Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ferexheja shenje e prapambetjes muslimane?

prej Thu 28 Oct 2010 - 20:23
Përderisa modernizmin e botes Islame, ne si Myslimane e kemi farz (detyre), ideja e shumë muslimaneve eshte se modernizimi është de-islamizim është gabim, pasi qe Islamizimi nuk është prapambeturi, por ai shkon gjithnjë me progresin njerëzor. Modernizmi i civilizimeve Islame, kalimi i tyre nga Badava (fshatarësi) në Hadara (civilizim) siç Ibn Khalduni ka predikuar është një nga nevojat e shoqërive Islame dhe jo-Islame nëpër kohe.


Ferexheja shenje e prapambetjes muslimane? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi