Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Butrinti, ende regjistron fluks te madh vizitoresh

Sun 21 Oct 2012 - 12:13
Butrinti, ende regjistron fluks te madh vizitoresh  Images

Drejtori i Parkut Kombëtar të Butrintit, Rajmond Kola, deklaroi se janë shënuar shifra dy herë më të larta se e njëjta periudhë e një viti më parë.
Butrinti, qyteti antik jo më shumë se 15 km larg Sarandës,edhe pse ka përfunduar sezoni veror, vijon të mbetet i preferuar per vizitorë të shumtë nga vendi dhe bota. Vetëm gjatë muajit shtator,qyteti antik u vizitua nga më shumë se 14 mijë turistë, shifër kjo tepër e lartë për sezonin.

Drejtori i Parkut Kombëtar të Butrintit, Rajmond Kola, deklaroi se “muaji shtator shënon në dyndje të madhe turistësh,dy herë më të lartë se ai i të njëjtës periudhë të një viti më parë”. Turistë që vizitojnë Butrintin vijnë nëpërmjet Korfuzit, nga shtete të ndryshme të Europës, Azisë, etj,ndersa rritja e numrit të vizitorëve ka çuar edhe në rritjen e të ardhurave nga shitja e biletave në mënyrë elektronike.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Butrinti, ende regjistron fluks te madh vizitoresh  N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi