Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Turp, rrezikon ndeshja e nesërme e kombëtares me Moldavinë pasi stadiumi nuk ka drita

prej Tue 14 Aug 2012 - 13:58
Turp, rrezikon ndeshja e nesërme e kombëtares me Moldavinë pasi stadiumi nuk ka drita Qemal_stafa_pa_drita_200_200Ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e parashikuar për mbrëmjen e së mërkurës, rrezikohet të mos zhvillohet pasi stadiumi i vetëm kombëtar i ynë Qemal Stafa nuk ka energji elektrike. Sipas CEZ-it ndërprerja e energjisë vjen pasi ky institucion është debitor dhe ai nuk ka ndërmend të tolerojë, pas kërkesës për mirëkuptim të Federates, pasi sipas saj kjo do të pohonte standarte të dyfishta, qytetarëve u pritet ndërsa institucioneve jo.
“Qëndra Sportive” SH.A e cila ka krijujar këtë debi prej rreth 7 qind mijë lekësh bashkë me kamatën, duket të mos përgjigjet më për stadiumin kombëtar, duke qenë që prej më shumë se një viti ka filluar proceduera e kalimit të këtij aseti nga “Qendra Sportive” SH.A në Shoqatën “Kuqezi” të krijuar nga federata”, sqaron CEZ.
Nga ana e saj Federata, citon alb-observer.com, ka propozuar negociata, por ato nuk ka patur sukses.
”Është për të ardhur keq që një shoqëri e regjistruar në Shqipëri dhe që përfaqëson interesat e shtetit, të tregohet kaq pak e ndjeshme ndaj kombëtares së këtij vendi. Nuk është aspak serioze ndaj miqve moldavë apo vetë FIFA-s, që t’i komunikojmë se do të ndryshojëm orarin e ndeshjes pasi nuk kemi energji elektrike”, deklaroi Eduard Prodani, Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së në një konferencë për shtyp.
Për trajnerin e kombëtares De Biasi kjo situatë është absurde dhe e paprecedente, Ai i cili i ka bërë thirrje kujdo që ka në dorë zgjidhjen e këtij problemi, deri edhe qeverisë apo kryeministrit, të ndërhyjë për të shpëtuar zhvillimin e ndeshjes, mbrëmjen e së mërkurës, pasi sipas tij është e fundit ndeshje miqësore përpara fillimit të eliminatoreve të Botërorit./alb-observer.com/


Turp, rrezikon ndeshja e nesërme e kombëtares me Moldavinë pasi stadiumi nuk ka drita Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Turp, rrezikon ndeshja e nesërme e kombëtares me Moldavinë pasi stadiumi nuk ka drita

prej Tue 14 Aug 2012 - 14:11
Pse osht turp mi ,i jane djeg pocat grrrr grrrr grrrr grrrr


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turp, rrezikon ndeshja e nesërme e kombëtares me Moldavinë pasi stadiumi nuk ka drita

prej Tue 14 Aug 2012 - 18:16
Keshtu eshte kur luan Sali Berisha!


Turp, rrezikon ndeshja e nesërme e kombëtares me Moldavinë pasi stadiumi nuk ka drita 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Turp, rrezikon ndeshja e nesërme e kombëtares me Moldavinë pasi stadiumi nuk ka drita

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi