Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Përse pyesim, nëse jeta ka një qëllim?

prej Wed 28 Mar 2012 - 22:31
Do na trishtonte fakti të mos kishim një qëllim....dmth të jemi këtu vetëm kalimthi, pa lënë asnjë gjurmë ?

Por më duket e pamundur të mos kesh qëllim. Vetë fakti që kam lindur ka pasur qëllim të bëj të lumtur njerzit e mi, prindërit e mi....është një qëllim ky

Ne njerzit jemi qënie me aftësi, inteligjencë, qënië që mendojme dhe me sens kritik dhe për çdo gjë duhet të gjejme një përgjigje pyetjeve tona.

Po kanë përgjigje këto pyetje që ne i bëjme vetes? I gjeni ju përgjigjet, Përse pyesim, nëse jeta ka një qëllim??


Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Thu 29 Mar 2012 - 12:02
Spese njeriu esht gjithmon e me shum kurioz te zbuloj qellimet e jetes se tij.. Ndaj dhe gjithmon pyet per cdo gje qe ndodh ne jeten e tij...Dhe sa e gjen ai kte pergjigje ...Besoj gjat rrgtimit te jetes zbulon dhe ato pergjigje qe i mbesin pezull...


Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Tue 3 Apr 2012 - 23:04
sepse te gjithe ne kemi lindur per nje qellim te caktuar
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Sun 20 May 2012 - 22:40
Pyesim sepse duam nje motiv,kemi nje pikesynim ky eshte edhe qellimi ne vetvete...Nese jeta ka nje qellim,objektiviteti i njeriut eshte arritja e qellimit...Nese ty si njeri te duhet nje motiv per te ecur me lart,te duhet nje shtyse per te arritur cfare do keta i arrin kur ke vene nje qellim te caktuar...Qellimi eshte relativ por ama duhet te jete dhe realist,smund te kesh qellim te behesh dicka kur ste lejojne kushtet apo rrethanat...Cdo gje duhet ecur me hapin dhe kohen qe je(sa ke hapin bej vrapin),pasi fluturimi i tepert duke kerkuar nje qellim te paqene apo nje qellim qe mund te mos arrihet nuk ndodhe gje tjeter,vec largimi nga realiteti dhe pas lendimi nga ky realitet...Nese qellimet behen shtyse primare per mbarevenien ne perdorim te disa gjerave kjo eshte ne dobi te personit,ne te kundert,qellimi kthehet ne ambicie...Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Sun 20 May 2012 - 22:42
sepse ndoshta si dim gjtih qellimet e jetes...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! Image
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Sat 26 May 2012 - 16:12
Si cdo gje tjeter qe na rrethone e kemi kureshtjen ta zbulojme,cfare eshte,nga se vjen etj..Keshtu e e jeten,qenia njerezore eshte kurioze e instiktivisht vete jeta,keshtu si ajo ,krijohet,formohet e perfundon le enigma ne mes per ne..!Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Sat 26 May 2012 - 16:13
Qe te dime si te reagojme


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Sat 26 May 2012 - 16:26
Një
njeri i shtyrë në moshë po udhëtonte me tren me djalin e tij, i cili ishte 25
vjeç. Në fytyrën e djalit, që ishte ulur afër dritares, shihej hare e
madhe...

Në atë moment, djali nxori dorën jashtë dritares dhe ndjeu se
era po kalonte përmes dorës së tij dhe bërtiti: -Baba, shiko si drunjtë po ecin
pas nesh..! Plaku buzëqeshi.Pranë tyre ishte ulur një çift, që po dëgjonte
bisedën mes babait dh...e të birit dhe u ndjenë pak në pozicion të keq; -Si ka
mundësi që ky djalë 25-vjeçar të sillet si fëmijë?- menduan ata. Papritmas djali
bërtiti: -Baba shiko liqenin, shiko retë si vijnë pas nesh!Ky çift prapë u habit
nga sjellja e këtij djali. Më pas filloi të bjerë shi. Pikat e shiut filluan të
bien në dorën e djalit, të cilit i shkëlqente fytyra nga gëzimi. Papritmas ai
bërtiti: -Baba, po bie shi, pikat e tij kanë mbushur dorën time.
Shiko...shiko...! Në fund, çifti nuk pati më durim dhe iu drejtua plakut: -Pse
nuk shkoni te ndonjë mjek për të gjetur ilaç për këtë djalë? Plaku u përgjigj: -
Ne sapo dolëm nga spitali, birit tim tani i ka ardhur shikimi dhe po sheh për
herë të parë në jetën e tij!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 13:49
A nuk jam kemi bere valle te gjithe ket pyetje vetes?


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! Image
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 16:21
pyetje e veshtire kjo per tu pergjigjur cdo gje qe mund te themi mund te jete e kundershtueshme nga vete ne prandaj nuk i eshte gjetur akoma pergjigja


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 16:35
"Përse pyesim, nëse jeta ka një qëllim?"
me
"Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!"

U bashkuan


Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 17:28
Jetojme qe te mesojme


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 18:25
apo mesoj per te jetuar?


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! Image
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 18:45
Kot per hobi


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 19:52
jetojme se skemi cbejme


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 20:01
As vet nuk e dim..ku Jeta jone eshte e programuar nga dikush tjeter dhe jo nga ne ,Jeta eshte sot jemi dhe neser nuk jemi ..
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 20:02
kot per te kaluar kohen


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 20:20
Kot sa per numur


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
dini
dini
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 328
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : austria
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/08/2012

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 20:35
sepse esht deshira e zotit
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 22:12
per ti renduar tokes hahah


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
zog
zog
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 162
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne t'arushës
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/12/2011

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 23:41
Valbuena je shum filozofike Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! 3886741359

edhe pse ka ca momente qe i bashkohem parafolses , jeta nuk ka nje qellim te caktuar. dhe nqs ka, veshtir ne fakt te kuptojme qellimin e saj...per mos me then se shumica nga ne sdim cfar kerkojm nga vetja e jo me te pretendojm ta kuptojm ate .
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Fri 17 Aug 2012 - 23:57
Ne jemi nje grimce ne pafundesine e jetes (nje pike ne nje drejtez, te flasim gjeometrikisht ) keshtu qe mbase jemi ne si qenie qe duam patjeter ti japim nje qellim sublim jetes, kendveshtrim ky qe nenkupton se jeta eshte "produkt" i joni si te themi...

Mbase jeta ska ndonje qellim sublim pervec te qenit (to be, to live, to continue), dhe ne kete kendveshtrim i bie qe qellimi kryesor i jetes per ne si qenie njerezore eshte qe te vazhdojme te japim ate qe morem, pra jeten (prinderit na dhane jete, dhe ne te japim jete); pra riprodhimi.....Pastaj se si e shpjegojne filozofet eshte gje tjeter


Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

prej Sat 18 Aug 2012 - 11:24
zog shkruajti:Valbuena je shum filozofike Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! 3886741359

edhe pse ka ca momente qe i bashkohem parafolses , jeta nuk ka nje qellim te caktuar. dhe nqs ka, veshtir ne fakt te kuptojme qellimin e saj...per mos me then se shumica nga ne sdim cfar kerkojm nga vetja e jo me te pretendojm ta kuptojm ate .
te dy ne nje mendim ne sa e cuditsheme Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?! 1540093706


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Sponsored content

default Re: Perse jetojme ?? Ku eshte qellimi i jetes ?!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi