Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Sat 23 Oct 2010 - 18:43
Njeriu mesohet qe i ri me idene se nuk ka perjetesi qe edhe me te fuqishmit largohen nje dite qe jeta eshte nje rruge qe ka nje fund ...Por ndoshta ndonjehere njeriu nuk eshte i afte te pranoje se do vije nje dite kur ai nuk do jete me..Ka derdhur shume mund per te krijuar gjera qe i sjellin lumturi atij dhe te tjereve qe e rrethojne sa i duket vetja i pazevendesueshem i duket sikur bota nuk ecen pa te..por gabohet jeta vazhdon edhe pa te..por pse kur vjen fundi kemi frike??
Mbase nese dashuria e te tjereve per ne do ishte me e paket ne kete bote atehere do te kishim me pak frike nga vdekja??.


Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Mon 26 Mar 2012 - 17:54
A i frikoheni vdekjes?

Pse nganjhere zoti eshte i padrejte?


Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Mon 26 Mar 2012 - 21:35
Nrm qe i friksohem...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne? Image
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Mon 26 Mar 2012 - 21:36
nuk me ka ndodhur dhe as qe dua ta mendoj


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne? 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Mon 26 Mar 2012 - 21:38
nuk i frskohem vdekjes sepse e lexoj kuranin dhe zoti me ka kriju dhe aj ka drejt teme mer kur aj ka deshir dhe zoti esht shum i drejt dhe kur nuk gabonSilvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Mon 26 Mar 2012 - 21:38
me kan ndodhur dhe ne fillim e kam marr shum keq...se pranoja dot...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne? Image
ArjOl
ArjOl
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 76
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : pa vendbanim
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Tue 27 Mar 2012 - 17:18
edhe une si siperfolsja Rolling Eyes Rolling Eyes, por kuptova qe koha eshte zgjidhja e cdo gjeje :)
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Wed 28 Mar 2012 - 11:36
vdekja dhe nga emri te frikeson ...jo ma shume me ik njerzt e aferm asht makaber


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne? N
My Love
My Love
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : Une mbart nje bishe, nje engjell dhe nje te cmendur brenda vetes.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : N'parajs.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/02/2015

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

prej Wed 8 Apr 2015 - 17:06
Nuk eshte e lehte ta pranosh faktin qe dikush Shum i dashur per ne iken pergjithmon ,, eshte vertet dhimbje epaperhkrushme,, por sot po ndodhe dhe  erenda qe nuk po e pranojme po ndahen njerzit per se gjalli kjo eshte me e dhimbshme se sa vdekja.


Nuk lejoj askend te kaloje nga truri im dhe te lere aty gjurmet e kembeve te tij te pista.
Sponsored content

default Re: Vdekja...Si e perballojme faktin qe dikush po ndahet pergjithmone nga ne?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi