Share
Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Domethenia e endrrave erotike tek femrat dhe meshkut

prej Fri 7 Sep 2012 - 21:07
Domethenia e endrrave erotike tek femrat dhe meshkut Endrra-erotike-300x243
Endrra erotike qe shikoni ne mengjes mund t’ju vene ne siklet mbas zgjimit pasi ne realitet nuk ka asgje te keqe. Endrrat erotike jane si gjithe te tjerat por do te kuptoni arsyet dhe interpretimin e ketyre enderrave dhe ne kuptimin e tyre.
Arsyet e meposhtme shpregojne Endrrat erotike mes femrave dhe meshkujve
- Seks me shumë gra: Nuk ka një kuptim të keq për burrin që e sheh atë. Do të thotë se është koha për të punuar mbi vetë-respektin e tij, i cili mund të jetë në nivele mjaft të ulëta.
Domethenia e endrrave erotike tek femrat dhe meshkut
- Seks me një të huaj: Duket disi perverse, dëshira juaj për seks. Duhet të eksploroni aspektet e personalitetit tuaj, sidomos ato që ju i neglizhoni.
- Seks me një që e urreni: Të ëndërroni për diçka që ju bën të ndiheni të frustruar është një shenjë e pakënaqësisë së thellë. A keni menduar ndonjëherë se nga jeta mund të merrni ndonjë gjë më të mirë?
- Në shtrat me armikun: Ndoshta ka shumë gjëra rreth tij që ju bën të ndjeheni mirë dhe tani që ju jeni të humbur. Punoni më shumë në marrëdhënien tuaj të tanishme në çift.
Të gjithe femrat apo meshkujt ne pergjithesi herët a vonë, e shohim një ëndërr erotike. Ndërsa shumë prej nesh, kanë një ëndërr erotike që u përsëritet.
Lidhur me këtë dukuri, një studim i përbashkët i Universitetit të Amsterdamit dhe atij të Groningenit, ka treguar se fantazitë seksuale që i mbajmë në mendje gjatë ditës, na shfaqen të deformuara natën. Dhe kjo realizohet, duke e rritur aftësinë e të menduarit analitik të ëndërruesit.
Ai ka treguar gjithashtu se 8 në 100 njerëz, shohin endrra erotike çdo natë, në gjysmën e rasteve madje edhe duke arritur orgazmën. Më poshtë, renditja e endrrave më të shpeshta erotike që shohin femrat dhe ato që shohin meshkujt:
Femrat qe shohin endrra erotike
- Duke bërë seks me partnerin ose një ish
- Duke bërë seks oral
- Duke bërë seks me partner të panjohur
- Duke qenë e preferuar nga meshkujt
Meshkujt qe shohin endrra erotike
- Duke bërë seks me partneren ose një ish
- Duke bërë seks me shumë partnere
- Duke bërë seks oral
- Duke provuar pozicione të reja në seks
Ndërkaq, të gjithë studimet arrijnë në përfundimin e njëjtë, se në endrrat e tyre erotike, si meshkujt dhe femrat, shohin atë që nuk e realizojnë dot gjatë ditës. (Lezha.eu)Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi