Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 104
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Sytë pjesa më e ndjeshme ndaj muzikes!

prej Tue 26 Jan 2010 - 18:47
Cilat pjese te trupit veme me shume ne levizje kur kendojme nje kenge qe na pelqen?
Nje studim te tille e ka marre persiper Fleshmap, nje projekt artistik i krijuar me qellim katalogimin e te gjitha pikave te deshires ne trupin human. Duke analizuar 10 mije kenge te 11 rrymave te ndryshme, Fleshmap ka dizenjuar nje harte te vecante te anatomise muzikore.

Rezultatet jane te paparashikuara. Vendin me te larte te podiumit e mbajne syte te cilet dominojne ne 8 rryma te ndryshme muzikore. Me pas vijne duart qe arrijne te jene te parat ne muziken blues dhe gospel. Fundshpina kurorezohet ne hip hop, por ne kete harte nuk mungojne as gjunjet, thonjte dhe pulsi qe shfaqen me dominues ne blues, elektronike dhe folk.
vllai
vllai
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 121
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Sytë pjesa më e ndjeshme ndaj muzikes!

prej Tue 26 Jan 2010 - 19:07
mbase po ashtu eshte
por do thosha qe muzuken, munde ta lexoj vetem shpirti
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi