Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Biçikleta gjigande e saldatorit kinez

prej Fri 28 Sep 2012 - 18:21
Biçikleta gjigande e saldatorit kinez Bic-gjigande

Li Lianzhi ka ndërtuar një biçikletë si ato të shekullit XIX, me një rrotë të parme gjigande. Mjeti i ri i transportit të këtij fermeri kinez është 2.7 metra i gjatë dhe 2 metra i lartë.
Saldatori nga Guanxi ka harxhuar 20 ditë dhe 700 dollarë për të ndërtuar këtë biçikletë.
Li ka zgjedhur ngjyra të ndezura (të kuqen dhe të verdhën) për të rënë edhe më shumë në sy.
Gjithsesi nuk do të jetë e lehtë për të lëvizur në rrugët e lagjes së tij me biçikletën e madhe sepse pesha e saj është rreth 400 kilogramë.
Biçikleta gjigande e saldatorit kinez Bic-gjigande2


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Biçikleta gjigande e saldatorit kinez N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi