Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Lezhë, në të gjitha shkollat do të mësohet gjuha italiane

prej Tue 23 Oct 2012 - 14:22
Lezhë, në të gjitha shkollat do të mësohet gjuha italiane 159Tashmë në qytetin e Lezhës do të mësohet gjuha italiane në të gjitha shkolla 9-vjeçare dhe mesme. Konsullata Italiane ka nisur bashkëpunim me instucionet arsimore për të vënë në jetë këtë projekt. Përveç shkollave do të hapen edhe kurse profesionale për të rinjtë për mësimin e gjuhës.Konsulli Italian në Shkodër Robert Andreoti ka zhvilluar një takim me autoritetet vendore si dhe drejtues të arsimit në Lezhë, ku ka deklaruar se nisma është ndërmarrë në kuadër të javës të gjuhës italiane, dhe ka për qëllim mësimin e saj nga nxënësit e të gjitha niveleve, duke premtuar njëkohësisht edhe asistencën e nevojshme në këtë drejtim. /alb-onserver.com/


Lezhë, në të gjitha shkollat do të mësohet gjuha italiane Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi