Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Terroristi arab ..!!

prej Tue 25 Sep 2012 - 21:12
Nje person po bente nje shetitje ne Central Park, New York.

Papritur ai degjon nje vajze te vogel e cila po ulerinte e bertiste me te madhe.

Afrohet afer e sheh se nje qen i i ishte versulur vajzes e po e kafshonte ate.

Ai perpiqet ta largoje qenin nga trupi i brishte i vajzes se vogel, e pas nje perleshjeje me kafshen, ai e vrete ate...
Ne kete kohe vjen policia, e nje oficer e falenderon njeriun i cili vrau qenin e shpetoi vajzen e vogel.

Oficeri i thote; ju jeni nje hero, te jeni te sigurt se te gjitha gazetat do te kene si shkrim te pare ne kopertinen e tyre diten e neserme: Nje hero nga New York shpetoi jeten e nje vajze te vogel e vrau kafshen e cila e sulmoi ate.

Njeriu iu pergjigj: Po une nuk jam nga New York. Ok, atehere ia ktheu polici.
Atehere gazetat do te shkruajne qe nje qytetar amerikan kreu nje akt heroizmi duke shpetuar jeten e nje vajze te vogel, e duke vrare kafshen e cila e sulmoi ate.
Personi ne fjale iu pergjigj serish policit: Po une nuk jam qytetar amerikan.
I habitur polici e pyete serish: Nese nuk jeni amerikan, atehere cfare kombesie keni ?

''Une jam arab'',- iu pergjigj tjetri.

Titujt e gazetave te dites se neserme ishin: Nje terrorist i eger arab masakroi nje qen amerikan te pafajshem.


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Terroristi arab ..!! J5zhxd
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Terroristi arab ..!!

prej Tue 25 Sep 2012 - 21:22
Kur te del zeri per te keq edhe vepra te mira te beshe me i tille cilesohesh.. Nuk e them se jane te kqinje por ashtu arbet jane per amerikanet...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Terroristi arab ..!!

prej Tue 25 Sep 2012 - 21:26
arabet ekzagjerojn shum...per nje film qe esht be u bo nomi...ngelen tu vra njerz...
E di si esht kjo pun princo: per nje pagujn te gjith...kshuqe esht e kot qe mi bon viktima arabet se nuk jan dhe aq viktima...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Terroristi arab ..!! Image
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Terroristi arab ..!!

prej Tue 25 Sep 2012 - 21:32
Silvana shkruajti:arabet ekzagjerojn shum...per nje film qe esht be u bo nomi...ngelen tu vra njerz...
E di si esht kjo pun princo: per nje pagujn te gjith...kshuqe esht e kot qe mi bon viktima arabet se nuk jan dhe aq viktima...
poa e kush eshte viktim ketu deshirn tju sjell materialle sa qe nuk ke mundesi me i lexuar dhe te verteteohesh se kush eshte viktim heheheh po nejse vec mendimi juaj eshte ashtu

http://www.albtime.com/video-marinsat-qe-urinuan-mbi-kufomat-e-talebaneve-do-te-gjykohen-nga-gjykata-ushtarake/
edhe filmi te duket asgje juve a heheh , shpifjet talljet qe i behen nji te derguari te Zotit qenka asgje.. pffff..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Terroristi arab ..!! J5zhxd
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Terroristi arab ..!!

prej Tue 25 Sep 2012 - 21:46
dhe un te thash: PER NJE PAGUAJN TE GJITH...tani ate figur ka len arabi...
dhe persa i perket filmit,me vjen keq por kan shkallu...sepse s'vritet njeriu ne kete menyr...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Terroristi arab ..!! Image
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Terroristi arab ..!!

prej Tue 25 Sep 2012 - 23:41
Message reputation : 100% (1 vote)
Ahahah Princo ti c'fare je,(ose me mire cfare ndihesh se je) qe j'au ke merakun Arabeve mo?? Terroristi arab ..!! 721253


Terroristi arab ..!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Terroristi arab ..!!

prej Fri 28 Sep 2012 - 9:12
''Janë afro 45 shtete muslimane, asnjëra nga ato në 200 vitet e fundit nuk ka sulmuar një shtet perëndimor. Gjithmonë kemi qenë ne ata të cilët kemi sulmuar ushtarakisht.

Në kryqëzatat e përgjakshme, gjatë kolonizmit, në luftën e parë dhe dytë botërore, kemi marrë pjesë në shkatërrimin masiv nën komunizmin kinez dhe atë sovjetik, në holokaust po ashtu.

Pra në gjitha këto ngjarje Muslimanët NUK
kanë marr pjesë por NE. Dhe kur e lexoj se në Gjermani 83% e njerzëve i quajnë Muslimanët fanatik atëherë shihet qartë se bota perëndimore nuk ka aspak njohuri mbi botën islame dhe muslimanët.

Kur është puna tek fanatikët ata janë në Perëndim dhe në parlamentet perëndimore. Unë personalisht askund nuk kam gjetur dashuri dhe mikpritje më të mirë sesa në botën islame''.

(Jürgen Todenhöfer - ish-politikan dhe jurist gjerman).


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Terroristi arab ..!! J5zhxd
Sponsored content

default Re: Terroristi arab ..!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi