Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Çuditi botën! 84-vjeçari kinez lëviz objekte me energji të brendshme!

prej Sun 14 Oct 2012 - 16:16
Çuditi botën! 84-vjeçari kinez lëviz objekte me energji të brendshme! Esoterica-300x300Xhiron e botës bëri para dy vjetësh, një reportazh i televizionit kinez, në të cilin një 84-vjeçar lëvizet objekte duke përdorur energji të brendshme!
Në kinë, citon alb-observer.com teknika në fjalë quhet; Qi dhe praktikohet nga murgj budist Shaolin.

Kështu, gjatë kohës kur 84-vjeçari filmohej, tregon se duke përdorur Qi, mund të lëviz tulla, të thyej objekte dhe sende të ndryshme nga distanca, të presë barkun e tij me një hanxhar dhe të mos pësoj asgjë!
Dy vjet pas reportazhit, specialist tentuan të shpjegonin mënyrat dhe teknikat se si 84-vjeçari mund të bënte kaq shumë “çudira” me energjinë e tij të brendshme, por më kot!
Artet Marciale Ezoterikë, gjithashtu quhen dhe Tradita –Filozofike dhe që synon në formimin e vazhdueshëm të nxënësve, në botën e jashtme, por kryesisht në atë të brendshme, nëpërmjet një rruge të zhvillimit të potencialit të plotë deri sa arrin pikën më të lartë të evolucionit të tij.
Çuditi botën! 84-vjeçari kinez lëviz objekte me energji të brendshme! Kinezi1-300x223Provat që kalon nxënësi dhe sipas mësimeve të ardhura nga e kaluara e largët, janë të vazhdueshme dhe pa ndërprerje për gjithë jetën e tij.
Të famshmit, murgjit luftëtar të Shaolin, mundën të arrinin në një nivel të lartë të evolucionit të Arteve Marciale, të kombinuara me fenë e tyre dhe duke zhvilluar teknika ë aftësive psikike, si një gjendje harmonike natyrale për ta.
Ndërkohë, provat të cilat duhet t’i kalonin me sukses murgjit në manastiret e tyre, na tregojnë se ata i kalonin kufijtë e tyre natyral, duke kontrolluar Emocionet dhe Mendjen e tyre./alb-observer.com/


Ndiqni në vijim çuditë e këtij plaku 84-vjeçar:
https://www.dailymotion.com/video/xuaosg_man-in-china-moves-objects-with-chi-ki-energy_news?start=17


Çuditi botën! 84-vjeçari kinez lëviz objekte me energji të brendshme! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi