Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i!

prej Fri 17 Aug 2012 - 20:44
Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 152-258x300Edhe përpara ekzistencës së Fotoshopit, artistët, që prej shpikjes së fotografisë, gjenin mënyra të ndryshme për të manipuluar fotot e tyre duke na sjellë imazhe të pabesueshme. Muzeu metropolitan i arteve në Nju Jork ka përzgjedhur një set fotosh të tilla të realizuara nga vitet 1840 deri në vitin 1990 dhe i ka ekspozuar në një pavion duke u treguar njerëzve të sotëm se imagjinata ka qenë e pabesueshme që pas një imazhi të prodhuar në 1825 nga shpikësi francez Nicéphore Niépce në një pllakë të shndritshme të mbuluar me një derivat të karburantit të quajtur bitum i Judës. Ky imazh është prodhuar me një aparat dhe janë nevojitur 8 orë ekspozim nën dritë të fortë dielli për realizimin e tij dhe kosiderohet si fotografia e parë.
Ndiqni këto foto të mrekullueshme pa fotoshop!/alb-observer.com/
Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 234Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 331Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 424Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 519Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 616Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 714Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 88Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 97Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 107Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i! 1112Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Mrekullitë i bëjnë njerëzit jo Photoshop-i!

prej Fri 17 Aug 2012 - 23:18
sot me fotoshop e bejme te shemtuarin yll


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi