Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Vesa Luma -Vetem

prej Wed 27 Oct 2010 - 18:16
Ishte viti me i gjate qe kalova ne vetmi
Asnje nate su ngroha dot (asnje nate).
Mbaja frymen se dikush
do trokiste prape ne porte.
Duke pritur keshtu me ankth,
asnjë lajm nuk mora unë
asnje shenje, asnje kontakt.
Me vetmine e perqafuar ne nje shtrat.

REF:
Ti je shume larg dhe nuk e di
se ç'do te thote e vetme ne nje dhome,
pa ty ku s'behet dashuri.
Ti nuk e di se ç'do te thote,
te perqafosh nje te padukshem,
qe nuk puth, nuk prek asnje sekond.
Por une do ta provoj
Sonte pa ty une do guxoj
te bej e vetme dashuri.

Janë veç skerma qe e ndajne,
dhe e denojne te sotmen tone.
Me kujtimet ngushellohem
veç nje pause...
Kur njeriu eshte i forte
me çdo fat prape do mesohem
E pastaj pak e nga pak,
do mesoj une te trukohem,
per inat te zbukurohem.
E pamundur me vetmine te dashurohem.

REF:
Ti je shume larg dhe nuk e di
se ç'do te thote e vetme ne nje dhome,
pa ty ku s'behet dashuri.
Ti nuk e di se ç'do te thote,
te perqafosh nje te padukshem,
qe nuk puth, nuk prek asnje sekond.
Por une do ta provoj
Sonte pa ty une do guxoj
te bej e vetme dashuri.

Oh-Oh-Oh....

Ftyren tende... puthjen tende,
ne mungese do ta endrroj une
E-e-e-edhe ket nate.

REF:
Ti je shume larg dhe nuk e di
se ç'do te thote e vetme ne nje dhome,
pa ty ku s'behet dashuri.
Ti nuk e di se ç'do te thote,
te perqafosh nje te padukshem,
qe nuk puth, nuk prek asnje sekond.
Por une do ta provoj
Sonte pa ty une do guxoj
te bej e vetme dashuri.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi