Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Shaqiri: Shqipëria nuk më ka pyetur nëse dëshiroj të luaj për të

prej Sun 9 Sep 2012 - 23:55
Shaqiri: Shqipëria nuk më ka pyetur nëse dëshiroj të luaj për të Shaqiri1-300x196Ndërsa Shqipëria e ka nisur me këmbë të mbarë ndeshjet për eleminatoret e botërorit Brazil 2014 përballja mes Zvicrës dhe Shqipërisë, tashmë ka nisur të nxehët për faktin se në grupin e trajnerit Otmar Hitzfeld luajnë pesë shqiptar.

E ndërsa pesë lojtarët kosovarë që mbrojnë ngjyrat e Zvicrës në përballjen ndaj kombëtares shqiptare janë në shënjestër nga mediat e ndryshme, Xherdan Shaqiri njëri nga futbollistët shqiptar që luan për përfaqësuesen e Zvicrës, thotë se Shqipëria kurrë nuk ka pyetur atë se a dëshiron të luaj për kuqezinjtë.

Shaqiri përballjen me Shqipërinë e ka vlerësuar një ndeshje emocionale. “Shqipëria kurrë nuk me ka pyetur se a dëshiron të luaj për ta. Megjithatë, ndeshja me Shqipërinë do të jetë një lojë mjaft emocionale”, ka thënë Shaqiri për mediat zviceriane.

20- vjeçari i lindur në Gjilan që luan me Bayern Munich nuk e ka përjashtuar mundësinë që një ditë të luaj për Kosovën. “Çdo herë mendojë për këtë çështje. Unë vijë nga Kosova. Kur Kosova do ta ketë kombëtaren e saj, atëherë duhet të mendojë për këtë. Ne kemi shumë lojtar nga Kosova. Çdo lojtar e mendon çështjen e Kosovës”, ka theksuar Shaqiri.(tema)Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Shaqiri: Shqipëria nuk më ka pyetur nëse dëshiroj të luaj për të

prej Fri 14 Sep 2012 - 23:24
Po po nuk te pyeti zemra si pret te te pyesi Shqiperia!!!


Shaqiri: Shqipëria nuk më ka pyetur nëse dëshiroj të luaj për të 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi