Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Sun 7 Oct 2012 - 19:39
Gjuha shqipe është padyshim gjuha më e sulmuar politikisht dhe e mallkuar teologjikisht, në të gjitha kohërat e ekzistencës së saj.

Ar+sy-eja?
Mister...

E megjithatë, ajo ka mbijetuar deri në ditët tona, ashtu me trungun e saj të pasur mijëravjeçar,e gjymtuar prej huazimesh e barbarizmash të panevojshme, por e pagjunjëzuar ende.

Ashtu si gjuhë e mallkuar që u shpall prej dogmave fetare dhe aleancave të ndryshme politike të kohërave, domosdoshmërisht ajo do të prodhonte nga brumi i saj, një lum të rrëmbyer "mallkimesh".

Do doja që në këtë temë, të postonim e mblidhnim sa më shumë mallkime të përdorura në gjuhën shqipe.
Po ia nis me një mallkim:
"T'u thaftë gjuha"!

P.s Kuriozitet
Fjala "Mallkim", e cila zbërthehet etimologjikisht "mal+ikim", pra ikim në mal për ti shpëtuar të keqes) gjendet e shkruar në Bibël, si “Malakhim”, në “Zanafilla” – 18:20, 19:12 paralajmërimi i zotit për shkatërrimin e Sodomës dhe Gomorës, në pamundësi për ta përkthyer atë.


Edituar për herë të fundit nga Arjana në Mon 8 Oct 2012 - 23:40, edituar 1 herë gjithsej


Mallkimet popullore shqiptare!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 11:33
nji mallkim qe ka ana e veriut
mos te mifte rranje kurr ne shpi......mos te lin djal ne shpi kte kuptim ka


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mallkimet popullore shqiptare!!! N
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 20:26
Vafsh e mos u kthefsh..........(pergjigja e kesaj ).......Ardhsha e mos te gjetsha..............
Qe do te thote shkurt ,paster dhe qarte VDEKSH........


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 23:19
Mos e kthefsh koken te gjalle ne shtepi...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 23:24
Tu harrofte emrei.....


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 23:36
Gropen ishalla... Mallkimet popullore shqiptare!!! 2585209286


Mallkimet popullore shqiptare!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 23:37
Te hongshin qent e lagjes Mallkimet popullore shqiptare!!! 2585209286


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 23:40
Te shplafte mortja Mallkimet popullore shqiptare!!! 721253


Mallkimet popullore shqiptare!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 23:48
Tu keputshin sandalet rruges Mallkimet popullore shqiptare!!! 4053947266


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 8 Oct 2012 - 23:54
Mos folsh kurr me , tu marrte ajo goje

obobo sa mallkime ka,per ter jeten sbesoj se shoh dite te bardhe me une :sad26:Mallkimet popullore shqiptare!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Tue 9 Oct 2012 - 0:21
Te ngelshin takat e kepuceve ne trotuar krt


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Mon 10 Dec 2012 - 23:57
Te befsha lalen..


Mallkimet popullore shqiptare!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Tue 11 Dec 2012 - 11:56
O te befsha gropen

o te hengert dheri te hengert ishalla:D

haha sa me pelqejn keto mallkimet, kur i perdor me shaka e kam fjalen
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Tue 11 Dec 2012 - 12:18
Mbetsh qyqar shokim

Na mallkove me te qeshur e te ngjeshur ti ore grrrr


Mallkimet popullore shqiptare!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Tue 11 Dec 2012 - 12:28
Te votofsha Salen... Mallkimet popullore shqiptare!!! 1698836746


Mallkimet popullore shqiptare!!! 6ds9w0
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Tue 11 Dec 2012 - 13:46
O tu thaft gjuha per ate qe the Mallkimet popullore shqiptare!!! 2585209286
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Tue 11 Dec 2012 - 13:51
Ariana shkruajti:Mbetsh qyqar Mallkimet popullore shqiptare!!! 902687967

Na mallkove me te qeshur e te ngjeshur ti ore Mallkimet popullore shqiptare!!! 3631317773

O mos u befsh me e madhe ti moj Mallkimet popullore shqiptare!!! 3631317773...po se kisha per ty une Mallkimet popullore shqiptare!!! 2793563973
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Tue 25 Dec 2012 - 21:25
Plasc de... Mallkimet popullore shqiptare!!! 2585209286


Mallkimet popullore shqiptare!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Tue 25 Dec 2012 - 21:26
te pafsha ne konak,hehe
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Wed 27 Feb 2013 - 19:58
tu thafte dora
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Wed 27 Feb 2013 - 20:02
o robt e shpise simbas gjatesise
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

prej Thu 4 Jul 2013 - 22:18
Thefte qafen Sala
duke rene nga shkalla
meqe na tregoi
20 vjet perralla...


Mallkimet popullore shqiptare!!! 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Mallkimet popullore shqiptare!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi