Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 'Truri' i Einstein-it mund te shkarkohet ne iPad

prej Sat 29 Sep 2012 - 14:27
'Truri' i Einstein-it mund te shkarkohet ne iPad 1348649730-einshteinPrej sot truri i Albert Einstein mund të shkarkohet për 9,99 $. Kjy është një aplikacion për iPad-et, i cili përdoret për të siguruar imazhe më të detajuara të trurit të shkencëtarit, duke i bërë ato më të kuptueshme për ekspertët. Ky program është në dispozicion të mësuesve, nxënësve dhe shkencëtarëve të cilët duan të dinë se çfarë kishte në mendje Einsteini.

Muzeu Kombëtar i Shëndetit dhe Mjekësisë në Çikago ka fituar së fundmi fondet e nevojshme për të hetuar në mënyrë dixhitale rreth 350 pjesë nga fragmentet e trurit pas vdekjes së fizikantit gjerman në vitin 1955. Aplikacioni do të lejojë studiuesit dhe fillestar për të hyrë në çështjen “gri” të fituesit të Çmimit Nobel për Fizikën, pa ndihmën e mikroskopit.


'Truri' i Einstein-it mund te shkarkohet ne iPad Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi