Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Tue 26 Jan 2010 - 21:49
the man who knows no foreign language knows nothing of his mother tongue.English

chi non conosce le lingue straniere non sa niente della propria.Italian

View lemma information celui qui ne connaît pas les langues étrangères ne connaît rien de sa propre langue.French

wer fremde Sprachen nicht kennt, weiß nichts von seiner eigenen .German

qui no conox as fablas foranas no sape cosa d'a suya.Aragones.

View lemma information ο άνθρωπος που δε γνωρίζει μία ξένη γλώσσα δε γνωρίζει τίποτε από τη μητρική του γλώσσα.Greek
Jehona
Jehona
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 190
<b>Hobi</b> Hobi : okk
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Strug
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2010

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Tue 16 Feb 2010 - 21:36
Botën më mirë e kuptojmë, po të jemi të ndryshëm dhe po të kuptojmë këtë”. Të ndryshëm në komunikim, në vlera, në gjuhë, në mentalitet . Është shumë mirë që egzistojnë shumë gjuhë e kësisoj shumë kultura. Sepse secila gjuhë ngërthen në vete edhe aspektet kulturore dhe civilizuese. Është e njohur një thënie se me gjuhë mund të lëvrohet ndërgjegjja. Andaj sa më shumë gjuhë të dijmë dhe mësojmë aq edhe vlejmë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Tue 16 Feb 2010 - 21:37
Oh sa mire qe jam ShqipetarJehona
Jehona
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 190
<b>Hobi</b> Hobi : okk
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Strug
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2010

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Tue 16 Feb 2010 - 21:57
dhe flas kete gjuhe te bukur
gjuha jone sa e bukur sa e embel sa e dlire ...
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Tue 16 Feb 2010 - 21:58
Eh sa i forte eshte ai qe ruan identitetin e shqipetaritJehona
Jehona
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 190
<b>Hobi</b> Hobi : okk
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Strug
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2010

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Tue 16 Feb 2010 - 21:59
gjuha jon eshte ne rradh te pare
le ta dij bota se ka SHQIPETAR
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Tue 16 Feb 2010 - 22:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Kalun shekuj kohe e gjate
vje grykholla tu piskat
vjen kushtrimi per LIRI
kerkojn TROJET pavarsi

Lufte ke krajla ball per ball
na ka mbajt beslidhja gjalle
per Flamur na jem coptu
bota hiq sna ka ndegjuCalypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Tue 26 Jul 2011 - 0:10
te flasesh gjuhen e nenes asht gjaja ma e bukur ne kyt bote dhe te mos e harrosh kurre asht akoma ma e bukur ...por ne kyt bote kapitaliste na kan ba qe te mesojme dhe gjuh te tjera se na duhen ne punet e ndryshme qe bajme dhe pa diplomen e tyne nuk ecim dot


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën N
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Sun 4 Dec 2011 - 19:46
Message reputation : 100% (1 vote)
Gjuha jon eshte indetiteti jon , gjuhet e huaja jan kultura jon!
te dyja na formojn!......
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

prej Fri 5 Oct 2012 - 11:27
asht nji rrealitet qe ne kohet e sotme duhet te dish gjuh te huja .....por gjuha jon asht e mrekullueshme

Të shkruajm' gjuhën tënë,
Kombinë ta ndritojmë,
Gjithë ç'është e ç'ka qënë
Ngadalëzë ta msojmë.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën N
Sponsored content

default Re: Ai që nuk njeh gjuhët e huaja nuk di asgjë për të tijën

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi