Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Shkollat e terrorizmit” mbajnë fëmijët të lidhur me zinxhirë

prej Mon 13 Aug 2012 - 16:29
“Shkollat e terrorizmit” mbajnë fëmijët të lidhur me zinxhirë 132-300x225Këto foto që shikoni janë vërtet shumë tronditëse, ku duken qartë disa fëmijë të lidhur me zinxhirë. Foto janë realizuar në një nga “Shkollat e terrorizmit” në Somali dhe mësohet se të vegjëlit nuk janë më shumë se 10 vjeç. Sipas mediave në këtë vend fëmijëve u bëhet lavazh truri në mënyrë që në të ardhmen të kryejnë sulme vetëvrasëse ndaj Perëndimit.

“Shkolla e terrorizmit”, citon alb-observer.com, i mëson atyre versionet më ekstreme të islamit dhe i brymosin me ndienjën se nëse bëhen martirë do të shkojnë në Parajsë.
Imazhet janë zbuluar fillimisht nga hetuesi Neil Doyle, pas një kontrolli të kryer në një shkollë të kryeqytetit somalez, Mogadishu. Por, mësuesit u justifikuan se fëmijët ishin lishur me zinxhirë sepse largoheshin nga orët e mësimit. Më tej, hetuesi zbuloi se orët e mësimit jepen sipas udhëzimeve të një anëtari të Al Shabaab, grupit terrorist të frymëzuar nga Al Kaeda që ka “pushtuar” Somalinë.
Fotot u postuan nga shumë media elektronike dhe janë duke bërë xhiron e botës dhe njëkohësisht duke tronditur opinionin publik./alb-observer.com/“Shkollat e terrorizmit” mbajnë fëmijët të lidhur me zinxhirë Femija-somali“Shkollat e terrorizmit” mbajnë fëmijët të lidhur me zinxhirë 316“Shkollat e terrorizmit” mbajnë fëmijët të lidhur me zinxhirë 414


“Shkollat e terrorizmit” mbajnë fëmijët të lidhur me zinxhirë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi