Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Në brendësi të saj fshihet… parajsa!

prej Wed 18 Jul 2012 - 15:51
Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 128-300x225As në ëndërr nuk mund të fantazonim se çfarë mund të kishte brenda kësaj strehe gjigande, që dikur shërbente për aeroplanët dhe avionët.

Ajo ndodhet në Gjermani, mes Dresden dhe Berlinit. Ka gjatësi 360 metra, gjerësi 210 metra dhe lartësi 107 metra. Tashmë është kthyer në një atraksion të mrekullueshëm. Në brendësi të saj ndodhen 29.000 bimë tropikale, që krijojnë kështu një pyll artificial. Gjithashtu, nuk mungojnë zogjtë tropikalë, por as cicërimat e zogjve që janë incizuar në pyjet e vërtetë tropikalë.

Ka gjithashtu plazh dhe një pishinë që mendohet të jetë ndër më të mëdhatë në botë, një waterpark, si edhe diell artificial.

Gjithsesi, në Tropical Island Resort nuk do të ndjeni vapë pasi temperatura aty është konstante, 25 gradë celsius gjatë gjithë vitin. Mund ta vizitoni çdo ditë, gjatë gjithë ditëve të vitit. /alb-observer.com/
Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 129Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 220Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 318Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 417Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 516Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 611Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 712Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 88


Në brendësi të saj fshihet… parajsa! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Në brendësi të saj fshihet… parajsa!

prej Mon 29 Oct 2012 - 13:21
Message reputation : 100% (1 vote)
Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 63114_523497474328345_707824851_n

As në ëndërr nuk mund të fantazonim se çfarë mund të kishte brenda kësaj strehe gjigande, që dikur shërbente për aeroplanët dhe avionët.
Ajo ndodhet në Gjermani, mes Dresden dhe Berlinit. Ka gjatësi 360 metra, gjerësi 210 metra dhe lartësi 107 metra. Tashmë është kthyer në një atraksion të mrekullueshëm. Në brendësi të saj ndodhen 29.000 bimë tropikale, që krijojnë kështu një pyll artificial. Gjithashtu, nuk mungojnë zogjtë tropikalë, por as cicërimat e zogjve që janë incizuar në pyjet e vërtetë tropikalë.

Ka gjithashtu plazh dhe një pishinë që mendohet të jetë ndër më të mëdhatë në botë, një waterpark, si edhe diell artificial.
Gjithsesi, në Tropical Island Resort nuk do të ndjeni vapë pasi temperatura aty është konstante, 25 gradë celsius gjatë gjithë vitin. Mund ta vizitoni çdo ditë, gjatë gjithë ditëve të vitit.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Në brendësi të saj fshihet… parajsa! N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Në brendësi të saj fshihet… parajsa!

prej Sat 24 Nov 2012 - 13:16
Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 960811-300x188

Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 960831-300x199


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Në brendësi të saj fshihet… parajsa! N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Në brendësi të saj fshihet… parajsa!

prej Sat 24 Nov 2012 - 13:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 960851-300x199

Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 960861-300x199


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Në brendësi të saj fshihet… parajsa! N
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Në brendësi të saj fshihet… parajsa!

prej Sat 24 Nov 2012 - 13:32
Shkodrania nuk e di si eshte parajsa sepse as njeher nuk kamqen, por nga ato te thena qe kam degjuar vertet qenka nje parajse.
Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 573234 Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 573234 Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 573234 Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 573234 Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 2336963486 Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 2336963486 Në brendësi të saj fshihet… parajsa! 573234


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në brendësi të saj fshihet… parajsa!

prej Sat 24 Nov 2012 - 13:39
"Në brendësi të saj fshihet… parajsa!"
me
"Në brendësi të saj fshihet… parajsa!"

U bashkuan

Me siper mund te shikoni dhe videon


Në brendësi të saj fshihet… parajsa! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Në brendësi të saj fshihet… parajsa!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi