Share
Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto)

prej Tue 2 Oct 2012 - 15:19
Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto73-300x154Kopshti zoologjik i BlackPool është një ndër më të mirët në Britaninë e Madhe. Ai është shndërruar në një “shtëpi” të më shumë së 1500 kafshëve, zogjve dhe insekteve nga prej rreth 400 specieve të ndryshme.
Pra, në një farë mënyre, mund të thuash se ofron një shumëllojshmëri për vizitorët. Gjithashtu, këtu ndodhen edhe disa mënyra të tjera edukimi siç janë workshopet, eventet e ndryshëm, ekspozita etj.

Gjithashtu, në këtë kopsht ndodhen e disa fasilitete si lokale, restorante, dyqane për dhurata familjare, një holl ekspozite, vende argëtimi për fëmijë, dhoma leximi etj. Pra, me pak fjalë një vend që me patjetër duhet vizituar. /alb-observer.com/
Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto27

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto37

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto46

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto54

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto63

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto74

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto82

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Fotzo9

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto103

Kopshtin zoologjik BlackPool, ia vlen ta vizitoni (foto) Foto113
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi