Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Mbajini fëmijët larg celularëve

prej Sun 4 Nov 2012 - 15:29
Message reputation : 100% (1 vote)
Mbajini fëmijët larg celularëve Phoenasdfasdg

Celularët duhen mbajtur larg fëmijëve. Sipas një studimi të
Institutit Kombëtar të Statistikave në Britaninë e Madhe, gjatë viteve 1999-2009 ka një rritje të tumoreve tek fëmijët të cilat vijnë nga rrezatimet e telefonave.

Të rriturit, sigurisht që thithin një sasi rrezatimi nga përdorimi i telefonave celular, por fëmijët rrezikojnë më shumë në krahasim me të rriturit. Truri i fëmijëve mund të thithë deri tre herë më shumë rrezatim.

Agjencia Ndërkombëtare për Kërkime mbi kancerin (IARC), në bazë të rezultateve të tyre gjatë vitit të kaluar arriti në përfundimin se telefonat celularë mund të shkaktojnë kancer tek njeriu.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mbajini fëmijët larg celularëve N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi