Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Kunming, qyteti i liliputëve

prej Thu 27 Sep 2012 - 17:41
Kunming, qyteti i liliputëve  Liliputet-kine
Kunming, qyteti i liliputëve  Lili1

Kunming, një qytezë me 120 banorë në Kinë, është kthyer në një atraksion turistik tërësisht i veçantë.

Kjo, pasi banorët e saj janë liliputë dhe jetojnë në shtëpi në formë kërpudhash, njësoj si botët imagjinare në përralla.

Të prekur të gjithë nga një sindromë xhuxhësh, banorët kanë krijuar ‘mbretërinë’ e tyre dhe po tërheqin gjithnjë e më shumë vëmendjen e turistëve.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kunming, qyteti i liliputëve  N
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Kunming, qyteti i liliputëve

prej Fri 28 Sep 2012 - 15:14
Kunming, qyteti i liliputëve  Liliputet-kine-300x225Kunming, një qytezë me 120 banorë në Kinë, është kthyer në një atraksion turistik tërësisht i veçantë.

Kjo, pasi banorët e saj janë liliputë dhe jetojnë në shtëpi në formë kërpudhash, njësoj si botët imagjinare në përralla.

Të prekur të gjithë nga një sindromë xhuxhësh, banorët kanë krijuar ‘mbretërinë’ e tyre dhe po tërheqin gjithnjë e më shumë vëmendjen e turistëve.Kunming, qyteti i liliputëve  Lili1Kunming, qyteti i liliputëve  Lili3Kunming, qyteti i liliputëve  Lili4Kunming, qyteti i liliputëve  Lili2Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Kunming, qyteti i liliputëve

prej Fri 28 Sep 2012 - 18:29
temat ishin njisoj dhe u bashkuan


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kunming, qyteti i liliputëve  N
Sponsored content

default Re: Kunming, qyteti i liliputëve

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi