Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Dedikuar femijes tim...

prej Tue 31 Jul 2012 - 14:46
Nëse një ditë do më shohësh plak.. nëse bëhem pis kur ha apo nuk arrij të vishem… ki durim… Kujto kohën që kam kaluar për të ta mësuar… Nëse kur flas me ty të përsëris gjthmonë te njëjtat fjalë… mos më ndërprit… dëgjomë… Kur ishe i vogël… duhej të të tregoja cdo natë të njejtën përrallë që të flije… Kur nuk dua të lahem… mos më bertit… Kujto kur të ndiqja dhe sajoja 100 histori sepse nuk doje të laheshe.. Kur të shohësh mosdijen time mbi teknologjinë e re… kij durim dhe më ndihmo.. Mos më shih me atë buzëqeshje ironike… por kujto sa kohë m’u desht të tëmësoja abc… Nëse në një moment nuk arrij të mbaj mend… më jep kohë dhe mos u nervozo.. Gjëja më e rëndësishme nuk është ajo që them… por nevoja për të qënë me ty gjthmonë… Kur këmbët e mija të mos më shërbejnë më… mos më trajto sikur të isha një barrë për ty… Më ndihmo njësoj siç bëra unë kur ti ishe i vogël… Kur them që dua të vdes… mos u merzit… Një ditë do e kuptosh çfarë më shtynte ta thoja… Do kuptosh që në moshën time nuk jetohet por mbijetohet… Një ditë do të kuptosh që pavarësisht gabimeve të mia… kam kërkuar më të mirën për ty… që gjithnjë jam munduar të të ndihmoj… Më jep pak kohë… më jep pak durim… më jep një shpatull në të cilën unë të qaj ashtu si ti e ke bërë shumë herë… Më ndihmo të ecë… më ndihmo të mbaroj ditët e mia me dashuri dhe durim… Në këmbim unë do të jap një buzëqeshje dhe dashurinë e pafund… që gjithnjë kam pasur për ty... të dua shumë dhe do të lutem gjithnje për ty..


Nje shkrim qe prinderi ja drejton femijes se tij,sa jemi ''borxhli''ne ndaj prinderve tane?Sa kemi durim ne me ta,kur nuk kuptojne dicka?

Ska femije qe nuk eshte rebeluar ndaj prinderit,nuk i ka kthyer fjalen,apo dhene ndonje pergjigje te rende,te mos mundohemi te shkruajme IDEALIZMA,te femijeve perfekte,por nje realitet shqiptar,qe ndodh ne cdo shtepi...Edhe mua me ka ndodh te dashur ti meson cel babit,te me kete humbur durimi : Ehuaaaaaa o ba dhe ti asgje nuk kupton...
E shume raste te tilla...
Sa ja dime e ja vleresojme ne prinderve ate qe kane bere per ne,e kete vleresim sa ja shprehim ne nje moshe te thyer?Sa arrijme ti kuptojme qe mosha e tyre tashme ben te veten,dhe harrojne,dhe nuk kuptojne/mesojne shpejt gjerat?...

Mua me thote babi im shpesh nje fjale : Kur behesh prind vete ja vlereson dhe e kupton prinderin tend me mire...

Ju c'mendoni per pyetjet per lart,dhe per shkrimin qe mua personalisht me duket i goditur dhe prekes?
Nese ndonje nga anetaret ka ndonje pyetje apo tematike qe ti jape nje drejtim tjeter temes,mund te beje diskutimi eshte i hapur per te gjithe...


Dedikuar femijes tim... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Dedikuar femijes tim...

prej Thu 3 Jan 2013 - 1:29
WOW...Sa e goditur Arjana, shume e vlefshme si histori dhe vertet rrenqethese ne fakt; sepse cdo dite e me shume po e shohim ftohtesine dhe indiferencen qe ne pergjithesi sot e zoteron brezi ri dhe tani ngushellohemi me ate shprehjen qe te pakten te ecin ata vete perpara se per prinderit u pa puna Dedikuar femijes tim... 36297237 Gjithkush per vete e Zoti per te gjithe ka ardh koha sot, por le te shpresojme per me mire Very Happy


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Dedikuar femijes tim... Bar_glitter_crown_bar
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Dedikuar femijes tim...

prej Thu 3 Jan 2013 - 7:39
Dedikuar femijes tim... 723485774
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Dedikuar femijes tim...

prej Sat 12 Jan 2013 - 4:20
Message reputation : 100% (1 vote)
Ilirjana ne mengjes
mamit ju ankua
se mbi lulen me te bukur
bleta kish qenduar
-eja mami shpejt te lutem
eja me ndihmo
se kjo bleta lulen e bukur
po ma pickon
-jo moj bije
-qeshi mami
-bleta se pickon
thith nektarin neper lule
mjaltin na e dhuron
duaje bleten punetore
qe lodhje nuk di
porsi bleta punetore
te punosh dhe ti


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Dedikuar femijes tim... Bar_glitter_crown_bar
Mile kastrati
Mile kastrati
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 728
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Drenas
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/01/2013
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Dedikuar femijes tim...

prej Tue 22 Jan 2013 - 16:53
ende se kam perjetu ket ndjenj por mendoj qe asnje femij nuk duhet te jet indiferent ndaj prinderve bile ndaj nanes ku ajo sa sakrifikon po pak e kuptojn kur te behen vet prinder e kuptojn..a ka ma bukur se nana aka fjal mat bukur se kur e thirr...une do vdes me deshiren mat madhe qe nje her nuk pata mundesi me thirr bab se me la bebe e kush i ka dijauni vleren..
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Dedikuar femijes tim...

prej Fri 25 Jan 2013 - 21:11
nina nana ne djep me sane
ti mu rritsh me babe me nane
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Dedikuar femijes tim...

prej Wed 17 Apr 2013 - 3:39
Biri im..! Zgjuarsia eshte me e çmuara mes pasurive. Me e keqja e varferise eshte padituria. Frika me e madhe ne bote eshte te hyje vetja ne qejf. Ndersa me e çmuara e prejardhjes tende eshte te sillesh mire. Biri im, mos u bej mik me paditurine. Nese do te te duket se ajo do te te sjelle dobi, do ndodhe e kunderta, do te te beje keq. Mos u bej mik me kopracine sepse kur te kesh nevoje, ajo nuk do te te ndihmoje. Mos u bej mik me ate qe ben keq! Sepse te shet per pak gje dhe iken. Dhe mos u bej mik me nje genjeshtar. Ai eshte si mirazh. Te largeten ta afron dhe ate qe ke prane t'a largon.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Dedikuar femijes tim... Bar_glitter_crown_bar
Sponsored content

default Re: Dedikuar femijes tim...

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi