Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore?!

prej Sat 29 Sep 2012 - 18:47
Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore?! Fantazma-300x225Reshteri John Tulloch, po ndiqte rrugëtimin e famshëm të “vdekurve” në Bornero, ku shumë robër lufte të forcave ushtarake të aleancës, humbën jetën gjatë luftës së dytë botërore!
Një fotografi tronditëse, citon alb-observer.com, e cila u nxor para pak kohësh, ka fokusuar “hijet” e ushtarëve, apo thënë ndryshe fantazmat e ushtarëve tek po marshonin.

Me dhjetëra figura të skeletosura, shfaqen në fotografi.
Ndërkohë ekziston dhe mendimi tjetër, që pretendon se “fantazmat” e fotografisë mund t ë jenë rezultat i një printimi të varfër, apo një reflektim drite në lenten e aparatit.

Më shumë se 2.400 ushtarë humbën jetën në të ashtuquajturën “Death Marches”, pasi ushtria Japoneze u tërhoq dhe gjatë tërheqjes, të gjithë robërit e luftës i ekzekutoi./alb-0bserver.com/
Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore?! Fantazma1Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore?! DeathFotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore?! Death-1Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi