Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Mbyti nipin dhe donte të vetëvritej (foto dramatike)

prej Tue 21 Aug 2012 - 14:46
Në fotografitë e mëposhtme do të shikonin momentet dramatike kur miqtë dhe grupi i ndihmës së shpejtë përpiqen ta shpëtojnë Sheng Fi nga vdekja e sigurt.

Kinezja që jeton në krahinën Guangdon kërcënonte se do të hidhej nga tarraca e katit të nëntë të një ndërtese. Ajo pak m parë kishte mbytur nipin e saj 4-vjeçar dhe trupin pa jetë të tij, e kishte hedhur nga dritarja.

Sheng kreu këtë veprim ekstrem, pas një sherri që kishte me nënën e vogëlushit. Ndihma e shpejtë u njoftua nga komshinjtë që e panë Sheng në tarracë. Ata njoftuan menjëherë vajzën e saj që ta qetësonte, ndërsa më vonë e tërhoqën me forcë që të mos vetëvritej.

Por e vërteta e frikshme që fshihej pas vetëvrasjes së gruas, u bë e njohur pasi miqtë e saj e bindën që të mos hidhej.

Kina mban rekord për tentativat e vetëvrasjeve në gjithë botën. Sipas Organizatës Ndërkombëtare të Shëndetësisë, ajo renditet në vendin e nëntë. /alb-observer.com/
Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit Kine1Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit Kine2Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit Kine3Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit Kine4Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit

prej Wed 22 Aug 2012 - 21:13


Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit Spacer

Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit 83024

 • Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit 83021
 • Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit 83022
 • Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit 83023
 • Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit 83024

Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit Spacer

Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit Spacer

Momente drithëruese të filmuara nga
televizionet dhe agjencitë kineze. Familjarë dhe policë janë përpjekur
të ndalojnë një grua kineze që pasi ishte ngjitur në tarracën e pallatit
të lartë ku banonte, po përpiqej të vriste veten duke e hedhur poshtë.
Pamjet impresionuese janë bërë në Zhanjiang, në provincën Guangdong.
Gruaja për fat ka arritur të shpëtohet.
(da.xha/BalkanWeb)

Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit Spacer


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Kinë, gruaja përpiqet te hidhet nga tarraca, fotot e shpetimit 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi