Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default "Lumi Rehn", fotoja më e shtrenjtë në Botë

prej Fri 5 Oct 2012 - 13:13
"Lumi Rehn", fotoja më e shtrenjtë në Botë 58737_512748495403243_516545595_n

Kjo është fotoja më e shtrenjtë në botë. “Rhein II” me autor Andreas Gursky u hodh në ankand nga shtëpia e ankandeve Christie për shumën rekord prej 4 338 500 dollarësh. Fotoja me një gjatësi tre metër e gjysmë paraqet një panoramë nga lumi gjerman Ren, e bërë në vitin 1999. Ajo është blerë nga një blerës anonim për një çmim që e kalon pothuajse me gjysmë milioni dollarë foton që mbante rekordin e mëparshëm. Artisti gjerman Gursky është i njohur për fotografitë e tij për peizazhet masive të marra shpesh nga një pikë e vecantë e shikuari. Në këtë rast, ai fotografoi lumit Ren, i cili kalon përmes gjashtë vende në Evropë, gjithashtu dhe në qytetin e tij Dusseldorf, Gjermani.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

"Lumi Rehn", fotoja më e shtrenjtë në Botë N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi