Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Videoklipet më të “nxehta” në historinë e muzikës

prej Fri 12 Oct 2012 - 9:21
Videoklipet më të “nxehta” në historinë e muzikës Satisfaction

Që kur MTV-ja i bëri videoklipet formatin më popullor të marketingut për këngët pop, shumë këngëtare nisën një garë për videon më sensuale.

Me kalimin e viteve janë kapërcyer barriera dhe videot sa vijnë e bëhen më të “nxehta” dhe këngëtaret bukuroshe vishen gjithmonë e më pak para kamerave.

Trendin erotik e nisi Madonna në vitin 1990 me këngën ‘Justify My Love’. Më pas Rihanna, Christina Aguilera, Britney Spears dhe Lady Gaga e kanë “evoluar” edhe më shumë.

Tabloidi ‘The Sun’ ka publikuar disa nga videoklipet më sensuale të historisë së muzikës botërore:


Christina Aguilera – Dirrty (viti 2002)

Eric Prydz – Call On Me (viti 2004)

Madonna – Justify My Love (viti 1990)

The Beloved – Sweet Harmony (viti 1993)

Rihanna – Umbrella (viti 2007)

Lady Gaga – Born This Way (viti 2011)

Holly Vallance – Kiss Kiss (viti 2001)

Shakira – Don’t Bother (viti 2005)

T.A.T.U – All The Things She Said (viti 2002)

Benny Benassi – Satisfaction (viti 2003)
*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Videoklipet më të “nxehta” në historinë e muzikës N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi