Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default 5 gjera qe duhet te dini mbi endrrat

prej Fri 26 Oct 2012 - 18:22
 5 gjera qe duhet te dini mbi endrrat  Images

Endrrat gjithmone kane shfaqur kuriozitet dhe mister.
Vezhgoni, mesoni, ndonjehere keshillohuni nga librat Aty mund te gjeni disa secrete fale nje studimi dhe kerkimi I drejtuar mbi kete ceshtje.

Edhe endrrat me te cuditshme kane kuptim
Ndoshta mund te jete e veshtire qe te besoni qe nje enderr ka lidhje me jeten reale. Megjithate ka nje pjese simbolizmi dhe shprehie ne cdo enderr . Llogjika e endrres eshte qe ne ti afrohemi disa gjerave qe ne kemi nevoje ti kuptojme, te cilat vijne ne menyre te pavetedijshme.

Tradhetia e partnerit , nje enderr e shpeshte
Ju zgjoheni e djesitur pasi te keni enderruar qe partneri juaj ju tradhetonte . Sigurohuni ju, nuk behet fjale per nje enderr parashikuese. Pra qetesohuni keto endrra te shpeshta tregojne friken tuaj per tu rigjendur vetem.

12 endrra te ndryshme ne nje nate , a jane te mundura?
Cdo nate, ju shikoni endrra te ndryshme pa e vene re. Kuptohet, qe ju nuk mund te mbani mend gjithcka dhe disa jane me te tmerrshme se te tjerat , por megjithate ato bejne pjese ne universin tuaj te nates. Nje individ enderron te pakten cdo 90 minuta dhe cdo enderr eshte me gjate se te tjerat. Keshtu qe , endrra e pare zgjat rreth pese minuta, ndersa e fundit mund te zgjasi 45 minuta deri ne nje ore.

Nje enderr qe nuk ndalon
A keni bere tashme nje enderr te bukur dhe qe e mendoni te pabesueshme.Ne momentin kur zgjoheni ju provoni te ri-flini dhe endrra juaj rikthehet. Kjo mundet sapo te keni hapur syte,rrini ne te njejtin pozicion, ne kete menyre do te jete e munduar te mbani per disa minuta po ate gjendje dhe te zgjasni endrren tuaj. Ndersa ne moment kur levizni trupin , ju c’konektoheni nga endrra

Endrrat sjellin keshilla,endrrat gjithashtu
Nese keni nje provim per te kaluar ose mbledhja e madhe ne pune po afrohet , nje rikthim ne jastekun tuaj mund te ju ndihmoj. Ne fakt nje studim I bere ka zbuluar se nje enderr mund te ndihmoj qe te mesoni dhe te zgjidhni problemet. Funksionimi I tyre eshte I tille sa ndihmon trurin te trajtohet dhe te kuptoj informacionin e ri. Prandaj duhet te jeni te qete dhe te keni nje gjume me cilesi te mire. Nje pushim I vogel mund te ndihmoj shume.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

 5 gjera qe duhet te dini mbi endrrat  N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi