Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Bolt: Pas Brazilit do të merrem me futboll  Empty Bolt: Pas Brazilit do të merrem me futboll

Thu 25 Oct 2012 - 10:28
Bolt: Pas Brazilit do të merrem me futboll  Bolt-isai

Usain Bolt ka një ide fikse për karrierën e tij dhe kjo nuk është përmirësimi i rekordit të botës në 100 dhe 200 metra.

Xhamajkani është përqendruar në realizimin e një ëndrre edhe më të madhe, që të shndërrohet në futbollist të niveleve të larta.

Sprintieri xhamajkan, nga Rio de Zhaneiro, qyteti që do të presë Lojrat Olimpike 2016, deklaroi: “Do të më pëlqente shumë që një ditë të bëhesha futbollist. E praktikoj prej kohësh këtë sport dhe pas Olimpiadës, nëse arrij të gjej skuadrën e duhur, mendoj se mund të bëhesha një futbollist i mirë”.

Njeriu më i shpejtë në historinë e njerëzimit, i ndodhur në Rio për një fushatë publicitare, pranoi gjithsesi se do ta ketë të vështirë që të përmirësojë rekordet e tij në të ardhmen, siç do të jetë e vështirë që të ruajë të njëjtin nivel në Olimpiadë.

“Pas katër vitesh do të jem më i vjetër në moshë dhe nuk do ta kem të lehtë që të ruaj këtë nivel, por duke u stërvitur pak më pak, për të mos stërmundur organizmin tim, mund të më ndihmojë që të qëndroj ende në formën më të mirë. Aktualisht, nuk jam i shqetësuar pasi besoj se kam edhe disa vite të mira në atletikë”, tha Bolt.

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi