Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Forcat speciale më të rrezikshme në botë, pinë gjak kobre dhe hanë insekte!

prej Thu 23 Aug 2012 - 18:40
Forcat speciale më të rrezikshme në botë, pinë gjak kobre dhe hanë insekte! Kobra1-300x206Konsiderohen pa dyshim si trupa më speciale ushtarake në botë.
Stërvitja e tyre, gjithsesi bëhet në formë tjetër nga ushtarët normal.

Gjenden në Tajlandë, stërviten aty me një teknikë dhe metodik krejt tjetër, citon alb-observer.com, pasi ndër të tjerash ata pijnë gjak kobre dhe hanë insekte.Janë plotë 13.000 marinsa –forca speciale- nga 7 vende të ndryshme që marrin pjesë në programet e stërvitjes në një bazë ushtarake në Tajlandë. Trajnimin e organizon çdo vit ushtria amerikane dhe e ka quajtur “Cobra Gold”, arsyeja është që ushtarët duhet të stërviten me një mënyrë të atillë që mund të mbijetojnë në xhungël.

Në kuadër të programit, i cili zgjat një muaj, vrasin pula vetëm me duart e tyre, hanë insekte dhe rrënjë bimësh, therin kobra dhe gjarpërinj të tjerë dhe u pijnë gjakun, ndërsa shqyejnë me gojë të brendshmet e zvarranikëve të tjerë dhe përdorin lëkurën për shami koke dhe për të lidhur plagët./alb-observer.com/Forcat speciale më të rrezikshme në botë, pinë gjak kobre dhe hanë insekte! Karate1Forcat speciale më të rrezikshme në botë, pinë gjak kobre dhe hanë insekte! Insekte


Forcat speciale më të rrezikshme në botë, pinë gjak kobre dhe hanë insekte! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi