personit mbi te cilin kane mbeshtetur buzet butesisht.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 30 Mar 2012 - 0:23
"Kam nevoj te flas me ty, kam shume nevoj, nuk e di nese do duroj shume akoma kte situat, dhe mendime te keqia me vin ne mendje, kam frike nga vetja ime! Edhe pse je njeriu qe me ke bere me shume keq ke dicka qe me qetson, kam nevoj te flas me ty vetem si nje shok i mire ,asgje me shume e asgje me pak, dikur ishim shoke dhe me pelqente shume por tani une jam vetem, ne nje vetmi qe po me vret dhe heret a vone do dorezohem. Dua thjesht te flas me ty, te harroj gjith kto mendime qe po me mbytin, kam nevoj per ty… POR e di qe per ty jam njeriu i fundit qe te intereson, e di nuk do te flasesh me me mua dhe kjo me vret me shume sesa ato qe me ke bere, e di qe eshte me mire qe nuk me flet sepse kshu nuk me ben me keq, thjesht te kam nevoj ne disa momente. Kam frike nga vetja ime dhe je njeriu i vetem qe mund te me shpetoj nga mendimet qe po bej.E di sa here kam tentuar te te flas por e kam mbajtur veten duke menduar qe nuk interesohesh me per mua, duke menduar qe tani je me dike tjeter qe te kupton me shume se une dhe te ben me te gezuar se une. Oh zot! sa shume dua te te flas! por sdo e bej, e di qe kjo do jet sikur do bej 10 hapa mbrapa, dhe do e sjell veten time prap ne te njejten pike qe isha para disa muajve, nuk dua me te ndihem keq. Ndonjehere mendoj qe e vetmja menyre te shpetoj nga ty eshte te flas me ty, te shikoj qe nuk je asgje, te shikoj qe je thjesht nje njeri qe ske asnje fuqi mbi mua, por kam frike kam frike se do kesh akoma fuqi tek une. Si do shpetoj nga vetja ime? Me thuaj, si? Nuk duroj dot me, ndjej qe po me ngarkohen shume supet dhe do bie, do bie dhe nuk do ngrihem me kurre,kam frike se po kaloj ate vijen, jam keq, por nuk do te flas… nuk dua te me shikosh “te dobet” , nuk dua te dish qe jam vetem,ndoshta dhe nuk do kuptosh sesi eshte vetmia ime, e di si eshte te jesh ne mes shuuuume njerezve dhe te qash? nuk e di me siguri… cdo dite kam nje mask qe me mbulon, dhe kur e heq ka vetem nje fytyre te merzitur,por nuk je ti arsya e merzitjes, jam une! Jam lodhur… "


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 4 Apr 2012 - 0:28
Nese do kisha pak me shume besim tek vetja ime, do luftoja forte per deshirat e mia, me pak me shume guxim mbase edhe per endrrat. Nese do luftoja, sigurisht do arrija dicka, sepse jam nga ato qe besojne, nga ato qe mendojne se nese dicka e duam me gjithe shpirt, ajo thelle thelle na perket dhe e gjen rrugen per tek ne, sado e gjate dhe e ngaterruar te jete. Keshtu do te mund te isha e lumtur, pafundesisht e lumtur. Sepse nuk e ke idene sa pak duhet qe te me beje te lumtur. Sikur te pelqeja dicka tek 'une, do zgjohesha me optimiste. Nuk dua te rregulloj asgje, nuk jam perfekte por imperfeksioni eshte terheqes, mjafton te kesh pak besim ne vetvete dhe jeton ne menyre perfekte me cdo imperfeksion. Une nuk ja dal dot, jam nga ato qe e adhurojne imperfeksionin por nuk din ti pershtaten, nga ato qe jetojne brenda kutise. Por behet perhere me e veshtire kur rryma te holla ajri hyjne brenda saj dhe te terheqin shume. Te terheq liria, te terheq dashuria me egoiste, ajo dashuria per veten por nuk e ke.
- Dreqin, Kohe! Thone qe ti gjen gjithmone nje menyre per ti ndryshuar gjerat. Me ler te jem dhe une nje prej atyre gjerave. Nuk me shikon si te lutem? Si nje qe e mbytin lotet,nje qe do te iki,nje qe shpreson pak,dhe ate pak e shpreson vetem tek ty,si nje e rritur e vogel e paralizuar. Si I behet per tja dale mbane? Si I behet te behem pjese e grupit te atyre gjerave per te cilat ti ke plane ndryshimesh?


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Wed 18 Apr 2012 - 18:43
Si mund te pershkruaj kete qe ndjej per ty ?
Nuk mundem jo ! Jo qe me mungon forca , por qe lotet nuk po lejojne zemren te shkruaje ato fjale qe pikturojne imazhin tend …
Udhetoja neper gjurmet e dashurise per vite me radhe …Luftoja cdo dite per te gjetur dashurine qe Zoti kishte premtuar per mua …
Zhgenjehesha , lodhesha , rraskapitesha neper rruget e gjata te dashurise se vertete …Thelle thelle ngushellohesha me faktin qe eshte Zoti Ai qe po shkruan historine me te bukur te dashurise per mua …
E ndjeja thelle qe diku ne nje cep te botes do gjeja arsyen e buzeqeshjes se shpirtit tim .
Eshte e vertete qe gjerat e bukura ndodhin rastesisht ! Po po !
E lodhur , dhe pa shprese ecja neper gjurmet e jetes … Papritur erdhi momenti qe Zoti kishte premtuar per mua … Perpara syve te mi u shfaq nje buzeqeshje qe me ndricoi syte e mi , qe i dha drite nje te verbri ne shpirt … Perpara meje krejtesisht papritur u shfaq nje bote plot me ngjyra ku degjoheshin mjaft qarte goditjet e dy zemrave qe rrihnin me nje force dhe tingull qe vetem une dhe ti e degjonim … Cdo buzeqeshje shkrihej ne shpirt dhe ndizte nje zjarr qe kerkonte te digjte akullin mbizoterues , te largonte ate stuhi qe bllokonte frymemarrjet tona .
Per nje moment e gjej veten te humbur thelle brenda teje ..Brenda nje boteje qe me ofronte dashuri te sinqerte , mirekuptim , pozitivitet , besim .
Dua te fluturoj neper dritat e imagjinates , te arrij majet me te larta per te shkruar emrin tend .
Dua te degjoj buzeqeshjen time qe harmonizon tenden .
Me shume bindje te them qe do jem gati per te mbajtur kembet e tua te zbathura kur te flejme bashke , qe do te jem shume e sigurte prane teje , qe dashuria jone kurre nuk do te mbaroje .
Te them qe gjithe ato gjera qe ti nuk ja din vetes do te ndihmoj per ti zbuluar ne shkrimet e dashurise sone … Do te buzeqesh me buzeqeshjet tona .. Kur te jete e mundur do te jap lekuren , gjakun , zemren , syte .
Do te jem me e forte per ty …
Kur ti nuk je prane meje nuk ka me diell , nuk ka me feste , nuk ka me drite edhe eshte erresire ,
Te premtoj se kur ti te jesh e merzitur do te te kafshoj buzen , do te ferkoj barkun , do te sjell nje lule ose do te them nje fjale te embel nga zemra .
Une dhe ti do te jemi bashke per te ndjere eren e te gjithe botes ne floket tona .
Do te jetojme aq shume bashke sa qe do te themi qe kemi jetuar mjaftueshem per te thene qe kemi qene gjeja me e bukur .
Nuk dua te kem madheshtine e yjeve , as mrekullite e natyres , as bukurine e nje fushe me lule , as lartesine e nje mali plot me peme , por dua te kem thjesht buzeqeshjen tende , te prek lumturine tone ta ledhatoj dhe thelle thelle ta vulos ne shkelqimin e dashurise sone .
Dua te mbroj dashurine tone me rrymen e nje rrufeje , me stuhine e nje fortune , me fortesine e nje mali , me imagjinaten e nje poeti , me dashurine e Zotit .
Kur te jete fund i botes une do te jem aty per te te treguar fillimin e lumturise
Kur brenda teje te shuhet drita e shpreses une do te jem aty me nje fije shkrepese per te ndezur nje qiri jete ne shpirtin tend .
Kur ti te ndihesh i lodhur nga gjithcka , une do te jem prane teje duke te dhene forcen e nje perqafimi , melodine e nje puthje , fuqine e nje shikimi , goditjen e nje zemre , ndjesine e nje ledhatimi .
Kur syte e tu te pikojne lote , une do te jem aty per t’i shnderruar ato ne lote lumturie …
Dashuria ime ka shume ngjyra , dhe arsyeja e kesaj ndjesie madheshtore je TI
Kur i ftohti te rrethoje lekuren tende , do te jem aty prane teje me ngrohtesine e dashurise
Kur te ndihesh e trishtuar do te buzeqesh dhe do te fal lumturi pa kursim
Te jetosh , te luftosh , te vuash te tentosh dhe mbi te gjitha te dashurosh prane teje eshte pjesa me e bukur qe jeta mund te te ofroje …
Dashuria nuk shuhet kurre aty ku cdo dite lindin shkendija te sinqerta te nje ndjenje madheshtore sic eshte ajo cfare ne te dy ndjejme !


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sat 21 Apr 2012 - 17:36
Do te zgjedh ty ..edhe kur te tjeret te thone jo..do te zgjedh ty edhe nese ti nuk je perfekt....do te zgjedh ty sepse keshtu te dua..edhe kur me thua njeqind here te njejten gje..Do te zgjedh ty edhe kur harron ndonjehere te me marresh ne telefon ose te dergosh sms sepse te ka zene gjumi nga lodhja dhe mua me ze gjumi mbi pc duke pritur te me marresh ....Do te zgjedh ty edhe kur do kem 1001 arsye mos ta bej..gjithmone do te zgjedh ty ..pergjithmone dua te rri me ty .


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 29 Apr 2012 - 1:11
"Me ler luksin qe mos te harroj"-me the.
Pyes veten nese eshte luks te mos harrosh apo te harrosh.Te harrosh eshte nje luks qe jo te gjithe mund t'ia lejojne vetes,te harrosh do te thote t'i japesh jetes nje kuptim te ri ose thjesht t'i heqesh te vetmin kuptim qe mund te kete pasur.Te harrosh eshte njesoj si te mohosh pak nga vetja,te fshish nje pjese te saj duke mos dashur ta humbesh te teren,te lidhesh ndjenjat me nje hapesire te padukshme per te evituar cdo dite perplasjen me dhimbjen.
"Me ler luksin te te harroj"-u pergjigja.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 29 Apr 2012 - 1:15
Shetitje e shkurter
ne nje stol mendimesh
pas me rikthen ne kohe.
Kujtime te veshura,
te heshturat kujtime
me syte e shpirtit i shoh.
I pashe, apo s'i pashe?
Me mbyt dilema.
Isha dhe s'isha aty
ato prape me vijne,
me sjellin tek ty!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 29 Apr 2012 - 2:26
Ku e di ti ..?

Ku e di ti ç'eshte 1 kokerr misri?
Ku e di ti ç'eshte nje kokerr gruri?
Ku e njeh ti mrekulline e tyre
Kur s'ke kaluar kurre ne ate toke prej guri?

Kur ti s'ke kaluar kurre ne ato mbjellje,
ku edhe aty mbreteron veçse qetsia,
ku perzihet ngohtsia e diellit,
prodhimin e frytit, me te dhe freskia..

Ku çiftet te fshehur, fillojne edhe puthen,
ku pas kesaj puthje, merr zjarr dashuria,
pra, po nuk i pate provuar vete ti akoma
Ku din pra ti se ç'eshte lumturia?

Pra para se ti te flasesh, te gjykosh ti mbi mua
Qe te jesh ti i sakte, apo njeri i mire,
te njohesh me fakte, gjithmone ty te ftoj,
te me njohesh me mire, ja çfare kam une deshire..!!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 22 May 2012 - 1:09
Kur behej fjale per te zgjedhur ne jete
Asnjehere s'u dallova si e tille
Te tjere mburreshin per "syrin e forte"
Une zgjedhjet beja me "zemer te lire"
Madje as sot, keshtu nuk dallohem
Nuk shquhem se bej zgjedhje kushedi
Ca thone si me pare, s'jam shume e zonja
Te tjeret me fjale, me bejne perendi
Une vertete asnjehere nuk jam shquar
Qe zgjedhjet ti bej me shou e zhurme
Gjithnje kam besuar se syri zhgenjehet
ZEMRES i besoj, kur dua te zgjedh une


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 22 May 2012 - 1:16
Nostalgji nder shkronja...
Kam mall, kam mall... per te dikurshmen, te djeshmen,
Per ato lot , emocione e buzeqeshje....
Kam mall per betejat, per fitoret, e humbjet.....
Kam mall per ate qe isha, per ate qe njoha,
Kam mall per te gjithe ato qe dje takova...
Kam mall per ato qe admirova dhe per ate qe perjetova....
Kam mall per ato qe putha, dhe per ato qe urreva.....
Kam mall per te gjithe ato qe dje perqafova....
Kam mall per te gjithe,...per cdo gje qe dje e pata ...dhe sot.... nuk e kam me....


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Tue 22 May 2012 - 1:29
"Madhesite"

Je me i pasur se une?
E zeme se je...
Dhe çfare pastaj, edhe nese je?
(Je vetem me i pasur dhe asgje me shume...)

Je me i ditur se une?
E zeme se je...
Dhe çfare pastaj, edhe nese je?
(Je vetem me i ditur dhe asgje me shume...)

...Ama po te behet fjale per VLERAT
Per miresine dhe njerezine
Ketu dale, pakez me ngadale...
E ta shohim kete pune fjale per fjale!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 7 Jun 2012 - 2:43
Koha iken....

Eshte e frikshme se sa shpejt ikin ditet, behen jave, muaj e deri sa pa kuptuar behen vite...
Mendon se asgje nuk ka ndryshuar, por papritur kur kthen koken pas e ve re se asgje nuk eshte si me pare
,gjithcka ka ndryshuar.

Ti vete ke ndryshuar...

Jeta jone perbehet nga koha.Sekondat, minutat, oret e keshtu me rradhe, ikin vrapojne, te gjithe gjerat vertiten rreth nesh dhe nganjehere te vjen te ulerasesh "Stop "dhe te mendosh a eshte shpenzuar e gjithe kjo kohe ne menyren e duhur?

Do doje te riorganizoje gjithcka dhe pastaj te vazhdosh, por c'e do, koha iken, nuk pret, fluturon edhe ti bashke me te duhet...

E cuditshme, ironike, dredharake, ne fund te fundit nuk eshte as e mire e as e keqe, eshte thjeshte origjinale
...ehh si eshte jeta te meson shume ,nga cdo ane e saj meson, si nga pozitivet, si nga negativet.

Te meson se ti nuk i di te gjitha pergjigjet sic mendoje.

Jeta eshte e veshtire.

E cfare pastaj ?

Keshtu eshte per te gjithe ,kush thote qe eshte e lehte ,genjen.

Jeta te le letrat ne dore dhe te thote luaj ,duhet te mesosh te luash ,duhet te mesosh te ngrihesh pas cdo renieje, pas cdo perplasje me token ,te ngrihesh, te shkundesh nga pluhurat dhe te fillosh perseri me e forte se kurre .

Duhet te jetosh ne cdo fragment te saj qe iken me nxitimin e kohes.
E pra jeto, buzeqesh dhe gjithmone mendo se dhimbja nuk vjen vetem... eshte lumturia qe pret pas deres, qe do hyje papritur, ashtu si pas shiut del dielli.
Jeto fuqishem dhe meso te shkelqesh ne erresire!


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Thu 7 Jun 2012 - 2:53
E harrojme shpesh se brenda nesh fshihet forca e nje vullkani ne shperthim dhe perhere kerkojme
nje grep ku te kapemi dhe te na nxjerre nga labirinti ku jemi futur....te na ndeze nje drite qe te mos
ecim ne erresire...
E kemi shume gabim!!!
Forca je ti....po ne zemren tende eshte forca qe ti kerkon,aty e fshehur qe pret buzeqeshjen dhe deshiren tende,per te vazhduar dhe rifilluar...Mos bjere pre e trishtimit se ndonjehere ke ngelur vetem pa dike,qe te te perkrahe....
Kemi nevoje per njerez eshte e vertete,por kemi me shume nevoje per besim ne vetvete edhe ne
forcat tona...!Kemi nevoje per me shume dashuri per veten tone...te na dhembi cdo lot...dhe te na gezoje cdo
buzeqeshje e jona..te germojme thelle ne shpirt e ne zemer,dhe te ringjallim pishtarin e optimizmit,qe here-here shuhet nga lotet e dhimbjes...
Une besoj tek UNE.

PO TI?????????


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Fri 20 Jul 2012 - 0:40
E une cfare jam?
Mos ndoshta vleresohem pak me shume se sa nje gjallese mikroskopike ne gjithe Globin?!
Apo mos ndoshta jam thjesht nje qenie qe me kot vazhdon sistematikisht te harxhoje oksigjenin aq te vlefshem ne ditet e sotme?!
Apo valle, jam nje 'objekt' qe ndoshta dikush e quan te rendesishem?!
Apo mos ndoshta, vertete kam rendesi aq te madhe, sa njerzit e thone me fjale?
Nuk kam mundur kurre ta kuptoj se ne cilin vend duhet te pozicionohem, por e cuditshmja eshte se ende vazhdoj te endem neper ujrat kaq te trubullta, dhe te rrembyeshem te natyres.
Ndonjehere duke gjykuar me ashpersi veten, ndonjehere tjeter duke dashur te behem pak me e dashur, ndonjehere duke e mbivleresuar veten, ndonjehere tjeter duke e marre me te mira, dhe ndonjehere duke e ngushelluar. Por gjithsesi, ende vazhdoj te qendroj pezull ne vorbullen plot zhurme qe degjohet ne jeten e perditshme, ne te njejten vorbul ku njerzit tradhetohen, duhen, vriten, gezojne, qajne dhe rriten, aty vazhdoj te qendroj pezull dhe une, me Unin tim te pavendosur per te percaktuar nje vend perfundimtar ne kete glob te madh.
Thua te jem une shume e madhe per te qendruar ne te, apo te jete e tejmbushur, aq sa mos te kete nje vend shume te vogel per mua???


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

prej Sun 29 Jul 2012 - 0:59
Nese dje isha vetem pa asgje
sot kam kujtimin tend qe vetem sme le.
Nese dje se njihja kte ndjenje
sot kam endrrat qe bashke me mua flene.
Nese dje ste njihja as ty
sot kam lotin e trishtimin ne sy.
Nese dje isha e vetme pa njeri
sot kam ndjenjen per ty qe m'ben shoqeri.
Nese dje isha e shoqeruar nga vetmia
sot jam vetem une dhe melankolia.


Zhgarravina...dedikuar vetes! - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Zhgarravina...dedikuar vetes!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi