Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Greqi, rriten sulmet ndaj emigrantëve, askush s’po i mbron

prej Wed 15 Aug 2012 - 20:28
Greqi, rriten sulmet ndaj emigrantëve, askush s’po i mbron Greqi-dhune-ndaj-emigranteve

Xhavid Aslam, president i komunitetit pakistanez në Greqi tha se në tre vjet sulmet kundër emigrantëve janë shtuar si në numër ashtu edhe në egërsinë e treguar ndaj tyre. Sipas tij, vetëm gjatë muajit të fundi, 20 emigrantë të sulmuar me thika kanë përfunduar në spital.

"Njerëzit janë të frikësuar dhe tani ata nuk thonë asgjë për askënd. Është e tmerrshme, një situatë me të vërtetë e rëndë. Nëse policia nuk arreston njerëz që janë duke kryer krime, atëherë ata janë duke i mbështetur ", tha Aslam.

Grupet e të drejtave të njeriut thonë se ka prova që tregojnë se sulmet kundër emigrantëve lidhen me grupe vigjilentësh lokalë dhe ato të Agimit të Artë, partia neonaziste që tashmë ka hyrë edhe në parlament.

Ndërkohë policia greke ende s`ka asnjë autor për vrasjen e një 19-vjeçari të dielën në qendër të Athinës nga një grup i armatosur me thika.


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Greqi, rriten sulmet ndaj emigrantëve, askush s’po i mbron Image
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Greqi, rriten sulmet ndaj emigrantëve, askush s’po i mbron

prej Wed 15 Aug 2012 - 20:35
P.S . Burimi i ketij informacioni eshte ?

Gjithesesi mendoje se duke u perfshire dhe Shqipetaret si emigrant ne Greqi , eshte e rrezikshme situata , aq me teper per raportet qe ne kemi me ta !!
Si situate e shof te veshtire, por duke njohur dhe Palestinezet dhe ato qe ata bejne atje ...them se disi kane arsye qe sulmojne . Ne Athine dhe ne Ishuj keta kane perdhunuar shume vajza !! -.- pra plus kriza i bene njerezit te dalin nga vetja e te nxjerrin anet me te shpifura te tyre !!!

GJithesesi Greket spo i kontrollon me njeri !!! o.O


Greqi, rriten sulmet ndaj emigrantëve, askush s’po i mbron 705491909
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Greqi, rriten sulmet ndaj emigrantëve, askush s’po i mbron

prej Mon 20 Aug 2012 - 21:36
burimi esht gazeta shekulli epikada...
varet se ne cilin kendveshtrim e shikojm kete situaten...nese ne do ishim ne vend te grekeve e kishim ngrejt venin ne kom e s'kishim len emigrant mrena...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Greqi, rriten sulmet ndaj emigrantëve, askush s’po i mbron Image
Sponsored content

default Re: Greqi, rriten sulmet ndaj emigrantëve, askush s’po i mbron

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi