Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Tekstet e kengeve te preferuar nga bertushi

prej Thu 28 Oct 2010 - 16:59
elita5 zemer e thyer
Radioja qe me shoqeron
nje kenge te bukur me leshon
me plot prekje e mallengjime
se me di dhimbjen time

Ai jep tinguj nga shiriti
dhimbjen qe vuan shpirti
dhe sa embel i ndjek fjalet
sikur nga deti te jep vale

Kjo kenge e mallengjyer
qe me bene shoqeri
zemren time ma ka thyer
e t'λrri per t'pirλ

E ngrej goten per te pirλ
por asaj nuk i bjen mire
dhe per toke do te hidhem
sepse dora shpesh me dridhet

Dhe kete kenge disa her e kthej
se ne shpirte nje zbrastir e ndjej
mungesa yte me deshpron
qe te rri pa gjum deri vonλ

Kjo kenge e mallengjyer
qe me bene shoqeri
zemren time ma ka thyer
e t'λrri per t'pirλ
https://www.youtube.com/watch?v=uLxXobAW4ao
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Tekstet e kengeve te preferuar nga bertushi

prej Thu 28 Oct 2010 - 17:04
elita 5
Mos mλ mλrzit tλ lutem shko
dikλ tjetλr ti dashuro
edhe pa faj mos mλ akuzo
se ti mua nuk mλ do.

S'mundem me t'vλrtetλ
t'i kaloj kλto netλ
se ti kishe qenλ
λndλrr vλrtetλ.

Do tλ ishte sa mλ mirλ
zemra ime plot dλshirλ
tλ tλ thotλ lamtumirλ
se shpirti nλ shkretλtirλ.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Tekstet e kengeve te preferuar nga bertushi

prej Thu 28 Oct 2010 - 17:07
Kthehu Te Lutem E Dashur Elita 5
Kthehu tλ lutem s dashur
se nuk mundem pa ty
kthehu tλ lutem e dashur
se m'shkoi jeta n'vetmi.

Fjalλt qλ m'i thojshe
shpejt i harrove ti
mλ thoje se mλ dojshe
shpejt mλ tradhλtove ti.

Gjithλmonλ unλ mendoj pλr ty
dhe i λndλrroj ata sy
gjithmonλ unλ mendoj pλr ty
dhe qaj nλ vetmi.

Fjalλt qλ m'i thojshe
shpejt i harrove ti
mλ thoje se mλ dojshe
shpejt mλ tradhλtove ti.
Sponsored content

default Re: Tekstet e kengeve te preferuar nga bertushi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi