Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ceki, profesori i mbushur me tatuazhe, ne gare per president

prej Sat 29 Sep 2012 - 14:33
Ceki, profesori i mbushur me tatuazhe, ne gare per president 1347871965-kandidat_per_presidentVladimir Franz është një burrë nga Cekia i cili duket si një kontigjent i mundshëm kriminal, por në fakt është një profesor drame që pretendon të bëhet i pari president në botë që ka të mbuluar 90% të trupit me tatuazhe.

Zoti Franz kërkon të jetë pasardhësi i Vaclav Klaus dhe ka nisur fushatën e tij elektorale. Edhe pse pamja do të jetë një disavantazh i madh për të, 53-vjeçari ka nisur fushatën në Pragë, vendlindjen e tij. Atij i duhen 50 mijë firma në mënyrë që të hyjë zyrtarisht në garën për president si një kandidat i pavarur.

Ditën e hënë, vetëm një javë nga fillimi i “aksionit” Franz ka grumbulluar 8777 firma, ndërsa faqja e tij në Facebook ka plot 23 mijë pëlqime.

Ai është shprehur për ‘The Prague Post’: “Politika dhe politikanët janë larguar nga njerëzit. Qytetarët janë të mërzitur dhe kam frikë nga radikalizmi. Nëse grumbulloj 50 mijë firma do të jetë një sinjal i pastër se shoqëria çeke po rizgjohet.”


Ceki, profesori i mbushur me tatuazhe, ne gare per president Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi