Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Shtepia e pleqve apo kujdesi shtepiak?

prej Wed 3 Nov 2010 - 18:15
Cili eshte mendimi juaj? Mendoni qe prinderit e tuaj ne nje moshe te thyer duhet t’i dergoni ne shtepine e pleqeve se ju jeni te zene me punet e juaja profesionale dhe me femijet e juaj?

Nese prinderit e juaj do vuanin nga ndonje semundje ( largeqofte ) do i dergonit ne shtepine e pleqve me mendimin se ata atje do mund te kishin nje kujdes me te vecante qe ju perseri per shkak te angazhimeve tuaja nuk mund te ua ofronit?

Si do vepronin nese ata do vuanin nga nje semundje si skleroza, do vendoseshit per nje hap te tille?

Mendoni qe prindi qe na ka be koken, na ka rrit dhe na ka eduku merriton te dergohet dhe te perfundoj ne shtepi te pelqve?

Nese po ne cilin rast do e benit?

Do pranonit ju pas shume viteve te jetonit ne shtepine e pleqve?

Eshte nje teme qe ngre shume pyetje por qe varet dhe nga kushtet dhe nga historite. Nuk di sa mund te ngjall kjo teme diskutim mes jush, po nese po at’her jeni te mirepritur t’i degjojme mendimet e juaja


Shtepia e pleqve apo kujdesi shtepiak? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi