Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Luan Krasniqi, shansi i fundit për të nderuar Shqipërinë!

prej Wed 8 Aug 2012 - 16:44
Luan Krasniqi, shansi i fundit për të nderuar Shqipërinë! Luan-Krasniqi-300x200Pas një mungese thuajse 2.5 vjet e gjysmë, boksieri i famshëm Luan Krasniqi rikthehet plotë energji dhe i gatshëm t’i dhurojë gjithë botës shqiptare atë që nuk mundi në 2005-ën, pra titullin Kampion Bote në boks.

Por, që Krasniqi të arrijë në ndeshjen finale, citon alb-observer.com, duhet të kalojë disa pengesa. Pra, para se ai të “behet” kampion bote në peshën e rëndë duhet më parë, të ndeshet me boksierin tjetër të famshëm, Jonathon Banks, me të cilin do të ndeshet më 26 gusht.

Nëse boksieri ynë i famshëm Luan Krasniqi, e kalon me sukses këtë pengesë, ai për herë të dytë, do të gjendet një hap para titullit Kampion Bote, të cilin e humbi në 2005-ën nga “përbindëshi” tjetër Lamon Browsterin.

Le të urojmë që këtë herë boksieri ynë do t’ia dalë mbanë dhe do të na bëjë krenarë duke u ngjitur në piedestal me titullin Kamion Bote në peshën e rëndë./alb-observer.com/Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi