Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ηabertürk: “Europa e ktheu Greqinë në “karagjozin” e saj”

prej Sun 26 Aug 2012 - 13:18
Ηabertürk: “Europa e ktheu Greqinë në “karagjozin” e saj” Haberturk-300x196Shtypi turk përbuz Greqinë me mënyrën e tij!

Gazeta Haberturk, në një kryeartikullin e saj të cilin e kishte dhe në faqen e parë të kopertinës me titull “Europa e ktheu Greqinë në “karagjozin” e saj”.Gazeta turke, citon alb-observer.com, i referohet kryeartikullit të Bild, e cila i vendoste disa kushte kryeministrit grekë, Antonis Samaras dhe i kërkonte atij të firmoste. Haberturk shkruante: “Në të njëjtën gazet, kryeministri grekë kishte dhënë intervist dhe kishte shpjeguar se Greqia do t’i paguante të gjitha detyrimet e saja”, duke vazhduar më tej: “Me të njëjtat kushte i kërkon Greqisë dhe kryeministrit të saj, që me firmën e tij të sigurohen dhe të shlyen borxhet që ka Greqia. Ndërkohë Greqisë i duhet të shes ishujt e saj dhe se nuk do të kthehet në barrë për Gjermaninë!”./alb-observer.com/


Ηabertürk: “Europa e ktheu Greqinë në “karagjozin” e saj” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi