Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Superliga, Flamurtari ndalet në Vlorë

prej Mon 24 Sep 2012 - 9:49
Superliga, Flamurtari ndalet në Vlorë Flamurtari-penallti


Flamuartari ndalet në barazim 1-1 brenda në Vlorë nga skuadra e Shkumbinit. Një tjetër goditje kjo për skuadrën e drejtuar nga spanjolli Hulian Rubio, pasi u mund në javën e dytë nga ekipi i Laçit 0-1.

Memelli ishte autori i golit të vetëm për skuadrën vlonjate pas një 11-metërshi. Ky avantazh i dha më shumë zemër lojtarëve të Flamurtarit, ndërkohë që as skuadra e drejtuar nga Magani nuk u dorëzua në asnjë moment.

Rastet e tjera ishin sërish të Memellit, por goli i dytë nuk erdhi për vlonjatët. Tetë minuta nga fundi i ndeshjes, Arvist Gjata befasoi mbrojtjen dhe portierin Kolici, duke barazuar shifrat në 1-1, një rezultat që solli festë në radhët e peqinasve, të cilët u larguan nga kjo transfertë e vështirë me një pikë shumë të rëndësishme.

Nga ana tjetër edhe Tirana arriti të marrë tre pikë po kaq të rëndësishme në transfertë me Luftëtarin. Gjirokastritët, me fushën e dënuar pa tifozë, pësuan një gol që në minutën e 15-të nga Cota e deri në fund të 90 minutave nuk mundën të ndryshonin asgjë, pavarësisht se e kontrolluan ata më shumë lojën dhe krijuan disa raste.

Kjo ishte dhe fitorja e parë e bardhebluve nën drejtimin e trajnerit të ri Artur Lekbello, të cilët mbajnë kreun e klasifikimit me 10 pikë.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Superliga, Flamurtari ndalet në Vlorë N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi