Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video)

prej Mon 17 Sep 2012 - 15:58
“Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video) Greqi2-300x199“Nuk ekzistojnë truaje (atdhe) të harruara, por … të skllavëruara”, tha ditën e enjte në sallën e parlamentit, deputeti i paurtisë neonaziste të “Agimit të Artë” të rrethit të Serres nqë indohet në Greqinë verriore, Artemis Matthaiopoulos.
Ndërkohë, partia neonaziste e “Agimit të Artë” kohët e fundit ka marrë një sërë iniciativash kundër Shqipërisë dhe territorit të ashtu quajtur prej tyre “Vorio Epir”, madje duhet kujtuar si i pangishëm në përkujtimoren e të ndjerin Guma ishte i pranishëm dhe një deputet i kësaj partie i cili hapur në tokë të huaj, u shprehë se ajo ishte “Tokë greke” dhe se duhet ti bashkohet trungut ëmë.

Kështu ët njëjtën gjë bëri dhe kolegu i tij, Artemis Matthaiopoulos në seancën parlamentare të së enjtes më 14/09/2012, ku u shpreh se për të nuk ekzistojnë truaje të harruara, por të skllavëruara.
Madje ai avancoi më tej duke thënë se: “Ëndrra ime është bashkimi i Vorio Epirit me truallin ëmë”, deklaratë të cilën ai e bëri një parlamentin grekë, ndërkohë imagjinoni të kërkohej e kundërta në parlamentin shqiptarë…!

Megjithatë, mediat greke e kanë konsideruar ti të “drejtë” prononcimin e deputetit të “Agimit të Artë”…/alb-observer.com/

Ju kërkojmë ndje për videon, pasi ajo është në gjuhën greke!/Për më tepër ndiqni videon në vijim:


“Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video)

prej Mon 17 Sep 2012 - 19:52
po me vie mire e nderuar arjana qe e paske postu kete kerkes te ketij personi. shpresoj qe edhe luan_valikardi ta lexoje dhe te kuptoj kush po kerkon token shqiptare ta beje toke te huaj pa qene kurre e te mos mendoj qe shqiptaret musliman jane ata qe kerkojne nje gje te ketillj. dhe e kisha porosite sinqerisht qe nga njerez si ky qe kerkon token me ia fal token grekut keta duhet luftuar me qdo mjet qe kemi .


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video)

prej Tue 18 Sep 2012 - 13:25
Abdulgafuri shkruajti:po me vie mire e nderuar arjana qe e paske postu kete kerkes te ketij personi. shpresoj qe edhe luan_valikardi ta lexoje dhe te kuptoj kush po kerkon token shqiptare ta beje toke te huaj pa qene kurre e te mos mendoj qe shqiptaret musliman jane ata qe kerkojne nje gje te ketillj. dhe e kisha porosite sinqerisht qe nga njerez si ky qe kerkon token me ia fal token grekut keta duhet luftuar me qdo mjet qe kemi .

Une o Abdulgafuri jam nga Gjirokastra, nese s'e di.
Nga ai vend Atdhetar i cili vetem SHQIPERI quhet.

Mbi temen ju nuk thate asgje, vecse ju erdhi mire!
Kush "kerkon token me ia fal token grekut"?!

Nese jeni SHQIPTAR shprehuni me qarte!
___

Sa per temen, vetem me lufte duket te mbrohet e verteta!
RROFTE SHQIPERIA ETNIKE.


“Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video) 6ds9w0
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video)

prej Fri 21 Sep 2012 - 9:04
Luan_Valikardi shkruajti:
Une o Abdulgafuri jam nga Gjirokastra, nese s'e di.
Nga ai vend Atdhetar i cili vetem SHQIPERI quhet.

Mbi temen ju nuk thate asgje, vecse ju erdhi mire!
Kush "kerkon token me ia fal token grekut"?!

Nese jeni SHQIPTAR shprehuni me qarte!
___

Sa per temen, vetem me lufte duket te mbrohet e verteta!
RROFTE SHQIPERIA ETNIKE.
kurse une jam nga nje vend qe eshte rreze maleve te Qyqavices nese ke degju ndonje here . qyqavica e Azem Bejtes e Shote Galices , e Fehmi e Gjeve Lladrofcit.
kurse tek ne quhet Kosove e lare me gjak qe 100 vite.
juve se di ne cilen gjuhe pos shqipes me iu fol qe te me kuptoni sepse keshtu nuk po kuptoni.

me mire kishte me qene me u rrebelu kunder ketyre qe ne parlament po kerkojne token e shqipes me ia fal grekut se me u rrebelu kot fare vetem nga mendja jote qe iu ka mbjell ne t e se muslimanet kerkojkan token e tyre qe e kan la me gjak me shenderru ne toke te huaj. ne kerkojme vetem fene tone me e praktiku asgje ma shume. zgjohu nga gjumi dhe largohu nga kjo urrejtje qe nuk te sjell dobi .

sa i perket shqiperise etnike hiq me shume se ne nuk e kerkon kete ,ndesa sa i perket luftes ka kalu koha e luftrave ne ballkan.
me shpejt behet bashkimi dhe shqiperia etnike me anan fetare se me lufte, se paku une keshtu mendoj.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video)

prej Fri 21 Sep 2012 - 12:11
Message reputation : 100% (1 vote)
se cfare lidhje ka shqiperia etnike me fene vetem dikushe di kete ose pretendon se e di
ndersa per keto pleherat e greqise nuk merakosem hic fare ka shume kohe qe po bejne te njejten gje por tani si beso askush as evropa vete se e kane treguar fytyren e saj


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video) 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video)

prej Sat 22 Sep 2012 - 17:07
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Une o Abdulgafuri jam nga Gjirokastra, nese s'e di.
Nga ai vend Atdhetar i cili vetem SHQIPERI quhet.

Mbi temen ju nuk thate asgje, vecse ju erdhi mire!
Kush "kerkon token me ia fal token grekut"?!

Nese jeni SHQIPTAR shprehuni me qarte!
___

Sa per temen, vetem me lufte duket te mbrohet e verteta!
RROFTE SHQIPERIA ETNIKE.
kurse une jam nga nje vend qe eshte rreze maleve te Qyqavices nese ke degju ndonje here . qyqavica e Azem Bejtes e Shote Galices , e Fehmi e Gjeve Lladrofcit.
kurse tek ne quhet Kosove e lare me gjak qe 100 vite.
juve se di ne cilen gjuhe pos shqipes me iu fol qe te me kuptoni sepse keshtu nuk po kuptoni.

me mire kishte me qene me u rrebelu kunder ketyre qe ne parlament po kerkojne token e shqipes me ia fal grekut se me u rrebelu kot fare vetem nga mendja jote qe iu ka mbjell ne t e se muslimanet kerkojkan token e tyre qe e kan la me gjak me shenderru ne toke te huaj. ne kerkojme vetem fene tone me e praktiku asgje ma shume. zgjohu nga gjumi dhe largohu nga kjo urrejtje qe nuk te sjell dobi .

sa i perket shqiperise etnike hiq me shume se ne nuk e kerkon kete ,ndesa sa i perket luftes ka kalu koha e luftrave ne ballkan.
me shpejt behet bashkimi dhe shqiperia etnike me anan fetare se me lufte, se paku une keshtu mendoj.

Gezohem prej nga je.

Sa per "rebelim" nuk ka lidhje kjo fjale me te verteten qe mbart Historia Jone.

E ke dijenine se si "Vellazeria myslimane" ne Egjipt i vret te krishteret Egjiptiane?
Hiqe nga mendje "fanatizmin" se te semur!

"ne kerkojme vetem fene tone me e praktiku asgje ma shume"
Qysh me e praktiku o zogu?
Duke e shnderuar kulturen ne Arabe?

Mos e zgjat me tej ne s'ke mesuar!


“Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video) 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video)

prej Tue 13 Aug 2013 - 20:00
Po shfaq nje te vertete te cilen boll e kane keqtrajtuar keta bastardet e huaj, ndersa tanet heshtin sikur vdesin nje nga nje...

I ashtuquajtur "Epiri i Veriut" per here te pare ne vitin 1914 ky veprim mbronte qellimin e shenjte shqiptar per kujdesin e njejte te shqiptareve...

Shqiperia ne vitin 1912 shpalli Pavaresine e saj te plote per te katert vilajetet ku banonin shqiptaret (vilajeti i Janines, vilajeti i Manastirit, vilajeti i Kosoves, vilajeti i Shkodres)...

Fuqite e Medha ne vitin 1913 arriten me ne fund te njohin Pavaresine Shqiptare, por duke e pergjysmuar kater here me shume siperfaqen tokesore te Shqiperise...

Ne vitin 1914 duke u perballur me padrejtesine me te madhe prej ndarjes dhe copetimit qe Fuqite e Medha i kryen, Shqiptareve u duhej te mendonin mbrojtjen e tyre e cila rrezikohej cdo cast nga te padrejtet...
Dhe per kete mbrojtje, i vetmi veprim "i mencur" (nga e keqja) per te shpetuar mos shfarrosjen e shqiptareve ne tokat e tyre tashme te copetuara, ishte formimi i genjeshtert i nje "minoriteti grek"...

Pra, vete shqiptaret kane thurrur kete "pseudominoritet grek" per te mbrojtur njekohesisht shqiptaret qe i ndau kufiri i padrejte i Fuqive te Medha, per t'i'u mos trembur ndonje shfarrosjeje te mundeshme qe mund te vepronin fqinjet "basterde"...Por me sa duket, po ndodh vertetimi i nje fjale te urte mbi greket se u jep gishtin e te marrin krahun...

Per te mos arritur dhe deri te zberthimet gjuhesore, se besoj u kuptuam me kaq...

T'i pergjigjen masakres qe i bene Camerise, greket dhe mos te shesin shume pordhe...

“Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video) 6ds9w0
Sponsored content

default Re: “Agimi i Artë” kërkon në parlament që Vorio Epiri të bashkohet me Greqinë! (video)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi