Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Thu 18 Oct 2012 - 17:12
Message reputation : 100% (1 vote)
Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat. Mai9f5_father_and_daughter1242762641
Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.
Ato të brishtat që hapën jetët me kodet foshnjore dhe që në fjalorin e bebeve bekuan ditët tuaja me belbëzimin “bush...”. Ato vocerraket që u rrëzuan duke rendur për t’ju përqafuar pas orës së mbrëmjes...
Baballare zgjohuni , po ju prekin vajzat.

Bushë zgjohuni, po ju cënojnë vajzat, ato ëmbëltoret që jua zbutën vështrimin e ashpër mbi fundin e shkurtër me një ledhatim mollëzash. Ato lozonjaret që ju përfshinë me krahëve të brishtë për të vallëzuar rrokun e rradhës. Ato te bukurat që ju dhembën në mes të kraharorit kur jua morën në mbrëmjen e maturës.

Baba zgjohu, po të marrin vajzën. Atë që i ngrite vellon për t’i puthur ballin dhe që të puthi syrin për të të fshirë lotin. Atë që tw lidhi këpucën, kur therja e mesit ia la vendin shpirtit. Atë që i mbylle dritaren kur duhet t’i hapje derën. Atë që i tregove vijat e bardha, kur duhej t’i mësoje bulevardin.

Baballarë zgjohuni, po ju zhvirgjërojnë shpirtin, po ju gjymtojnë atë të bukurën, të ëmblën, të dhimbsurën, të voglën, punëtoren, fjalëmjaltëzën, duarbrishtën, lozonjaren. Bbaballarë zgjohuni, po ju vrasin vajzat. Po ju vrasin shpirtin.

Maturantët e shkollës “Nikolla Koperniku”, Elbasan
Gazeta Shqiptare
18-10-2012pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Thu 18 Oct 2012 - 17:18
kjo dukuri po me vret shumePrinco
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Thu 18 Oct 2012 - 17:31
Nji shkrim shum i bukur dhe nji kerkes do te kisha than shuuuum me vend..
Po ku jan shoqatat e grave. shoqatat per te drejtat e njeriut. ete femijve.. . levizjet Ku eshte zeri i grave ne pergjithsi zeri i prinderve.. veret nji kohe e veshtir ........


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat. J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Thu 18 Oct 2012 - 17:50
Per vajzen babai eshte gjithcka e mire , per disa baballare vajza eshte nje barre me shume ! Te tille baballare ka plot .Ata te cilet cdo gabim te nje femre e shohin si amoral qe cdo tradheti qe iu eshte bere atyre e shohin si rrjedhoje e kurverise se asaj femre (lexoni komentet e te jatit) dhe e din cili eshte ai babai "perfekt"... qe ne fakt i mbylle syte para problemeve te vajzes , apo i injoron sikur qe beri babai i Ajshes dhe kur u kerset tragjedia ne dere ( te ndergjegjjes,nqs kan ) ata e mbyllin deren edhe per miq te cilet shkojne te ua lehtesojne dhembjen.
Pikerisht kjo ishte ajo perspektiva ndryshe e shkrimit qe solli Shqiptaria, sepse po kerkojne te rinjte e nje shkolle ndihme nga ata te cilet i bejne veshet e shurdher e syte te verber para fjales se femijes-FEMER !


Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Fri 19 Oct 2012 - 10:19
Baballaret e kam mendjen ku te ngacmojen ndo nje per vete.....!!!!


Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat. 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat. 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Fri 19 Oct 2012 - 14:55
Baballaret jane ata te cilet kane piken kyce per femijet e tyre e sidomos te vajzave.. Nuk mund ti thuash baba i nje vajze nje personi kur ti e largon nga shkolla vajzen e cila nuk i ngjan vajzes e cila vjen ne shkoll po pubeve te nates.. Pastaj ai te vjen ne shkoll dhe te thote kur un e lejoj ashtu ti cfare ke? Atehere cfare ndihme duhet te japin institucionet ne kete raste.. E drejt e vajzav eshte kjo.. Vajza adoleshente kerkon te dal naten kafeneve e te jete me shoqeri ne vend se te kene librat ne duar.. Pastaj po ndodhin gjera te pakapshme njerezore qe bejne burrat e pleqet me nje fjale.. Duke shikuar e lexuar lloj-lloj artikuj te merzitet jeta qe je femer.. Por me vjen keq qe shprehem ne kete menyre se ka edhe nga ato vajza qe vertet nga frika nuk marrin gucimin te tregojne baballareve te tyre se cfare po ngjet me to... Kurre mos u frigo te thuash nje gje e cila te shkaterron jeten sepse mosfolja jote jo vetem qe demton veten tende por edhe tere rrethin familjar.. Nje porosi per vajzat te cilat jane ne kete moshe te adoleshences MOS U FRIGO TE JESH VETVETJA,LARGOHUNI NGA RRUGET QE NUK U SJELLIN ASPAK GJERA TE MIRA, JETA ESHTE E GJATE, NUK ECEN KUR KE GJERA TE MIRA E LERE ME TE KEQIJA....Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Fri 19 Oct 2012 - 14:59
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:Baballaret e kam mendjen ku te ngacmojen ndo nje per vete.....!!!!

Fatkeqesisht,e hidhur por shume e vertet kjo qe the Vlonjat!!!


Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
ardian25
ardian25
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
<b>Postime</b> Postime : 32
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kopenhagen
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/02/2012

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Sat 5 Jan 2013 - 20:06
Tek ne shqiptaret ka humb nderi edhe besimi,kur humb nderi edhe besimi e ham maren me buk...
aj prind qe i thot vetes prind nuk i vepron ashtu,por ka njeres te semur qe i bajn keta gjera,mos haroi se ne shtetet e perendimit ndodhin cdo dit keto fenomene por femijet aq shum qe bashkpunoin me prinderit menjeher e paraqesin rastin a kurse te ne shqiptaret kush e din se sa raste ka por femija frigohet te tregon.
dalinda
dalinda
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 9
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/12/2012
http://merrjep.al

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Tue 8 Jan 2013 - 10:13
http://merrjep.al/ aty ku gjithcka shpallet FALAS
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

prej Tue 8 Jan 2013 - 10:17
Humbi Turpi .humbi morali. po punohet me te madhe nga idjotet qe te degjenerojn shoqerin, ska ma xhelozi ne aspektin Pozitiv mjerim mjerim..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat. J5zhxd
Sponsored content

default Re: Baballarë zgjohuni. Po ju ngacmojnë vajzat.

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi