Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Mafiozi : Berluskonin peng !!!

prej Fri 24 Aug 2012 - 11:40
Mafiozi : Berluskonin peng !!! 221

Mbaj mend qe ne ate kohe shefi i te gjithe shefave ne Sicili ishte
Gaetano Badalamenti i cili i kishte ndaluar e gjitha rrembimet ne
Ishull. Kjo per ne nuk prishte pune, pasi me gjithe ata pasanike qe
jetonin ne veri te Italise vendosem te punonim ne Lombardi. Por gjerat
nuk ecen ashtu sic i kishim planifikuar ne dhe pasi u perhap lajmi per
nje rrembim te mundshem te Berluskonit ai perforcoi sigurine e tij duke
punesuar Murolon, qe ishte mjaft i zoti”, nis fjalen e tij per nje
reviste italiane, Gaspare Mutolo. Me tej i penduari Mutolo rrefen per
krimet e tij si dhe per bashkepunimin me drejtesine. “Kam qene nje
rrembyes, nje mafioz, kam trafikuar droge, kam marre pjese ne pengmarrje
me pas vendosa te bashkepunoj me drejtesine duke nxjerre 600 emra
mafiozesh, duke shpjeguar 550 vrasje, duke treguar lidhjet mes mafias
dhe gjyqesorit, mafias dhe policise, mafias dhe politikes dhe sot kam
paguar haracin tim deri ne fund”, perfundon Mutolo. Gaspare Mutolo, ish
shofer i kreut te mafias sicilane, Toto Rina, fitoi statusin e
“deshmitarit te shtetit kunder mafias” ne vitin 1992 duke ndihmuar
autoritetet italiane te zbardh


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Mafiozi : Berluskonin peng !!! 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi