Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Lulja e shkretëtirës

prej Thu 20 Sep 2012 - 21:12
Siç shkruan ‘National Geographic’, lulja e shkretëtirës eshte “Socotra” e izoluar 220 milje nga toka e Jemenit.

Është truall i përshtatshëm për një varg bimësh dhe kafshësh, që janë përshtatur në mënyrë unike me nxehtësinë dhe vrazhdësinë e shkëmbinjve të rrëpirë nga era në këtë ishull./Express
Lulja e shkretëtirës 17511d1348161262-lulja-e-shkret%C3%ABtir%C3%ABs-socotra-vegetation1

Lulja e shkretëtirës 17510d1348161180-lulja-e-shkret%C3%ABtir%C3%ABs-lulja_906801

Lulja e shkretëtirës 17512d1348161344-lulja-e-shkret%C3%ABtir%C3%ABs-a428_socotra

Lulja e shkretëtirës 17523d1348170506-lulja-e-shkret%C3%ABtir%C3%ABs-cactus-flower05

Lulja e shkretëtirës 17524d1348170531-lulja-e-shkret%C3%ABtir%C3%ABs-cactus-flower12

Lulja e shkretëtirës 17519d1348170089-lulja-e-shkret%C3%ABtir%C3%ABs-cactus-flowers-photos.-%25u002525281%252529

Lulja e shkretëtirës 17520d1348170105-lulja-e-shkret%C3%ABtir%C3%ABs-med_cactusflower

Lulja e shkretëtirës 17521d1348170146-lulja-e-shkret%C3%ABtir%C3%ABs-cactus2a01

Nuk e di nqs i keni parasysh, lulet e kaktuseve ( qe po ashtu rriten ne kondita shkretetire nqs eshte nevoja) kane lule shume te vecanta.Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi