Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Studimi: Për çdo terrorist në Pakistan, vriten dhe 49 civilë

prej Sat 29 Sep 2012 - 0:49
Studimi: Për çdo terrorist në Pakistan, vriten dhe 49 civilë Terrorist-in-maroccoVetëm një nga 50 viktima gjatë sulmeve me dronë në Pakistan ka qenë terrorist, 49 viktimat e tjera të sakrifikuara për të vrarë një terrorist ishin civilë. Ky ishte rezultati i një studimi të ri të kryer nga Universiteti i Stanford dhe ai i Nju Jorkut. Përfundimi i studimit ishte se burrat, gratë dhe fëmijët në Pakistan janë të terrorizuar nga operacionet 24 orë në ditë me avionët pa pilot. Autorët e studimit fajësojnë më shumë sulmet e dyfishta, kur një avion qëllon raketën e parë, dhe më pas një tjetër raketë lëshohet, ndërkohë që njerëzit afrohen për të shpëtuar ata që janë nën rrënoja. Një agjenci ndihme ka deklaruar se ka edhe raste kur detyrohen të vonohen gjashtë orë përpara se të arrijnë aty ku ka viktima nga sulmet e shpeshta me dronë.


Studimi: Për çdo terrorist në Pakistan, vriten dhe 49 civilë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Studimi: Për çdo terrorist në Pakistan, vriten dhe 49 civilë

prej Sat 29 Sep 2012 - 8:09
Cudi sa i lir eshte gjaku i "teroristit" musliman...!!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Studimi: Për çdo terrorist në Pakistan, vriten dhe 49 civilë J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi