Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

E tmerrshme! Egërsirat i copëtonin gruan ai i fotografonte! (foto) Empty E tmerrshme! Egërsirat i copëtonin gruan ai i fotografonte! (foto)

Wed 26 Sep 2012 - 18:50
E tmerrshme! Egërsirat i copëtonin gruan ai i fotografonte! (foto) Leopardi-1
Një grua 60-vjeçare u sulmua egërsisht nga dy leopard në një park të rrethuar në qytetin Port Elizabeth, në Oqeanin Paqësor, në të cilin ruhen kafshë të egra dhe turistët mund t’i ledhatojnë ato!
Siç dhe dekoroi Baiolet de Melo nga Aberdeen, e cila vizitoi parkun me burrin e saj, citon alb-observer.com, papritur një leopard e hodhi atë në tokë dhe filloi ta kafshonte në kokën dhe në të gjithë trupin e saj. “Në një moment unë isha shumë afër me leopardin dhe po e ledhatoja dhe po luanim me njëri-tjetrin, por papritur ai më kafshoi kokën. Unë menjëherë rashë në tokë dhe stimulova se isha e vdekur, por kafsha e egër vazhdonte të më kafshonte ashpër këmbët e mia dhe stomakun”, ishin fjalët e tij.

Por, si shpëtoi 60-vjeçarja nga… goja e egërsisë?

Një grup vizitorësh, citon alb-observer.com, nxituan dhe e larguan kafshën e egër prej saj.

Por, bashkëshorti i saj ku ishte?
Çfarë po bënte ai?

Thjesht, po nxirrte fotografi, por nga jashtë rrethimit të parkut që kishte brenda tij egërsirat.
Eh, sigurisht duhej siguruar koka!

Kështu, ai –bashkëshorti- në vend që të ndihmonte në ato momente tragjike që rrezikohej jeta e gruas së tij, nxirrte fotografi. Edhe pse mund t’ju duket e çuditshme, çifti Skocez dëshiroi të kërkonte dëmshpërblim për këtë incident, por mesa duket gjërat nuk shkuan mbarë për ta!

Në prononcim për shtyp të drejtorit të parkut, në të shkuarën kafshët e eruam nuk kishin shfaqur kurrë sjellje agresive, e aq më shumë leopardët të cilët pak a shumë janë “zbutur” dhje janë mësuar me pranin e n njerëzve./alb-observer.com/
E tmerrshme! Egërsirat i copëtonin gruan ai i fotografonte! (foto) Leopardi-2E tmerrshme! Egërsirat i copëtonin gruan ai i fotografonte! (foto) Leopardi-3E tmerrshme! Egërsirat i copëtonin gruan ai i fotografonte! (foto) Leopardi-4
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi