Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Panik në Greqi: “Motorristat Fierak” qëllojnë me kallashnikov flamurin grek, ngrenë flamurin shqipta

prej Thu 23 Aug 2012 - 18:56
Panik në Greqi: “Motorristat Fierak” qëllojnë me kallashnikov flamurin grek, ngrenë flamurin shqipta Motorristet-300x179Mediat elektronike greke, kanë publikuar një video ku në të cilën shfaqet një “skuadrilje” e maskuar duke qëlluar mbi flamurin grekë me kallashnikovë deri në zhbërje të tij e më pas ngrenë flamurin shqiptar.

Më konkretisht, citon alb-observer.com, sajti i njohur personal i njërit prej gazetarëve më të njohur në Greqi, Nikos Haxhinikolau, enikos.gr, ka publikuar i pari këtë lajmë duke ngjallur panik. Madje në artikull theksohet se incidenti me “skuadriljen” e “Motorristat Fierak Albanian Stunt”, që qëllojnë mbi flamurin grek, theskon se ngjarja ka ndodhur në një pllajë të malit Helmu në Kalavrita në Peloponez.Ndërkohë fillimisht, sajti enikos.gr i referohet të vetmit burim “zyrtarë” datës së publikimit të videos që shënon 21/08/2012 dhe titullohet: “Don’t mess with Albanians, Helmos Kalavryta”.

Në video, të cilën alb-observer.com jua paraqet e para ndër mediat shqiptare, dallohen 4-5 persona të cilët ofendojnë në gjuhën shqipe Greqinë dhe në vijim qëllojnë gjithë urrejtje ndaj flamurit grekë./alb-observer.com/Për më tepër ndiqni videon në vijim:
https://www.dailymotion.com/video/xt0bio_newsbeast-gr-yyyyyyy-yyyyyyyyyy-yyy-yyyyyyyy-yyyyyy_news?start=2


Panik në Greqi: “Motorristat Fierak” qëllojnë me kallashnikov flamurin grek, ngrenë flamurin shqipta Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi